Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Tomek De - 2011-06-01

(2011-06-01, 12:08:29)pershing napisał(a): Myślę, że na IS jeśli się chce naprawdę odczuwalnie zarabiać to trzeba być EX, my tej agencji nie zawojujemy.

niekoniecznie - widać po topach że bywają wśród najlepszych również szeregowi kontrybutorzy

u mnie IS powiedziałbym w miarę stabilnie z lekką tendencją wzrostową, więc osobiście pomysł z butelkowym biznesem odkładam na półkę Icon_wink, ale jak pisałem już kiedyś; od dłuższego czasu regularnie zapełniam sloty




RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - BLADE - 2011-06-01

u mnie jak zwykle statystyki rosnące. Maj to u mnie rekordowy miesiąc


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - troyek - 2011-06-02

u mnie również. w sumie to nawet 2x większa sprzedaż niż ze stycznia czy lutego Icon_cheesygrin


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2011-06-03

naoznaczałem się tych P+ aby uniknąć perfidnych XS, a tu 2x z rzędu 11c...w P+ to by było oszałamiające 22c...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - utoplec - 2011-06-20

Tak sobie analizuje moją sprzedaż na tym stoku i zauważyłem, że nie mam ani jednej z subskrypcji. Sprzedaje mi się tylko OD i PP. Czyli źródłem zakupy jest albo google albo strony partnerskie. Jeżeli się nie jest EX to zdjęcia spadają w wynikach wyszukiwarki na szary koniec.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - **luk** - 2011-06-22

ziarnko do ziarnka i zbierze się miarkaSmile


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2011-06-28

większa sprzedaż u EX nie dziwi (podobnie jak mniejsza u non-EX)
mam parę kredytów i chciałem kupić kilka fotek rowerowych.
Oczywiście jak najtaniej i jak najlepszych, więc chciałem sprawdzić jak wypada jakość fotek od non-EX. Klikam na BM perpage 30, jest 669 stron, jestem na 25 stronie:
- pierwsze kilkanaście stron to vetta i agency
- jakieś 95% to fotki EX
- od non-EX jest więcej video niż foto(znikome ilości)
- fotek od non-EX praktycznie nie ma...

potwierdza się moja teoria że iStockphoto mówi non-EX "bye-bye..."


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2011-06-28

Po lewej stronie masz suwaczek cenowy. Możesz prosto wyeliminować Vetty, Agency i Ex+

Tak ciekawości wpisałem "bike" ograniczając szukanie do zdjęć. Na dwóch pierwszych miejscach zdjecia non-EX. Łacznie 25989 zdjęc. Zjechałem z zakresem cenowym na minimum... zostało 23615 zdjęc. W [ierwszej setce, tak na oko. 60% EX, 40% non-EX... nie chce mi sie dokładnie liczyć.
Odnoszę wrażenie, że czasami mozna zobaczyć to, co sie chce zobaczyc Smile


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - max - 2011-06-28

Czemu nie uzywasz Blas nowego wynalazku iStocka - suwaka Price Range? Mozna odsortowac Agency, Vetta, E+ i zwykle. Nie wiem czy juz bezblednie dziala na wszystkich poziomach, ale
to krok w dobra strone, tego od dawna brakowalo. Icon_cool O, Fotek mnie ubiegl z tym suwakeim.Icon_mrgreen


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2011-06-28

@fotek żeby nie być gołosłownym użyłem słówka cycling. http://www.istockphoto.com/search/text/cycling/source/basic#b033454
I wcale nie chciałem zobaczyć tego co zobaczyłem. Po prostu przeklikałem 25 stron i wybrałem 1 zdjęcie spełniające warunki cenowe/tematyczne. Z większego zakresu cenowego było już dużo lepiej.

@max zauważyłem suwak i nawet go użyłem(znika 25% wyników). Na najniższym poziomie i tak zostaje większość fotek EX.
Oczywiście sam suwak to ruch w dobrą stronę problem jednak w tym że dużo ludzi takich rzeczy nie zauważy. Zresztą suwak jest jednak dla mniejszości klientów. Przypuszczam że większość to firmy, które dopiero nad ceną agency poważniej się zastanowią.
Jeśli tak to znaczy że moje fotki jako non-EX będą dla większości klientów niewidoczne.

Oczywiście nie mam tu żadnych pretensji do EXów! Smile
Rzecz w tym że getty chce w jednym miejscu sprzedawać w cenach stokowych z regularnością sprzedaży na micro Smile
Stąd wypychanie drogich fot do przodu.