Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - MaxyM - 2013-01-18

Jeżeli ludzie napiszą do odpowiednich organów w US, to nie ma takiej możliwości, by rozeszło się to po kościach. Oczywiście mogą wygrać takie postępowanie na swoją korzyść ale czeka ich długa inspekcja, itd.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2013-01-18

Ile google mógł zapłacić za 5k fotek, $10k, $50k? Przecież to są żadne pieniądze dla gi(tym bardziej dla googla).
Gdybym był googlem nie zadowoliłbym się taką małą liczbą fotek. Myślę że google zainteresuje się w końcu stokami i być może zostanie partnerem. Wtedy w tej wyszukiwarce w docs będzie można szukać w całej bazie gi i po prostu kupić licencję, prowizja dla gi/is i dla nas.

Z drugiej strony czy też byście tak narzekali gdyby te 5k zdjęć było zakupionych przez googla jako ELki?
Nie wiem czy taka licencja pozwala na rozdawanie.
W każdym razie autorzy fot chyba wspominali że ELek nie było.

Moim zdaniem google bada czy jest zapotrzebowanie na taki towar w docsach, chociaż wygląda to dosyć prymitywnie i nieprofesjonalnie...

Odnośnie sprzedaży na iS, nie zauważyłem znacznego spadku w ciągu ostatnich miesięcy. W grudniu i styczniu trochę tylko spadło.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2013-01-18

Obrazy były kupione z GI. Właściciele otrzymali po 12$ albo po 6$. Przy założeniu ze GI daje dla autorów 20% tzn. że otrzymała min. 60$ za zdjęcie. Czyli 6000 zdjęć choć podobno jest ich już ponad 7200 razy 60$ daje kwotę 360k.
Ja nie chciał bym dostać nawet 100$ za moje najlepsze zdjęcia, które można by było pobierać za darmo bez ograniczeń. Mam zdjęcia które zarobiły 1500$ i oddawanie ich za 12$ byłoby rozbojem, a są osoby które zarabiają na swoich zdjęciach dużo wiecej. Przygotowanie sesji, modele, itd.. kosztują, a oni płacą 12$ i myślą że jest OK.
Kolejną rzeczą jest psucie rynku microstock. Wejdź na stronę Google drive i wpisz sobie słowo kluczowe comuper, business, itd... znajdziesz tam naprawdę dużo bardzo dobrych zdjęć, więc po przeciętny użytkonik ma kupować je na stock'ach. Taki deal wcześniej czy pózniej odbije się na całym rynku microstock.
Oczywiście spadki dochodów to indywidualna sprawa. Najwiecej stracili wyłączni, bo ich zdjęcia są ponad 3 krotnie droższe.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2013-01-18

"trochę" niedoszacowałem, ale 300k to nadal dla obu firm nie są jakieś kokosy, więc taki interes musi mieć dalszy ciąg.

Jeśli google te zdjęcia rozdaje, to tak jakby kupił pełne prawa, więc $12 to trochę mało i ciężko kupić pełne prawa bez zgody właściciela praw...Stąd w sumie zrozumiałe oburzenie autorów. Moich ani waszych fot na szczęście nie znalazłem.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - KAPA - 2013-01-18

Deprecjonowania rynku micro ciąg dalszy, GI raczej wie co robi.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - MaxyM - 2013-01-18

No ale wygląda na to, że wylali preparat razem ze odbitkami.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2013-01-19

google jest mistrzem testowania aktualnego prawa autorskiego: google books, google news, google search, google docs Smile
W każdym temacie balansowanie na granicy prawa i afery. Kto wie może właśnie testują czujność fotografów...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - kivoart - 2013-01-22

A ja w dwa dni na jednym zdjęciu mam 6000dl. Niestety jest to FIOTW Icon_wink
Jest bardzo słabo, tak słabego miesiąca jeszcze nie miałem Icon_sad nie wiem dokąd to zmierza, ale mam głęboką nadzieję, że będzie lepiej bo co innego mi pozostało.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2013-01-22

(2013-01-22, 10:38:26)kivoart napisał(a): A ja w dwa dni na jednym zdjęciu mam 6000dl. Niestety jest to FIOTW Icon_wink

No właśnie zauważyłem, że sie promujesz Smile


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - SHaiith - 2013-01-22

Nie wiem co się dzieje na istocku, ale sprzedaż praktycznie leży tylko idą eLki Smile

$32.20
[Obrazek: stock-photo-18258738-strange-golden-smok...-seeds.jpg]