Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2013-01-11

Hmm.. Duziii bajagan. Na Microsoft faktycznie zdjęć niezbyt dużo, ale jak ktoś potrzebuje jakiejś fotki z interesującego go tematu, to ją tam znajdzie, może nie wymarzoną, ale przyzwoitą. Z Google sprawa wyglada poważniej bo jest to inicjatywa z lipca 2012 i zdjęć tam jest naprawdę dużo. Jak ktoś robi sobie stronkę lub jakąś prezentację to spokojnie zajdzie tam zdjęcia dla siebie. Rozdzielczość 1600x1600 dpi spokojnie wystarczy zarówno webmaster,owi jak i człowiekowi w biurze do zrobienia prezentacji. Więc po co ma kupować? Może to kolejny czynnik, który ma wpływ na duży spadek sprzedaży.
Generalnie w moim odczuciu IS zupełnie się pogubił, sytuacja jest niezbyt ciekawa, a rozwiązań i koncepcji poprawy sytuacji brak. W takim tempie do połowy roku IS zostanie przez klientów i dostawców zdegradowany do poziomu trzecioplanowego. Bo to klienci i dostawcy budują markę, a mam wrażenie że kupujących jest 50% mniej już teraz, a w ciągu 2-3 miesięcy EX'ów zostanie garstka i trudno będzie IS'owi uzasadnić swoje wysokie ceny zdjęć, jeśli te same klient znajdzie na innych stock'ach kilkukrotnie taniej.
Myślę, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu miesiąca może dwóch.
Choć z natury jestem optymista, to trudno mi uwierzyć, że IS podzwignie się szybko z tego dołka, obym się mylił. Przynajmniej jest ciekawie.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - KAPA - 2013-01-11

IS a raczej Getty panuje nad wszystkim, zamiast likwidacji Getty i przejścia całości biznesu do micro, jesteśmy świadkami celowej degradacji rynku micro. Swoją drogą interesujące jak sobie wielcy i drodzy poradzą, myślę, że czasu nie cofną i micro nie padnie. Co prawda zdechnie iS ale kogo to obchodzi w lukę wejdą inni i się będą cieszyć.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - TaWhy - 2013-01-11

Większy problem mają eXy bo nie wiedzą czy zrzucić korone, a jak tak to kiedy? Niestety właśnie ja teraz mam ten dylemat. Rezygnując automatycznie strace z 70% zarobków więc jest dylemat czy i kiedy to zrobić.

Na Istocku jestem już bardzo długo, ale bardziej skupiam się na pracy niż na lataniu po całym serwisie i obsługa Istocka sprowadza się do obsługi deepmeta i odświeżaniu strony My uploads. Dziś przez przypadek wszedłem w swoją jedną pracę i mnie zamurowało .. Cena za najmniejszy rozmiar to 7$ a reszta podchodzi nawet do 42$. Jestem w szoku bo myslałem , że ceny są o połowe niższe! Nic dziwnego że iStockphoto traci klientów bo kogo stać na wydawanie takich pieniędzy.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - xxmmxx - 2013-01-11

Też jestem EX i do tego na pełen etat.
2011 rok był dla mnie bardzo optymistyczny na iStocku. 2012 gdzieś do połowy był w normie, a później to już wiadomo... co miesiąc to gorzej. Wygląda na to, że styczeń 2013 utrzyma ten trend.
Też nie bardzo mam ochote obsługiwać klilka serwisów i w zasadzie to mnie najbardziej powstrzymuje przed zrezygnowaniem z korony. Bo zarobki, porównując do miesięcy z poprzednich lat, JUŻ zmalały o ponad 60%.

Mimo wszystko uważam, że zostanie EX było dobrym posunięciem. Najbliższe wydarzenia pokażą czy nim pozostać czy nie...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - BLADE - 2013-01-11

to raczej ceny powodują spadek zainteresowania
20 zł za XS to nie wiem czy bym wydał...

no i w sprawie tej strony gdzie sprzedają zdjęcia 3 razy taniej - rzeczywiście istnieje, ale nie da się tam kupić zdjęć.. może to pomysł kogoś niezależnego żeby zasugerować iStockphoto żeby obniżył swoje ceny...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2013-01-11

(2013-01-11, 13:32:43)TaWhy napisał(a): Większy problem mają eXy bo nie wiedzą czy zrzucić korone, a jak tak to kiedy? Niestety właśnie ja teraz mam ten dylemat. Rezygnując automatycznie strace z 70% zarobków więc jest dylemat czy i kiedy to zrobić.

Na Istocku jestem już bardzo długo, ale bardziej skupiam się na pracy niż na lataniu po całym serwisie i obsługa Istocka sprowadza się do obsługi deepmeta i odświeżaniu strony My uploads. Dziś przez przypadek wszedłem w swoją jedną pracę i mnie zamurowało .. Cena za najmniejszy rozmiar to 7$ a reszta podchodzi nawet do 42$. Jestem w szoku bo myslałem , że ceny są o połowe niższe! Nic dziwnego że iStockphoto traci klientów bo kogo stać na wydawanie takich pieniędzy.

To prawda dylemat duży, a przyszłość niepewna. JA miałem zrzucić koronę do końca 2012, ale postanowiłem poczekać na styczeń, aby popatrzeć na to co się stanie. Ustaliłem sobie limity (zaniżone) które muszę osiągnąć i zobaczymy. Wygląda na to że w połowie miesiąca pierwszego zaniżonego limitu nie osiągne i pożegnam się z koroną. Trochę to smutne bo przez prawie 3 lata mogłem się rozwijać, a moja praca przynosiła mi coraz większe korzyści, teraz jest odwrotnie.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - aniaz - 2013-01-11

Ja też mam takie wrażenie, że w ciągu 2-3 miesięcy spadnie ilość EXów, może i nas też to będzie dotyczyć. Mnie ciągle zastanawia czy zdjęcie korony będzie opłacalne, ale to oczywiście się okaże po kilku miesiącach intensywnej pracy wrzucania materiału na inne banki. Póki co zostaję EXem, nie mam na co narzekać na razie, ale jeśli trend, który teraz panuje, się utrzyma, no cóż..trzeba będzie zmienić zdanie Icon_wink


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2013-01-11

Jeden z naszych forumowiczów zrzucił koronę jakoś w sierpniu. Obserwuje jego poczynania - niestety, nie zachęcaja one do zrzucenia korony.
Tak jak ktoś wyżej zuwazył - na dzień dobry dostaje sie w plecy o ok 60-70% (róznica w cenach zdjec i wysokości prowizji). Zanim jednak zbuduje sie PF na innych stockach, może minie kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Mnie na razie nie stać na taki krok.
Chyba zacznę grać w totka Smile


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - xxmmxx - 2013-01-11

Sprawa tej stronki jest już opisana na forum istocka:
http://www.istockphoto.com/forum_messages.php?threadid=349405&page=2

Jeden z użytkowników również dokładniej się jej przyjrzał:
http://seanlockephotography.com/2012/11/27/istockphoto-scam-site/

Tak więc nie wygląda to zbyt groźnie w porównaniu ze stałym spadkiem sprzedaży czy rewelacjami MS/Google.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - SHaiith - 2013-01-14

Czy coś komuś w ogóle się sprzedaje na iStocku? U mnie od ponad tygodnia cisza. A wpływy po 1/2 miesiąca to 1/6 tego co normalnie. Jakaś masakra normalnie.