Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - claraveritas - 2013-01-09

przecież już działa uniwersalny MR na bazie IS (tyle że bez logo iS) Icon_wink


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - TaWhy - 2013-01-09

Wiem, że bardzo dużo eXów tych większych daje jeszcze kilka miesięcy Istockowi i później rzuca koronę jeżeli nic się nie zmieni. Zapowiada się ,że styczeń 2013 będzie o 60% gorszy niż styczeń 2012 a na to wielu kontrybutorów nie może sobie pozwolić. Daje Istockowi od pół roku do roku w zależności czy trend dalej będzie spadkowy. Jeżeli nic się nie zmieni rezygnuje z korony.. niestety

Zawsze myślałem że na IS jakoś to będzie ale to co się dzieje od sierpnia to jest po prostu tragedia.

Pytanie do osób które mają portfolia w Shutterstock czy rzeczywiście gdy IS spada na łeb na szyje to Shutterstock rośnie w siłę? Bo z raportu ile zarabia się na Shutterstock to wynika , że ponad dwa razy więcej niż na IS. Tylko czy to prawda?


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Nightman - 2013-01-09

Trudne pytania, trudne odpowiedzi. Rosną portfolia rośnie i sprzedaż. Zarówno Shutterstock jak iS w 2012r poprawił u mnie wyniki. Każdy z nas ma inną sytuację poza tym ja od początku wielostockowiec. W mojej hierarchii Shutterstock no.1 a iS no.2 Aby Cię uspokoić na iS też mam trend zniżkowy.
Myślę, że to co się dzieje na iS to zamierzone działania i będzie coraz gorzej. Chyba już nawet wyprzedają serwery, klikam sobie na statystyki i czekam, czekam, czekam aż tu nagle po 30sec jest. Nawigacja po stronie iS nawiązuje do jego kondycji a czas to pieniądz, jeśli kupujący też tak czekają aby oglądać zdjęcia to nie ma się co dziwić, że przenoszą się do konkurencji gdzie taniej, szybciej też jest 20mln zdjęć. iS do piachu...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Claudia - 2013-01-09

Ja nie mam konta na IS - nie wiem czy to dobrze, czy sama sobie nie odbieram dodatkowych dochodów - ale czytam to forum i piszecie ciągle bardzo niepokojące rzeczy. I to tylko o IS takie. A mimo wszystko większość z Was wysoko ocenia działalność IS. Wciąż się zastanawiam czy może dołączyć też do IS i nie umiem się zdecydować. Dla mnie Shutterstock to nr jeden.

Edit: A może postarać się o konto?


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - alzajac - 2013-01-09

Claudia, ja to nie wiem nad czym się zastanawiasz Icon_wink skoro jesteś już na tylu stockach to czemu olewać iStocka? Ja na iStocku inkasuje co miesiąc połowę tego co na Shutterstock więc całkiem sporo. Taki zastrzyk gotówki w połowie miesiąca często się przydaje Icon_wink Owszem trzeba znowu trochę czasu poświęcić na opisywanie pod IS oraz upload ale myślę że warto Icon_wink


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wuja - 2013-01-09

Sprzedać nie sprzedać pohandlować można.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - MaxyM - 2013-01-09

Pod koniec 2012 myślałem, że w końcu IS zacznie przynosić co miesiąc konkretny hajs, bo wszystko na to wskazywało, pojawił się płomień, level #2 i codzienne DLe... Niektóre zdjęcia poszybywały wysoko w BM.
Później coś pozmieniali, pliki mi poleciały w otchłań, sprzedaż spadła na mordę...
Co prawda dalej DLi więcej niż zdjęć w folio, no ale Fotolia bije go w tej chwili i kopie leżącego, zresztą 123RF też...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - BLADE - 2013-01-09

u mnie idzie mniej zdjęć ale po wyższej cenie, z tym że ogólnie trochę mniejszy dochód niż miesiąc temu.
Teraz nowe zdjęcia są słabo promowane, a szkoda, bo staram się robić coraz leprze zdjęcia i nie widzę przez to przełożenia na lepszy dochód.
Narazie mało czasu minęło, wszytko pewnie będzie się co jakiś czas zmieniać, myślę że będzie dobrze.
Musiało by być o wiele gorzej żebym zrezygnował z EX. Narazie się nie przejmuje lekkim kryzysem..


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - TaWhy - 2013-01-10

Na istocku sie dzieje coraz gorzej. Niedość, że Microsoft udostępnia za darmo zdjęcia to teraz do tego procederu doszło google. Dzięki google drive można pobrać foty z Istocka za darmo , nawet te które są w Vetta. Oczywiście zdjęcia w metadata nie posiadają żadnych adnotacji, kto jest właścicielem zdjęcia.
Najlepszym hitem jest stronka na której można pobrać każde zdjęcie z Istocka po cenie nawet trzy krotnie niższej. Niestety iStockphoto od 2 miesięcy przygląda się tej sprawie, a stronka jak wisiała w sieci tak dalej wisi.

Nic dziwnego, że iStockphoto leci ostatnio na łeb na szyje skoro takie rzeczy się dzieją. Smutne to..


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - aniaz - 2013-01-10

Bajzel straszny się porobił, nie wiem czy ktoś tam nie panuje nad sytuacją czy celowo.. Chyba czas pomyśleć nad zrzuceniem korony...