Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-12-13

(2012-12-13, 10:25:26)celafon napisał(a): Czy mi sie wydaje, czy od tygodnia na istocku zamrozilo "ruch"?

U mnie może nie zamrozilo ale 50% w dół. Na innych stokach słyszałem że rekordy padają a na IS stypa.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - ranforest - 2012-12-14

Hej
To mój pierwszy post na tym forum więc się przywitam... Cześć Smile

A mnie intryguje to że IS jest bardzo nie stabilny, raz idzie pięknie, a potem nagle cisza w sprzedaży... Czasem mam wrażenie, że chłopaki jak coś "poprawią" w kodzie strony to przestają działać statystyki i naliczanie kasy, a potem to nadrabiają i nagle sprzedaż idzie super... i potem znowu dół
Też tak macie?
Ogólnie przez to zrezygnowałem z exclusiva na IS. Jakoś nie mam zaufania do tego stoku...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-12-14


Z mojego punktu widzenia wygląda to następująco. Do września sprzedaż była stabilna, bez wzrostów, ale też bez spadków, codziennie średnio kilkadziesiąt DLi. Od września istna epilepsja. Jednego dnia idzie dobrze dwa kolejne słabo, albo bardzo słabo. Zdarzają się dni w środku tygodnia gdy mam 2-3 DLe.
Spadek dochodów zauważyłem w listopadzie około 20%, a ten tydzień grudnia to dramat, spadek o 40-50 %. Nie wiem czy coś im się zacina, chyba raczej nie, wydaje mi się że liczba kupujących spadła dramatycznie, plus problemy które ciągnęły się 3 miesiące. Proponuje poczytać forum IS'a, jak sytuacja wyglada u innych, generalnie bardzo słabo, na ogół o wiele gorzej niż u mnie, co wcale mnie nie cieszy. Ja też już jakiś czas temu dojrzałym do decyzji o rezygnacji z wyłączności na IS'ie, bo chyba ktoś podmienił nasze złote koronki na jakieś plastikowe podróby. Miałem to zrobić na początku grudnia ale spokojnie poczekam do świąt, aby trafić z miesięcznym wypowiedzeniem na okres świateczno-noworoczny w którym sprzedaż i tak hamuje.

Pozd.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - celafon - 2012-12-14

Mnie ta sytuacja dziwi o tyle, ze do 7 grudnia sprzedaz gratow noworocznych jak i innych tematow szla wysmienicie, a od dnia 8go grudnia do teraz kompletnie nic sie nie sprzedalo. Takie nagle zgaszenie swiatla. Malo to prawdopodobne, ze sprzedaz z dnia na dzien tak nagle wygasla. Sprawdzalem innych czlonkow jaka maja sprzedaz i od tamtej pory widze, ze zaden z nich nic nie sprzedal. Ktos nas ewidentnie robi w trabe.

ps. Mam u nich konto na wylacznosc.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - ranforest - 2012-12-14

ale co zarząd z IS zbiera na prezenty dla rodziny, czy jak?
Ale fakt faktem że w tym tygodniu sprzedaż stanęła prawie w miejscu...
Ja sobie mogę to wytłumaczyć tym, że spadły moje graty w wyszukiwarce na dalsze pozycje jak przestałem działać na wyłączność, ale z tego co wiem to ekskluzywni też dostali po dupce ostatnio.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - rachwal - 2012-12-14

Bo jest nowy BM. Nie czytali?


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - ranforest - 2012-12-14

Nie czytali chyba w takim razie... chociaż może czytali, ale nie wiem co znaczy "BM"...

Przydał by się może jakiś słowniczek Waszych skrótów, bo te wszystkie "BM" "DL" itd trochę mnie onieśmielają Icon_wink


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2012-12-14

BM= wyszukiwanie wg Best Match
DL= DownLoad, czyli pobranie pliku

A o nowym BM masz w watku "Problemy techniczne...."


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-12-14

Jakieś 1,5 godziny temu, był nowy wątek o dalszym spadku sprzedaży, teraz patrzę wątku nie ma, wczoraj było podobnie, podczas czytania zauważyłem że zniknęły 2 wpisy z wątku o "nowym lepszym komunikowaniu się" dotyczące spadku sprzedaży. Normalnie czuję się jak za czasów komuny kiedy nie można było mówić że coś jest źle. Jak tak dalej pójdzie to jak ktoś napisze że jest źle to dadzą mu bana, a jak będzie się to powtarzało to usuną jego konto. To jest przerażające. Na wszelki wypadek uprzedzając wydarzenia chciałbym złożyć deklarację:
"Wszystko jest super, jestem szczęśliwy że mogę być na IS'sie. Cieszę się że IS tak mocno o mnie dba, Nie wyobrażam sobie żeby mogło być lepiej. A wszystkim którzy mówią inaczej mówię stanowcze i kategoryczne - RĘCE PRECZ OD NASZEGO KOCHANEGO IS'a - NIECH ŻYJE"



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - celafon - 2012-12-14

Mam u nich konto na wylacznosc i kilka stokow na piewszej pozycji w best match. Bardzo dziwna sprawa ze nagle z dnia na dzien nie sprzedaje sie kompletnie nic mimo, ze sprzedaz gwaltownie rosla. Ot tak jak by ktos nagle wylaczyl swiatlo i to nie tylko u mnie.