Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - kwasny221 - 2012-10-11

W sumie racja. Sprzedaż zdjęć sprawia przyjemność, a za przyjemności trzeba płacić Icon_cheesygrin Kurcze tak na to nie patrzyłem. Wspaniałomyślny jednak ten iStockphoto Icon_wink


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - kivoart - 2012-12-12

Istock zaczął się powoli kończyć w dniu w którym Bruce Livingstone sprzedał swe udziały Getty. To co się teraz tam dzieje to paranoja, wygląda to tak jakby menadżerowie z Getty chcieli koniecznie wykończyć IS.
(2012-10-11, 12:40:53)kwasny221 napisał(a): Nie no szał po prostu. Trzeci dzień z rzędu sprzedaże po 0,07 $ lub 0,08$ ...

To jest wstyd i hańba !!! Żeby takie prowizje pobierać a autorom zostawiać ochłapy. Ten cały system RC to też wielka hańba, wszystko uderza w autorów



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-12-12

(2012-12-12, 10:39:22)kivoart napisał(a): Istock zaczął się powoli kończyć w dniu w którym Bruce Livingstone sprzedał swe udziały Getty. To co się teraz tam dzieje to paranoja, wygląda to tak jakby menadżerowie z Getty chcieli koniecznie wykończyć IS.
To jest wstyd i hańba !!! Żeby takie prowizje pobierać a autorom zostawiać ochłapy. Ten cały system RC to też wielka hańba, wszystko uderza w autorów

Takie życie, mnie też to boli ale cóż możemy zrobić, chyba tylko poszukać innych miejsc do sprzedaży naszych prac. Któryś z diamentów napisał, że układ który jest teraz na IS jest niemoralny, zarobki spadają, problemy się piętrzą, a wyjście z EX'a powoduje gigantyczny spadek przychodów. Ale działa tu bardzo prosty mechanizm silniejszy ma rację. Jeśli odejdzie nawet 10% autorów i nie tylko zrezygnują z EX'a ale zabiorą swoje prace to i tak IS(Getty) się nie zawali. Nawet jeśli ludzie rezygnują z EX'a to rzadko usuwają swoje prace, a to tylko z korzyścią dla IS'a bo marża wypłacana autorowi spada o 50%. Więc to być może był jakiś plan ,aby zmaksymalizować przychód. Teraz to czysty i wyrachowany biznes i uważam, że jeśli taki plan był, to nikt nie miał skrupułów aby go wykonać. To przestała być strona miłośników fotografii, którzy chcą się rozwijać i chcą zarabiać na swojej pracy. Tym bardziej że wtedy kiedy zaczęły się problemy następowała sprzedaż IS nowemu właścicielowi i dobrze było pokazać wzrost zysku netto. Oczywiście to spiskowa teoria, ale bardzo prawdopodobna.




RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - kivoart - 2012-12-12

Gubcio. To zaden spisek, tak wlasnie jest. IS/Getty wie, ze ma wszystkie asy w garsci, maksymalizuja zyski nie patrzac na nic. W wiekszosci przypadkow tak to sie wlasnie konczy kiedy gigant kupuje mniejsza konkurencyjna w sumie firme.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - kivoart - 2012-12-12

Zerknalem na statystyki. 2011 4tys sprzedanych zdjec. 2012 2tys sprzedanych zdjec przy podwojonym portfolio.
BTW. Ciekawe jaki wplyw na zyski mial fakt, ze Guru fotografii stockowej uruchomil wlasny microstock Icon_wink duzo tanszy...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2012-12-12

Pisałem rok temu dlaczego gi nie zależy na sprzedaży fot przez iStockphoto #440 http://stock-board.info/watek-dlaczego-odrzucili-moje-zdjecie-wszystko-o-powodach-odrzutow-w-istockphoto.html?pid=37364#pid37364

getty ma teraz stoiska z TYMI SAMYMI fotami(w szczególności), na jednym foty za $5(is) na drugim za $150(gi)
Jako właściciel tego biznesu, na utrzymaniu którego stoiska by wam zależało? W zasadzie to z fotami za $5 można by zamknąć(skoro wcześniej zostało przejęte i mam nad nim pełną kontrolę).
Najlepiej by było zdyskredytować microstoki, żeby "poważny" klient wrócił do GI(za poważne pieniądze).
Oczywiście gi nie może ignorować całego rynku, wcześniej czy później ich stawki muszą spaść.
np. GI: RF 2158 x 1619 px cena € 315
IS: ex L cena: $25



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - MaxyM - 2012-12-12

Ostatanio szło mi tam całkiem nieźle ale dziś popatrzyłem na pozycje swoich "hitów" w BM i tak jak były do wczoraj wysoko tak dziś przepadły... Czyli Ciechocinka nie będzie.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - max - 2012-12-12

(2012-12-12, 14:04:05)blas napisał(a): getty ma teraz stoiska z TYMI SAMYMI fotami(w szczególności), na jednym foty za $5(is) na drugim za $150(gi)
Jako właściciel tego biznesu, na utrzymaniu którego stoiska by wam zależało? W zasadzie to z fotami za $5 można by zamknąć(skoro wcześniej zostało przejęte i mam nad nim pełną kontrolę).

Teoretycznie tak, w praktyce nie. Branza drogich zdjec przezywa taki kryzys, ze wbrew pozorom bardziej oplacalne jest dzis jednak stoisko z towarem za 5$. Gdzies czytalem, czy slyszalem i to jeszcze nie tak dawno, ze najbardziej dochodowym interesem Getty byl wlasnie iStock.





RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2012-12-12

Może być tak jak piszesz. Mniej więcej wiadomo jakie kwoty przychodu raportował iStockphoto , ciekawe czy gi coś publikuje, wtedy łatwo by było sprawdzić proporcje przychodu.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - celafon - 2012-12-13

Czy mi sie wydaje, czy od tygodnia na istocku zamrozilo "ruch"?