Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2012-06-20

nie-exom sprzedaż wzrosła z pp na nowych zdjęciach. po prostu gi pchnęło klientów do ts. myślę że kto wrzuca regularnie będzie mógł potwierdzić.
coś jednak nie widzę wzrostu prowizji z ts, która była zapowiadana jakoś w marcu.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-06-20

No cóż ja mam mieszane uczucia. Wcześniej byłem prawie przekonany ze ilość pracy włożonej w zdjęcia przełoży się na efekty finansowe, ale niestety tak się nie stało. Dochody się nie obniżyły, ale wzrostu rownież nie zauważyłem. Przez ostatnie 6 mies wrzuciłem prawie 400 zdjęć, czyli moje portfolio powiększyła się prawie o 80%. Trochę przypomina to gonienie króliczka, już się wydaje że go mamy a on zniaka gdzieś w oddali. Czasami się zastanawiam czy to taki rytm stoku że sprzedaż rośnie dopiero od września czy klienci odwracają się od IS'a. Poczekam do września, może października jeśli tendencja się nie zmieni to jeszcze raz przemyslę kwestię wyłączności. Coraz częściej są okresy gdy coś na stoku mieszają i sprzedaż pada albo wręcz zatrzymuje się i niestety jako Ex czuje się zakladnikiem ich polityki a to coraz mniej mi odpowiada.


RE: Oszustwo na iStockphoto - aniaz - 2012-06-20

(2012-06-20, 19:58:33)fotek napisał(a): Może jednak cichaczem IS promuje zdjecia tych, co maja niską prowizję.
@aniaz... ile masz prowizji jako EX?

Z tym promowaniem sprzedawców o niższych prowizjach nie do końca można się zgodzić. W BM mieszają non stop, raz na topie są kolekcje V/A a raz najnowsze, a raz.. nie wiadomo właściwie co Icon_wink
Na chwilę obecną mam 25% (w zeszłym roku zaczęłam tak naprawdę jakąkolwiek sprzedaż), ale w przyszłym roku sięgnie pewnie i 35% jak będzie taki wzrost jak obecnie.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - MaxyM - 2012-07-17

Dziś sprzedało mi się zdjęcie za $17.55... Niby fajnie ale... Trochę mało jak na El.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - MaxyM - 2012-07-17

Szczególnie, że ktoś zapłacił $125.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - tarczas - 2012-07-18

ja zanotowałem statnio dwie pod rząd sprzedaże, z których prowizja dla mnie wyniosła po, uwaga......0,08$.......to najniższa prowzja ever! masakra.....ze skrajności w skrajność...


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Ariene - 2012-07-18

Ciekawe, przy jakiej najniższej sumie ludzie zaczną się wycofywać ze stocka? Czy w ogóle jest opcja, by zrezygnować ze sprzedaży na stockach? Jaka jest najniższa dopuszczalna stawka, jeśli jeszcze kilka lat temu mówiło się o 0,20$ jako absolutne sensowne minimum? Ma to jakieś granice?


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2012-07-18

(2012-07-18, 08:39:31)tarczas napisał(a): ja zanotowałem statnio dwie pod rząd sprzedaże, z których prowizja dla mnie wyniosła po, uwaga......0,08$.......to najniższa prowzja ever! masakra.....ze skrajności w skrajność...
Ale to na Istocku?




RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wuja - 2012-07-18

takich 0,09$ 0,10$ też juz trochę miałem... myślę że granic nie ma. Czas pokaże czy nie będzie paczki 10szt kreatywnych foto za 0,08$



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - troyek - 2012-07-18

też zauważyliście jakiś spadek sprzedaży przez wakacje ? czy mi się tylko coś zdaje ;O