Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Oszustwo na iStockphoto - aniaz - 2012-06-20

(2012-06-19, 23:20:58)SHaiith napisał(a): W moim przypadku sprzedaż ciągle rośnie.
Sam nie wiem od czego to zależy.

Może szczęście początkującego? Icon_wink ciężko odnieść się czy to mało czy dużo, jeśli nie widać liczb (oczywiście rozumiem, że nie chcesz ich ujawniać). U mnie podobnie widać ciągły wzrost, nie sprzedaję na innych stockach i póki co na razie mi się to opłaca (chociaż z drugiej strony nie mam odniesienia ile zarabiałabym łącznie gdybym sprzedawała w kilku miejscach).

Co do oszustwa, dziwna sytuacja, że cofnięto aż 25 plików, mnie się zdarzyło raz, że w ciągu jednego dnia cofnięto 3 sprzedaże.


RE: Oszustwo na iStockphoto - rachwal - 2012-06-20

(2012-06-20, 13:51:35)aniaz napisał(a): ciężko odnieść się czy to mało czy dużo, jeśli nie widać liczb (oczywiście rozumiem, że nie chcesz ich ujawniać)

Kolega się chwalił, że ta EL'ka z marca to 31.90$, więc można się domyślić wartości tych słupeczków.



RE: Oszustwo na iStockphoto - SHaiith - 2012-06-20

co za kalkulacja Smile.

Pytanie czy to dużo czy mało, to chciałem się dowiedzieć.
Bo każdy narzeka, że jest spadek na Istoku, a nikt nie poda konkretów, przy jakim portfolio jakie dochody są ok, a jakie nie bardzo. Stąd mój wpis i pytanie do starszych stockerów.
Bo jeżeli przez ostatnie miesiące podwoiłem ilość zdjęć w portfolio to czy to wyjaśnia wzrost, a ogólnie jest spadek, czy może jest inna zależność?
Jednym słowem wzrost jest przez wzrost zdjęć w portfolio, czy może przez coś innego, skoro inni narzekają.


RE: Oszustwo na iStockphoto - fotek - 2012-06-20

Ech... napisze wprost ... dlaczego o tym piszesz w tym wątku?


RE: Oszustwo na iStockphoto - SHaiith - 2012-06-20

faktycznie, moja pomyłka nie ma tematu.


RE: Oszustwo na iStockphoto - MaxyM - 2012-06-20

U mnie wzrost folio ma odwrotny skutek... Zdjęć więcej, sprzedaży mniej.


RE: Oszustwo na iStockphoto - aniaz - 2012-06-20

(2012-06-20, 14:36:32)rachwal napisał(a): Kolega się chwalił, że ta EL'ka z marca to 31.90$, więc można się domyślić wartości tych słupeczków.

Nie widziałam tego wcześniej Icon_wink

Pytanie tylko co dla każdego to dużo a co mało, co też było tematem dyskusji wielokrotnie. Patrząc na słupki, myślę, że fajnie, że jest wzrost, ale chyba wyżyć za to byłoby ciężko. U mnie powiększanie portfolio = powiększanie dochodów. Zauważyłam też jedno - jak często wrzucam i materiał jest w portfolio, dzień później sprzedaż jest spora. Nie twierdzę oczywiście, że to jakaś zależność, może i przypadek, ale zdarza się to często.


RE: Oszustwo na iStockphoto - rachwal - 2012-06-20

(2012-06-20, 15:01:13)SHaiith napisał(a): faktycznie, moja pomyłka nie ma tematu.

Spoko, czasami jak dziś mam dobry dzień i zamiast usuwania, przenoszę posty Smile


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - SHaiith - 2012-06-20

rachwal dzięki za przeniesienie w odpowiedni dział, bo tak śmietnik się robi.


RE: Oszustwo na iStockphoto - fotek - 2012-06-20

(2012-06-20, 14:51:10)SHaiith napisał(a): Jednym słowem wzrost jest przez wzrost zdjęć w portfolio, czy może przez coś innego, skoro inni narzekają.

Chyba cos innego. Mi sprzedaz od 2010 spadła o połowę. W 2010 załadowałem 219 zdjęć, w 2011 317, a w tym już 249.... a wzrostu nie widać. Równia pochyła trwa Smile

Może jednak cichaczem IS promuje zdjecia tych, co maja niską prowizję.
@aniaz... ile masz prowizji jako EX?