Stock Board - forum fotografii stockowej
Wasza sprzedaż w iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wasza sprzedaż w iStockphoto (/watek-wasza-sprzedaz-w-istockphoto.html)



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - TaWhy - 2012-03-15

Ale system mógłby być przyjaźniejszy dla kontrybutorów tak jak było jakiś czas temu, że dobrze sprzedające się zdjęcia były w czołówce BM, teraz to jest jeden wielki chaos. Dobrą opcją było by gdyby każdy mógł sobie wybrać powiedzmy z 3 zdjęcia które dostaną automatycznie Boosta i będą lepiej promowane. Chyba większość osób się zgodzi teraz, że po otworzeniu swojego portfolio BM promuje strasznie dziwne zdjęcia. Kiedyś jak wchodziłem w swoje portfolio to w czolówce były te zdjęcia które były bardzo dobre i zarabiały na siebie , a teraz gdy wchodze na swoje portfolio to załamka i nie wiem co te pliki robią na samym przodzie.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2012-03-15

(2012-03-15, 11:03:07)TaWhy napisał(a): Kiedyś jak wchodziłem w swoje portfolio to w czolówce były te zdjęcia które były bardzo dobre i zarabiały na siebie , a teraz gdy wchodze na swoje portfolio to załamka i nie wiem co te pliki robią na samym przodzie.

Z jednej strony masz rację... z drugiej - teraz nowe produkcję (teoretycznie lepsze, wieksze XXXL), przez jakiś czas mają szanse być dostrzeżone, co przy wielkim wzroście ogólnej liczby zdjęć ma istotne znaczenie.

Juz pisałem gdzies, kiedyś, ale przypomnę - na początku 2006 roku na IS było ok. 500.000 zdjęć. Dzisiaj jest chyba ok. 12.000.000




RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - TaWhy - 2012-03-15

No ale myślisz ,że jest różnica między XXL a XXXL w pozycjonowaniu? Zresztą wydaję mi się ,że Shutterstock zwerbował część klientów z IS do siebie. Niestety nie mam konta na SHuterze i cięzko mi stwierdzić jak tam sprawa wygląda.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - fotek - 2012-03-15

(2012-03-15, 11:43:36)TaWhy napisał(a): No ale myślisz ,że jest różnica między XXL a XXXL w pozycjonowaniu?

Nie, nie. Chodzi mi o to, że jestem zainteresowany promowaniem nowych zdjęć, które mam w większym rozmiarze (XXXL). Starsze, te sprzed 2 lat miałem tylko w L Smile



RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-03-15

Myślę, że każdy ma tu rację.. dobrze żeby nasze nowe prace miały swoją szansę ale faktem jest że sprzedaż siadła, ewidentnie mają problemy. Jest to dość dołujące bo jeszcze nigdy nie pracowałem tak intensywnie jak teraz. No cóż boję się, że ciągłe problemy, mieszanie w BM, problemy w wyszukiwaniu skutecznie odstrasza kupujących. Klienci nie zawsze przy pierwszym view kupują zdjęcia czasami ten proces trwa nawet kilka dni, ale jak oni mogą robić to skutecznie jak prawie codziennie coś się zmienia w wynikach wyszukiwania. Wydaje mi się, że jak nie ustabilizują systemu to powoli zaczną odchodzić klienci a za nimi contrybutorzy. Mniejsze dochody poskutkują kolejnymi oszczędnościami najprawdopodobniej w marżach, itd…itd.. W tym sensie IS jest na najlepszej drodze do tego, aby się skończyć. Ja jeszcze wierzę, że jakoś to wszystko wróci do normy, choć coraz częściej zastanawiam się czy bycie EX’em jest najwłaściwszą formą współpracy.




RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2012-03-15

Bardzo dobry początek roku nawet nie licząc wideł. Trochę to dziwne bo faktycznie nowe średnio idą.
Za to pp stanowi ok 10 - 20%.
Nie zgadzam się co do uwag do BM, generalnie nie zgadzam się z wnioskowaniem o wszystkich portfoliach na podstawie własnego folio.

Oczywiście nie podoba mi się że w BM strony 1 i 2 okupowane są przez exów których ponoć jest 5% (oczywiście to mi się nie podoba bo nie jestem exem...)


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - Gubcio - 2012-03-15

(2012-03-15, 17:42:33)blas napisał(a): Bardzo dobry początek roku nawet nie licząc wideł. Trochę to dziwne bo faktycznie nowe średnio idą.
Za to pp stanowi ok 10 - 20%.
Nie zgadzam się co do uwag do BM, generalnie nie zgadzam się z wnioskowaniem o wszystkich portfoliach na podstawie własnego folio.

Oczywiście nie podoba mi się że w BM strony 1 i 2 okupowane są przez exów których ponoć jest 5% (oczywiście to mi się nie podoba bo nie jestem exem...)

hmmmm...
Ale ja nie mówie o pieniądzach .. są lepsze i gorsze dni, generalnie nie narzekam. CO do BM no to oczywiście zawsze są tacy którzy są zadowoleni i ci którzy narzekają. Ale problemy są faktem, jeśli 3 dni temu wyszukiwanie po słowie kluczowym pedicure pokazywało 312 stron a teraz to 52 strony to pytam co się stało z tymi 80% zdjęć które nie są dostępne w wyszukiwarce. Dla mnie taki układ jest OK skoro na pierwszej stronie w wielu kategoriach ma kilka albo kilkanaście zdjęć, ale to nie znaczy że mam twierdzić że wszystko jest OK.
Kilkanaście dni temu rozmawiałem z człowiekiem który chciał kupić kilka zdjęć i naturalnie zaproponowałem mu żeby poszukał na IS, później okazało się że kupił ale na Shutterstock i na Fotoli bo podobno ciągle coś nie działało, przełączały się widoki po wyszukiwaniu, codziennie musiał od początku szukać tych samych zdjęć bo wyniki się zmieniały albo strona się blokowała. Jeśli opinia o IS się utrwali to wszyscy będziemu czuli skutki tego stanu.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2012-03-15

takie błędy to jest w ogóle dramat na is i ss, ten pierwszy przoduje...
nie jestem kupującym nie klikam dużo i jest to irytujące, nie dziwne że kupujący uciekają.
potem się orientują że na Shutterstock jest taniej i już nie wrócą.


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - max - 2012-03-15

(2012-03-15, 17:42:33)blas napisał(a): exów których ponoć jest 5%

tylko tak gwoli scislosci Icon_wink

5% - bardzo zanizone. Na tym forum moze sa takie proporcje, ale w iStocku Ex to 40-55%.
Ekskluzywnych jest okolo 6000, a suma aktywnych kontrybutorow to kilkanascie tysiecy. Jesli za aktywnych przyjmiemy majacych chociaz 1000 Dl-i, to Ex-ow wyjdzie ponad 50%. Jesli za aktywnych uznamy wszystkich z brazem ( 250 dl-i) to ekskluzywow wyjdzie okolo 40%.

Przyjmowanie sumy kontrybutorow iS jako 40000 to bezsens. Co najmniej polowa to tylko puste konta bez aktywnosci, bez plikow, bez dl-i.

liczby z pamieci na podstawie Contributor Charts, do ktorego obecnie brak dostepu Icon_wink


RE: Wasza sprzedaż w iStockphoto - blas - 2012-03-15

ok, dzięki za wyjaśnienie, bo mnie te 5% wydawało się mocno podejrzane. Nie pasowało do całego szumu i masy funkcji zrobionych dla 5%. 50% ma sens. Jakieś statsy wspominały o 5%.