Stock Board - forum fotografii stockowej
Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? (/watek-dlaczego-nie-uda-mi-sie-zarobic-na-zdjeciach.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - alga38 - 2011-03-08

Emilko, jeżeli to Ty jesteś wlaścicielką tych ślicznych szczurków, to Twoje PF tez jest wyjątkowe i warte uwagi Smile
Dla mnie osobiście wzór godny naśladowania to oczywiście Monia oraz Anna S...


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - SHaiith - 2011-03-08

Witam wszystkich. Z tej strony początkujący amator fotografii stockowej.
Czytam z zaciekawieniem waszych żywiołowych wypowiedzi.
Zastanawiam się, czy można jeszcze zaistnieć na stokach, tzn przyciągnąć uwagę kupujących. Bo w sumie ten wątek po to powstał.
Dla początkujących plusem jest na pewno doskonalenie warsztatu (technika, obróbka).
Nie pytam tutaj o pobudki wystawiania fotografii stokowej (radość focenia, kasa czy jak tam to by nie uargumentować).
Czy w fotografii stokowej nie można już nic nowego zrobić. Bo w przypadku tego typu fotografii liczy się bardziej pomysł niż technika.
Czy wszystkie pomysły już zostały obfotografowane? Nie chce mi się wierzyć.
Chyba można wymyślić motywy, które dobrze się sprzedadzą i zarazem nie będą czymś niszowym, a zarazem nie będą odgrzewanymi kotletami, które dobrze schodziły 5 lat temu.


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - fotek - 2011-03-08

(2011-03-08, 11:20:21)SHaiith napisał(a): Czy w fotografii stokowej nie można już nic nowego zrobić. Bo w przypadku tego typu fotografii liczy się bardziej pomysł niż technika.
Czy wszystkie pomysły już zostały obfotografowane? Nie chce mi się wierzyć.
Chyba można wymyślić motywy, które dobrze się sprzedadzą i zarazem nie będą czymś niszowym, a zarazem nie będą odgrzewanymi kotletami, które dobrze schodziły 5 lat temu.

Dobre pytanie, ale mówiac szczerze, gdybym znał odpowiedź, gdybym miał pomysł to zachowałbym dla siebie Smile


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - claraveritas - 2011-03-08

ja widze szanse, wystarczy popatrzec na Hollywood, ciągle realizują podobne fabuły tworząc remake-ki, film bazuje na tych samych pomysłach tylko zmienia sie technologia i twarze. Dlatego uważam że w foto bedzie podobnie tylko poprawią sprzęt do focenia w 3d i karawana pojedzie dalej Icon_wink


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - SHaiith - 2011-03-08

bardzo smutna wizja


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - claraveritas - 2011-03-08

póki co na naszych oczach tworzą sie mega studia z profesjonalnym sprzętem i wypacykowanymi modelami oraz zapleczem grafików czyli coś w rodzaju monopoli na pewien rodzaj fotografii, trzeba zdać sobie sprawę że to oni będą rządzic na tym rynku i w tym temacie z nimi nie wygramy, zostaje tylko mały kawałek tortu dla najbardziej innowacyjnych i nietypowych fotek..czego nam wszystkim życze


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - canion - 2011-03-09

Ten kto sie nie zmierzy, już sam może kłaść sie na tarczę. Ten kto jednak podniesie rękawicę - pozostawia sobie szansę na sukces.


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - Wuja - 2011-03-09

w naszym wypadku sprzedać nie sprzedać pohandlować można Icon_wink Jeśli sam proces się liczy oczywiście.


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - blas - 2011-03-12

Wuja ja tam jestem jak najbardziej nastawiony na "sprzedać", a z procesu jak to nazwałeś, to co jest fajne? Może 1 czy 2 punkty się znajdzie ale generalnie to w cholere roboty jest, tym bardziej ze trzeba regularnie pracować przy tym, czy się ma ochotę czy nie.


RE: Dlaczego nie uda mi się zarobić na zdjęciach? - yanuz - 2011-03-13

W całej dyskusji brak mi jednego elementu. Żeby robić zdjęcia trzeba mieć talent. Nawet odrobinkę ... Pomysły , realizacja , duży nakład pracy , warsztat jest ważny. Ale to coś co powoduje że gdy śpiewa Louis Amstrong , to ludzie zamyślają się a czasami, czasami płaczą - nazywamy talentem. Chciałbym w odrobinie fotografować tak jak śpiewał i grał Louis - Satchmo.