Stock Board - forum fotografii stockowej
Oszustwo na iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Oszustwo na iStockphoto (/watek-oszustwo-na-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Oszustwo na iStockphoto - KAPA - 2011-02-03

jeśli w grę wchodzi taka kasa, to może rzeczywiście zaboleć.


RE: Oszustwo na iStockphoto - arfo - 2011-02-03

Ja też dołaczyłem do tego grona....do tyłu 5 Dl po 4,5$ z 26.12.2010.
Taki sam manewr spotkał mnie ze dwa lata temu na DREAMSTIME


RE: Oszustwo na iStockphoto - TaWhy - 2011-02-03

Ja mam żal do IS bo płacę im duże pieniądze za bezpieczeństwo moich zdjęć. Ktoś je ukradł i będą wykorzystywane gdzieś indziej w nielegalny sposób. Czemu ja mam dostać tylko po dupie? Jak dajesz np obrazy do muzeum i jakiś złodziej ukradnie je to chyba dostajesz jakąś rekompensate ? Wiem ,że to nie to samo co Stock , ale działa podobnie.


RE: Oszustwo na iStockphoto - canion - 2011-02-03

ciekawe jak bardzo jeszcze IS bedzie cisnął fotografów. Na forumach padają już propozycje dla managerów IS aby wprowadzić opłatę za nieprzyjęte fotografie. opłata 10$ za każdą odrzuconą . Icon_wink

w sumie to nawet już wtedy nic sprzedawać nie muszą. odrzucą pare tys foto dziennie i lepszy biznes niż męczyć sie z pozyskiwaniem nowych klientów, pilnowaniem płatności itd.

Największy prolem z kradzieżą zdjęćw ten sposób polega już nawet nie na tym że ktoś pozyskał materiał za free, tylko na tym że to zaraz wypłynie w setach w bezpłatnym rozdaniu


RE: Oszustwo na iStockphoto - StudioKN - 2011-02-03

-27$, 4 zdjecie - 23,26 i 27 grudzien ech, a mail byl w spamie Icon_razz


RE: Oszustwo na iStockphoto - KAPA - 2011-02-03

albo się ubezpieczą od takich numerów (obniżą nam tantiemy, a może nie), albo stworzą poślizg 6 miesięcy. Tak czy siak to nas kopną, nie siebie. Ciekawe jaka kasa ogólnie wchodzi w grę.


RE: Oszustwo na iStockphoto - TaWhy - 2011-02-03

Kasa jest Bardzo duża wystarczy zobaczyć temat na forum ile ludzi zostało oszukanych. NA moje oko jest to coś około kilkuset tysięcy dolarów. Aż dziwne ,że taki wielki przekręt się odbył na takim stoku. Śmieszy mnie ta cała sprawa


RE: Oszustwo na iStockphoto - Ariene - 2011-02-03

TaWhy napisał(a):Czemu ja mam dostać tylko po dupie?
a po czym jeszcze chcesz dostać? Icon_mrgreen

Dokładnie, zastanawiająca jest skala całej akcji, nikt tam nie zauważył, że (jeśli dobrze rozumiem) z jednej karty, czy nawet kilku, bo przecież nie dziesiątek kart, nagle dokonuje się niebagatelnych zakupów? Icon_surprised


RE: Oszustwo na iStockphoto - canion - 2011-02-03

Generalnie problem jest znacznie poważniejszy niż owe kilkadziesiąt $ odebranych każdemu foto. Problem tkwi obecnie w tym jak Właściciele stocków odnoszą sie do fotografów. a jak to chyba wszyscy widzą. czy dziś mozna coś z tym zrobić? nie . na szybko nic, ale trzeba patrzeć troszkę dalej niż perspektywa kilku najbliższych miesiecy. Fotografowie musża mieć jakiś silny argument jako narzedzie nacisku na stocki. co nim może być?

tylko stock który zostanie stworzony przez samych fotografów. z uczciwym podziałem prowizji oraz podziałem zysków na koniec roku rachunkowego.Wspierany przez fotografów którzy przystąpią do projektu. jak wspierany? ot wystarczy że nowy materiał w pierwszej kolejnościu bedzie dostarczany na swój stock a dopiero po kilku miesiącach ewentualnie na inne. że droga organizacja takiego biznesu? tak . bedzie drogo . ale może lepiej teraz wyłożyć po te kilka K $ od każdego niż za rok, dwa godzić sie na prowizję <10% bo ku temu to dązy. nie mając bata na istniejące już stocki żaden z nich nie bedzie sie fotografami przejmował.

Mało tego. z dodatkowego zysku można spokojnie opłacić Kancelaria Prawnicze w kilku regionach świata które bedą sie zajmowały odzyskiwaniem pieniedzy za bezpłatne wykładanie zdjęć we wszelakich złodziejskich serwisach. widizsz wyłozone zdjęcia. zgłaszasz do takiej kancelari w np region Rosji a ona już skutecznie zajmuje sie sciąnięciem kasy albo przynajmniej zablokowaniem free rozdań.


RE: Oszustwo na iStockphoto - rachwal - 2011-02-03

Zauważyli to już wcześniej, ale dopiero teraz się "rozliczyli". Była jakaś akcja po świetach z blokowaniem najdroższych pakietów kredytów ...

http://seanlockedigitalimagery.wordpress.com/2010/12/29/istockphoto-large-credit-packs-removed/