Stock Board - forum fotografii stockowej
Oszustwo na iStockphoto - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Oszustwo na iStockphoto (/watek-oszustwo-na-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Oszustwo na iStockphoto - edi - 2011-03-12

wyglada to tak:

1 i 2 to pelne miesiace a 3 to stan do 11.03 wlacznie

[Obrazek: statystylutymarz.jpg]


RE: Oszustwo na iStockphoto - blas - 2011-03-12

nie kracz, też mam dobry marzec ale nie aż tak


RE: Oszustwo na iStockphoto - TaWhy - 2011-03-12

(2011-03-12, 14:31:32)fotek napisał(a): A jaka to różnica?

A taka jeżeli jest ktoś brązem i sprzedaje po 20 fotek dziennie to nic nadzwyczajnego jest jeżeli nagle sprzeda 50 fotek dziennie przez 3 dni np Wystarczy że klientowi spodoba się seria zdjęć i więcej u niego wyda. Co innego jak taki diament co sprzedaje 150 fot dziennie.


RE: Oszustwo na iStockphoto - fotek - 2011-03-12

(2011-03-12, 18:48:18)TaWhy napisał(a): A taka jeżeli jest ktoś brązem i sprzedaje po 20 fotek dziennie to nic nadzwyczajnego jest jeżeli nagle sprzeda 50 fotek dziennie przez 3 dni np Wystarczy że klientowi spodoba się seria zdjęć i więcej u niego wyda. Co innego jak taki diament co sprzedaje 150 fot dziennie.

Ja mam złoto i jeszcze nigdy nie miałem 50 dziennie, ale takie proporcje skoków mi sie zdarzają ( w sensie, chwilowe wzrosty rzedu 150%). Nadal nie widze róznicy Smile

Natomiast w ubiegłym roku miałem 40% wzrost w $$ w marcu w stosunku do lutego (35% w DL) - nie było zadnych kradzieży, itp. niepokojących niuansów... po prostu znacznie lepszy miesiąc.

U ediego może być podobnie... po prostu trend wzrostowy ... czego mu życzę Smile


RE: Oszustwo na iStockphoto - TaWhy - 2011-03-12

Dokładnie o to mi chodziło co napisałeś. Trend wzrostowy i tyle. Co innego gdyby był diamentem( pisząc diament mam na myśli duże portfolio i dużą sprzedaż) i jego miesiąc by wyglądał tak jak teraz. Jeżeli ktoś ma mniejsze portfolio to skoki są w zarobkach o wiele większe niż u kogoś kto ma duże portfolio i dużo sprzedaje na codzień.


RE: Oszustwo na iStockphoto - TaWhy - 2011-03-13

Obecnie są wybierani przedastawiciele kontybutorów, którzy dowiedzą się wszystko odnośnie całej sytuacji z kradzieżą. Niestety podpiszą oni NDA czyli umowę poufności , więc nie będą mogli mówić o tym co się stało. Dla mnie to jest bez sensu takie mydlenie oczu, że niby coś robią.


RE: Oszustwo na iStockphoto - edi - 2011-03-13

a co ciekawe wybierani sa tylko sposrod EX'ow, tak jakby nonEX'om nikt nic nie ukradl ! Ktos gdzies tam zaproponowal Yuriego to dostal odpowiedz:

"Posted By MulvadMusic:
Yuri"

"Exclusive members only - thanks." - od kelvinjay

co dla mnie tez jest bez sensu, no ale to ich piaskownica


RE: Oszustwo na iStockphoto - TaWhy - 2011-03-13

Mi się wydaje że to jest wporządku akurat. Osoba która działa na kilku stokach nie powinna posiąść informacji która może zaszkodzić Istockowi w jaki kolwiek sposób.


RE: Oszustwo na iStockphoto - edi - 2011-03-13

a co stoi na przeszkodzie zeby ktos kto obecnie jest EX z tego EX'a zrezygnowal po tym jak sie dowie co za bur*** maja w HQ ? Podpisujac NDA pewnie zobowiazuja sie do milczenia ale nie moga ich rownoczesnie zobowiazac do bycia EXami na wiecznosc, no ale w sumie poczekamy i zobaczymy co sie z tego urodzi


RE: Oszustwo na iStockphoto - yanuz - 2011-03-13

Każdy poszkodowany może zgłosić fakt kradzieży na policji, bez względu na wysokość szkody (rozmawiałem o tym z oficerem dyżurnym). Policja od razu podejmuje odpowiednie kroki, są nawet wydziały d/s przestępczości internetowej. W przypadku kradzieży międzynarodowych powiadamiana jest policja w danym kraju i na zasadzie współpracy przestępcy są ścigani. Podejrzewam że nikt z kontrybutorów nie zgłosił faktu kradzieży, a Istockowi nie zależy na rozgłosie...