Stock Board - forum fotografii stockowej
Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? (/watek-przechwalki-z-ostatniej-sprzedazy-na-forum-shutterstock.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - blas - 2011-09-01

nie chce nikogo urazić, ale jeżeli słabe zdjęcie jest w wyszukiwarce na pozycji #1 przez 3 miesiące, albo dobre zdjęcie, ale w temacie którego NIKT nie szuka, to nie ma szans żeby to zdjęcie się sprzedawało...
tym osławionym trzem miesiącom promocji na pewno trzeba pomóc.


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - MaxyM - 2011-09-01

Jezeli jest jakas promocja... To w niej umiescilem 3 zdjecia, ktore sie sprzedaja w kilku egzemplarzach dzien w dzien... Ale moim zdaniem to bzdura... Wiele czynnikow musi sie wydarzyc, by wstrzelic sie obecnie z czyms w popularny top...
Np. co z tego, ze jedno zdjecie przez tydzien sprzedalo mi sie w 30 kopiach jak po tygodniu zwolnilo... I teraz sprzedaje sie sporadycznie, a juz myslalem, ze bedzie moj kolejny bestseler... Czy praca/zdjecie dobre czy nie, trzeba miec cholernie duzo szczescia by wpadlo w tryb kilka sciagniec na dzien.


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - lechyu - 2011-09-02

Na taka ilość kupujących praktycznie każda grubsza tematyka jest popularna i dobrze obsadzona. Większość moich plików to tematyka business i networking. Tematy niesezonowe. Mam też kilka bestsellerów i one nie zawodzą. Dziwią natomiast pliki, które momentami sprzedają się na najwyższym poziomie, a później słuch o nich ginie.
Co do okresu promocyjnego, zastanowiło mnie jedynie to, że dokładnie po 3 miesiącach zarobki spadły (nie drastycznie, ale zauważalnie). Może to przypadek... mam nadzieję Smile W tym okresie dodałem kilka plików, które znajdują się na pierwszej stronie takich słów kluczowych jak network, hierarchy czy binary co chyba jest dobrym wynikiem, a od kiedy działam, nie miałem dnia bez choćby jednego ściągnięcia.


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - MaxyM - 2011-09-20

U mnie juz BME... Oczy przecieram co sie we Wrzesniu dzieje u mnie na koncie.


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - klawod - 2011-09-20

Mam to samo co kolega MaxyM Smile aż miło na statystyki popatrzeć.


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - SHaiith - 2011-09-20

Potwierdzam. Wrzesień BME


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - bwl - 2011-09-21

U mnie sierpień był najlepszy, choć i wrzesień nie dużo odstaje.


RE: Przechwałki z ostatniej sprzedaży na forum ShutterStock? - MaxyM - 2011-09-21

Wczoraj zaliczylem najlepszy dzien od poczatku bycia na Shutterstock (bez ELki)... Smile