Stock Board - forum fotografii stockowej
Jakie body Canona wybrać? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Aparaty (https://stock-board.info/forum-aparaty.html)
+--- Wątek: Jakie body Canona wybrać? (/watek-jakie-body-canona-wybrac.html)

Strony: 1 2 3


Jakie body Canona wybrać? - robootb - 2010-12-05

Witam serdecznie,
Przyszedl czas ze planuje kupic drugie body. Na drugie body planuje wydac 3-4 tysiące, neistety jest to wciaz za maly fundusz aby pozwolic sobie na cos PRO.

Zastanawiam sie nad :
7D - dziwne opinie czytalem
50D
60D
A co wy proponujecie ?


RE: Jakie body Canona wybrać? - 122 - 2010-12-05

Jakiś czas temu siostra prosiła mnie o pomoc w wyborze laptopa, pewnie więcej nie poprosi.
Wyszło że używa edytora tekstu i internetu więc poradziłem: " kup najtańszy lub najdroższy na jaki Cię stać, albo najładniejszy, każdy będzie dobry".
Z wymienionymi przez Ciebie aparatami jest podobnie, wszystkie są dobre, choć co do 7D widzę że masz wątpliwości. Każdy spełni Twoje oczekiwania, a za jakiś czas się znudzi, zestarzeje i kupisz nowy może 5D mk V ( jeśli wyjdzie).
Nie odczytuj tego co piszę jako szyderstwo, nie jest to moim celem. Ja bym poszedł do sklepu, pomacał, powąchał, po naciskali i wybrał najładniejszy.
I byłbym zadowolony, na jakiś czas. Uwielbiam kupować sobie nowe zabawki, a że nie wypada mi już bawić się Lego, to sprzęt foto musi być namiastką niespełnionych pragnień z dzieciństwa.


RE: Jakie body Canona wybrać? - robootb - 2010-12-05

Nie skomentuje.
Drugie body potrzebuje nie dlatego ze chce byc na topie, po prostu 1 body zawsze moze nawalic w najmniej spodziewanym momencie. Fundusz posiadam dosc maly dlatego wybralem i chcialem Was zapytac czy ktos mial jakie opinie. Uczciwie sklaniam sie na 50D.


RE: Jakie body Canona wybrać? - rachwal - 2010-12-05

(2010-12-05, 20:47:38)robootb napisał(a): Zastanawiam sie nad :
7D - dziwne opinie czytalem
50D
60D

7D szumi, to raczej dla reportera, którego nie stać na 1D z dobrym AF.
60D kręci filmy, 50D nie, jeśli nie robisz footage to kup 50D.

A poza tym to 122 celnie spuentował problem ...


RE: Jakie body Canona wybrać? - ArturKo - 2010-12-05

Zdecydowanie 50D.


RE: Jakie body Canona wybrać? - StudioKN - 2010-12-06

Jesli miałbym wybierac i zmienic moje zapasowe 40D to wybralbym 50D. Patrząc na cene i możliwości - najlepszy wybór.


RE: Jakie body Canona wybrać? - ambrozinio - 2010-12-06

7D nie znam , 60D też a od ok 1,5 roku używam 50D i jestem bardzo zadowolony Smile


RE: Jakie body Canona wybrać? - mathom - 2010-12-06

może zapoluj na używaną piątkę mk1 ?


RE: Jakie body Canona wybrać? - fotek - 2010-12-06

(2010-12-05, 20:47:38)robootb napisał(a): Zastanawiam sie nad :
7D - dziwne opinie czytalem
50D
60D
A co wy proponujecie ?

Nie napisałeś istotnej rzeczy: do czego potrzebne Ci to drugie body. Moze robisz śluby, wtedy szybki AF byłby istotny, a jezeli tylko stocki (statyczne sceny, pomijam jakies sportowe) to jak najmniej szumiący i z jak największą matrycą.


RE: Jakie body Canona wybrać? - rachwal - 2010-12-06

(2010-12-06, 08:47:14)fotek napisał(a): (...) Moze robisz śluby (...)

To nie forum ślubne Icon_cool