Stock Board - forum fotografii stockowej
Nowy design Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Nowy design Shutterstock (/watek-nowy-design-shutterstock.html)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Nowy design Shutterstock - Wuja - 2010-11-12

w lewym górnym rogu zdjęcia jest kulka i ona chyba pokazuje lokalizacje zakupu. Bajer ciekawy ale bez wpływu na ilość Dli.


RE: Nowy design Shutterstock - Rumpelstiltskin - 2010-11-12

... Teraz przypatrzyłem się uważniej animacji na mapce, ciekawostka - żadna z pokazywanych fotek nie sprzedała się w Ameryce Północnej Icon_eek


RE: Nowy design Shutterstock - Ariene - 2010-11-13

Co w tym dziwnego? U mnie sprzedają się tam jak wszędzie indziej Icon_wink


RE: Nowy design Shutterstock - Rumpelstiltskin - 2010-11-13

No właśnie, a mi się wszędzie sprzedają, ale nie tam Icon_wink


RE: Nowy design Shutterstock - KAPA - 2010-11-13

ta mapka to taki czasoumilacz, ale miły, ogólnie jest lepiej i mi się nowa "skórka" na moje dll'e podoba Icon_wink


RE: Nowy design Shutterstock - wacpan - 2010-11-14

a mi sie nie podoba. nie ma co sie ostatnio sprzedalo (dla mnie to lepszy czasoumilacz) nie ma buttona prowadzacego do tylko co wgranych zdjec ktore trzeba jeszcze opisac. We wczesniejszej wersji nie trzeba bylo czekac az system przetworzy fotki (Po wgraniu klik i bylo teraz musze czekac az sie pojawi). Za to po co mi na wierzchu te wykresy?
ehhhhh da sie wrocic do starego layoutu?


RE: Nowy design Shutterstock - majszter - 2010-11-15

Mapka to dla mnie tylko wodotrysk. Do tego nigdzie nie znalazłem informacji, na jakiej podstawie wyświetlany jest punkt na mapie. Czy to jest wyświetlona lokalizacja adresu IP z którego był dokonany zakup, czy adres siedziby firmy, która dokonała zakupu, czy jeszcze coś innego.

Dziwne jest też to, że wykresy są oparte na tygodniach, gdy my jesteśmy ze stokiem rozliczni miesięcznie. Raczej to niczego nie ułatwia.

Najciekawszy byłby wykres "Earnings from New Content", gdyby dało się określić długość okresu, przez który pliki są liczone jako nowe. Czyli np. okres wykresu 1 rok, a zliczanie dochodów z pierwszych 2 miesięcy po załadowaniu każdego z plików. Jeśli ktoś wrzuca pliki regularnie na SS, to taka analiza byłaby ciekawa.


RE: Nowy design Shutterstock - Tomy86 - 2011-01-02

a ja sie tylko zapytam

Po kiego są miejsca na "ptaszki" przy dodawaniu zdjęć.

Nie bardzo rozumiem. Chodzi o składowe które dołączam do zdjęcia? To logiczne ze musi być opis i keywords o_0

ps. przy 'editioral' yes czy no ?;>

ps2. design dodawania zdjęć - beznadziejny. Brak możliwości kopiowania pomiedzy osobnymi zdjęciami. Trzeba wchodzic osobno w każde zdjęcie, tam kopiować tekst a dopiero potem przechodzic do danego zdjęcia. Fail.


RE: Nowy design Shutterstock - ambrozinio - 2011-01-03

Kopiować się nie da chyba ale przy edycji zdjęć w paczce jeśli masz ten sam temat zdjęć zaznacz trzymając ctrl`em i klikając lewym przyciskiem myszy na wybrane zdjęcia i kliknij edit i wtedy będziesz mógł zbiorowo edytować opisy Smile


(2010-11-15, 01:51:21)majszter napisał(a): Czy to jest wyświetlona lokalizacja adresu IP z którego był dokonany zakup, czy adres siedziby firmy, która dokonała zakupu, czy jeszcze coś innego.

To jest pewnie adres dostawcy netu więc w tych 98% pewnie pokazuje poprawnie państwo, mniej trafnie może być z lokalizacją miasta bo np.firma mająca siedzibę w Warszawie może mieć stronę na serwerach w gdańsku Smile Puki co pobrane zdjęcia PLN wyskakują mi gdzieś w Polsce więc chyba nie ma mowy o spisku Icon_cheesygrin


RE: Nowy design Shutterstock - edi - 2011-01-03

(2011-01-02, 23:17:35)Tomy86 napisał(a): ps2. design dodawania zdjęć - beznadziejny. Brak możliwości kopiowania pomiedzy osobnymi zdjęciami. Trzeba wchodzic osobno w każde zdjęcie, tam kopiować tekst a dopiero potem przechodzic do danego zdjęcia. Fail.

tak jak juz wspomniano, mozesz wejsc w jedno zdjecie z ktorego skopiujesz np keywords lub opis, a nastepnie zaznaczasz calego 'batcha' trzymajac CTRL, i pozniej jest juz z gorki, jesli fotki sa podobne do siebie to za jednym zamachem mozesz do calego batcha dodac wlasnie keywords, opis, wybrac kategorie w ktorych sie pojawia i nawet dodac model release, jesli na fotkach jest jedna i ta sama osoba, dla mnie design ten jest b.przejrzysty i szybki w obsludze, do tego kto jeszcze wpisuje keywords i opisy juz po uploadzie fotek ? no chyba ze to manufakturka i robisz 5 fotek na miesiac to ok, ale przy kilkunastu/kilkudziesieciu na tydzien to juz tylko wszystko pakowane do EXIF'a