Stock Board - forum fotografii stockowej
Dreamstime wprowadza Tax Center - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: DreamsTime (https://stock-board.info/forum-dreamstime.html)
+--- Wątek: Dreamstime wprowadza Tax Center (/watek-dreamstime-wprowadza-tax-center.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


1042-S 2010 - mrm - 2011-04-25

Witam!

Otrzymałem niedawno od Dreamstime.Com LLC Important Tax Information i nie wiem do końca co z tym zrobić.

Treść taka:
Generally, every nonresident alien individual, nonresident alien fiduciary, and foreign corporation with United States income, including income that is effectively connected with the conduc of a trade or business in the United States, must file a United States income tax return. However, no return is required to be filed by a nonresident alien individual, nonresident alien fiduciary, or foreign corporation if such person was not engaged in a trade or business in the united states at any time during the tax year if the tax liability of such person was fully satisfied by witholding of United States tax at the source. Corporations file Form 1120-F; all others file Form 1040NR (or Form 1040NR-EZ if eligible). You may get the return forms and instructions at any United States Embassy or consulate or by writing to: internal Revenue Service, 1201N. Mitsubishi Motorway, Bloomington, IL 61705-6613.
The information on your 1042-S is being furnished to the United States Internal Revenue Service and may be furnished to Canada."


Czy ktoś z Was też dostał coś takiego i się z tym uporał?

Ps. W formularzu, który przesłali:
- gross income: 2.83
- tax rate 10
- federal tax witheld 0,36
- total witholding credit 0,36

reszta pól jest chyba nieistotna...

Dodam jeszcze, ze w roku 2010 dokonywałem pierwszej wypłaty i nie mam pojęcia skąd się wzięły te kwoty co podają...
Pomożecie?

pozdrawiam


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - Salmon - 2011-04-28

Heja. Tez takie cos dostałem i to listownie bo konta już dawno u nich nie posiadam... Co tu kurde jest i o co w tym chodzi? Smile

Pozdrawiam.


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - Salmon - 2011-04-28

Dobra coś tam znalazłem tak na szybkiego.

Cytat:Czy trzeba się rozliczać?
---
Przepisy prawa podatkowego zmieniły się w roku 2006. Obecnie, nierezydenci, których dochód nie przekroczył określonego progu (2010 – $3650) nie mają obowiązku składać zeznania podatkowego. Prosimy pamiętać - każdy, kto zarobił poniżej określonego progu, może ubiegać się o zwrot całego pobranego podatku, dlatego też, mimo wszystko warto złożyć aplikację podatkową.

W sumie ciekawa propozycja bo ja na pewno nie przekroczyłem (tylko czy jest sens sobie tym głowę zawracać jeśli mają mi zwrócić np. $5 ?! Smile

Cytat:Czym jest formularz 1042-S?
---
Jeżeli pracowałeś w USA jako student, nauczyciel, researcher lub trener na wizie J lub F, możliwe, że otrzymałeś formularz 1042-S zamiast W2. Formularz 1042-S powinieneś otrzymać w połowie marca roku następnego po tym, w którym byłeś zatrudniony. Zawiera on pozostałe przychody, nie wynikające z zatrudnienia i nieopodatkowane, co wynika z rodzaju opodatkowania.

Tak jak pisałem to wszystko dość na szybko.
Ja sobie chyba daruje tą dodatkową papierkową robotę, bo i tak mam dużo na głowie ostatnio.

Pozdrawiam raz jeszcze.


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - mrm - 2011-04-28

Dziękuję bardzo za odpowiedź! Google mnie chyba nie lubiIcon_mrgreen

Też to dostałem listownie. Zastanawiam się tylko, co w tym przypadku jest przychodem (2,83 w moim przypadku??), a co kwotą możliwą do zwrotu podatku?

No i dlaczego gross income (2,83$) ma się nijak do tego co przelewałem na konto...

Czy dobrze rozumiem, że mógłbym poprosić o zwrot 0,36$ ? Absurd jakiś...


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - Salmon - 2011-04-28

Niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Ja z tego co pamiętam to nawet nie wypełniałem żadnych dokumentów w Dreamstime Tax Center bo nie chciałem mieć już z nimi nic wspólnego. Po prostu olałem ten stock (i jeszcze resztę mojej kasy zabrali bo nie było $100 Icon_wink ).
W takim wypadku pewnie jak w innych stockach policzyli mi po całości podatek jak w USA bez żadnych tam ulg że mieszkam w PL czy innych tam takich.

ps. ja mam tam wypisane jeszcze niższe kwoty Icon_wink


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - cleopatra - 2012-02-26

Gdzie w TAX CENTER znajdę druczek W-8BEN? No po prostu go nie widzę……chyba ze wzrokiem coś mam Icon_redface


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - Claudia - 2012-03-01

(2012-02-26, 21:28:30)cleopatra napisał(a): Gdzie w TAX CENTER znajdę druczek W-8BEN? No po prostu go nie widzę……chyba ze wzrokiem coś mam Icon_redface

znalazłas? widzę, ze nikt nie odpisał. Odpowiem na wszelki wypadek: management area - i w okrągłych ikonkach przedostatnia, przed statystykami jest taxcenterSmile


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - awap - 2012-03-28

z góry wybaczcie za może dziwne pytanie, ale ja z reguły mam problem z podatkami, a moją przygodę ze stockami zaczęłam wczoraj

jak to jest z tym podatkiem? odliczają mi za sprzedaż na terenie USA 30%, gdzie indziej 10%, potem normalnie rozliczam się w Polskim US oczywiście odporowadzajac nasz normalny podatek
a co ze Stanami? tam też muszę jakieś Pity składać? czy tylko to W-8 jako zgłoszenie? czy po prostu jak zabierają mi od zdjęć te % to tyle, czy trzeba roczne zeznanie im wysyłać później?


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - Crazy_Cat - 2012-03-30

Na forum w dziale "Ogólnie o stock photography" jest rozległy wątek traktujący o podatkach. Niestety nie da się na skróty. Mnie to zajęło rok czasu... Smile


RE: Dreamstime wprowadza Tax Center - awap - 2012-04-02

tamten wątek czytałam, ogólnie o podatkach w Polsce jakieś pojęcie mam/muszę mieć, bo "jeszcze" - choć już nie długo - prowadzę firmę, nurtuje mnie tylko USA, bo ktoś mi mówił, że do nich też powinnam wysłać PITa na początku roku, bo jak się pracuje w UK to tam trzeba się jechać rozliczyć, tylko o to mi tutaj chodzi, czy ktoś wie, czy to prawda?