Stock Board - forum fotografii stockowej
Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock (/watek-statystyki-sprzedazy-wykresy-i-trendy-na-shutterstock.html)



RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - MattZ90 - 2013-10-01

We wrześniu udało się zrobić BDE pod względem najpierw kaski a pod koniec miesiąca Dli. BME tak samo, choć są to kwoty niewielkie bo zaczynam, ale jednak cieszy Icon_wink

No i wciąż czekam na jakiegoś grubszego singla albo Elke Icon_razz


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - SHaiith - 2013-10-01

Podliczyłem sobie i wyszło mi, że:
Przez rok czasu, czyli od września 2012 do września 2013 na shutterku:

Portfolio zwiększyłem o 345%
Ilość dli zwiększyła się o 469%
Ilość $ zwiększył się o 446%

Jak dla mnie stoki się nie kończą Smile

W ogóle polecam wszystkim zrobienie sobie Excela, gdzie mamy współczynniki dwa:
1. Ilość dli na miesiąc / ilość plików w portfolio
2. ilość zarobionej kasy na miesiąc / ilość plików w portfolio
Te dwa współczynniki pokazują nam czy idziemy w góry czy w dół ze sprzedażą.
Bo wyznacznikiem nie jest to, że więcej zarabiamy, ale to, że portfolio nie rośnie nam szybciej niż zarobki.

Mi wykres wyszedł taki.
http://stock-board.info/attachment.php?aid=630

[attachment=630]


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - MattZ90 - 2013-10-01

To ja na chwilę obecną jeszcze takiego wykresu nie robię, bo portfolio podwoiłem w 3 miesiące, a jak narazie odzwierciedlenia w DL nie ma powalającego Icon_razz

edit

No i oczywiście gratuluję postępu Icon_wink


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - GregorK - 2013-10-01

robisz świetne zdjęcia, u Ciebie ten wykres będzie zawsze inny niż u kogoś kto robi gnioty jak np. ja.
U mnie PF rośnie w zastraszającym tempie, a zarobki ? ... (brak definicji w słowniku) Smile statystyk nie pokażę, bo nie ma czego.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - SHaiith - 2013-10-01

Różnie może być. Robiąc więcej zdjęć możesz także zwiększać dochody.
Zobacz na mój wykres z 2012 roku, portfolio rosło, a zarobki w miejscu, po czasie to procentuje czasami po roku. Cierpliwości. Ja uważam, że należy robić swoje i nie patrzeć na sprzedaż.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - GregorK - 2013-10-01

ostatnie kilka sesji trafiłem jak kulą w płot, to co wydawało mi się "małym dziełem sztuki" nawet nie zostało dostrzeżone przez nabywców Icon_cheesygrin Chyba napiszę do Shutterstock aby wyłaczyli mi bieżący podgląd i pozwalali na oglądanie DL-i z dnia poprzedniego Icon_cheesygrin mniejszy stres


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - alga38 - 2013-10-01

chyba nie chodzi tu "o trafienie kulą w płot".... Ja również się napracowałam nad swoimi "dziełami sztuki" a sprzedają się w 99% ubiegłoroczne Icon_sad
Myślę, że nasze nowe foty po prostu znikają w czarnej dziurze. Można tylko liczyć na to, że kiedyś kogoś zainteresuje przez przypadek nasze PF i je stamtąd wyciągnie.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - ajt - 2013-10-01

Trzeba być dobrej myśli. Dzisiejsze foty też kiedyś będą ubiegłoroczne Smile


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - GregorK - 2013-10-01

ja myslę, że decydujące dla zakupu zdjęcia jest: a) jego wartość przekazu b) tematyka c) moment wrzuty pokrywający się z potrzebami kupującuch.

W przypadku a i b to najważniejsze są umiejetności foto, natomiast c charakteryzuje albo mega intuicja albo cholerne szczęście.

mając a+b+c =sukces
mając a+b lub a+c lub b+c = dobra sprzedaż
mając a lub b lub c = jakaś tam sprzedaż

ja mam tylko d ... Icon_wink


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - fotek - 2013-10-01

(2013-10-01, 13:02:01)GregorK napisał(a): ja mam tylko d ... Icon_wink

Ale Ty maruda jesteś Smile