Stock Board - forum fotografii stockowej
Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock (/watek-statystyki-sprzedazy-wykresy-i-trendy-na-shutterstock.html)



RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Mawer - 2012-03-16

To dokładnie nie jest to zdjęcie bo pomyliłem przy ładowaniu ale wszystko to samo jest tylko samolot się już unosi i jest ciut dalej ale nie istotne bo to zdjęcie zostało również w tej paczce odrzucone za shadows. Nie wiem może nie mam racji zobaczcie sami i coś podpowiedzcie...
[Obrazek: dsc0104y.jpg]

Uploaded with ImageShack.us


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - lechyu - 2012-03-17

Jeśli nie jest to to zdjęcie trudno powiedzieć. Zdjęcie, które podajesz jest złe kompozycyjnie, nierówna linia horyzontu, ucięty szlaban i ogon samolotu. Jeśli chodzi o cienie to szczególnie trawa z prawej strony i czerń w cieniach jaka tam się znajduje. Oczywiście logo powinno być wymazane, a i tak nie wiem czy nie kasują już samolotu jako model danej firmy.
Aporpos dziejszego dnia - niezła padaka... u Was też?


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - lechyu - 2012-03-22

Czy też macie wrażenie, że nastąpiło "mieszanie zupy"?


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Claudia - 2012-03-22

(2012-03-22, 11:28:35)lechyu napisał(a): Czy też macie wrażenie, że nastąpiło "mieszanie zupy"?

Czyli?


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - lechyu - 2012-03-22

Czyli przemieszanie bazy danych. Sprzedają mi się teraz w dużych ilościach starocie, a nowe (których mam dużo) bardzo słabo. Wcześniej było to dość wyrównanie.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Rocky555 - 2012-03-23

(2012-03-22, 23:48:56)lechyu napisał(a): Czyli przemieszanie bazy danych. Sprzedają mi się teraz w dużych ilościach starocie, a nowe (których mam dużo) bardzo słabo. Wcześniej było to dość wyrównanie.

Coś chyba jest na rzeczy, ja nie mam staroci (krótki staż na SS) i sprzedaż spadła dosłownie do zera.



RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - MaxyM - 2012-03-23

To nie tak... Jak juz pisalismy (teoretycznie)... obecnie nowe zdjecia musza odczekac swoje.
Ja mam np. w kazdym tygodniowym podsumowaniu od 40% do 60% dochodu z nowego sortu.
W tym tygodniu zaczely mi tak naprawde isc rzeczy sprzed 2 tygodni.
Po kazdej nowej wrzucie albo jakis plik zalapie sie od razu do regularnych pobieran albo dopiero po jakims czasie.
Mysle, ze to spowodowane iloscia zdjec w bazie danych... Potrzeba czasu nim algorytmy to wszystko ogarna.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - MaxyM - 2012-03-23

Dodam jeszcze, ze wczoraj mialem pierwszy dzien bez OD, w tym miesiacu... Ale dzis juz nadrabia SS... 5 x $2.70, a dopiero 10 rano (US)... I nie mam co narzekac od czterech tygodni, kazdy tydzien to rekord... Mamy 23 marca, a juz jest rekordowy miesiac.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - MaxyM - 2012-05-17

Problem za problemem ale, zeszły tydzień to BWE Icon_cheesygrin , a miesiąc idzie na rekord. Smile
Nie jest źle...

Co do innych, to 123RF zaczął regularnie przynosić miesięczną wypłatę.
Fotolia szaleje... A także iStockphoto zaczął w końcu przynosić dochód.
Dreamstime dołuje i został wyprzedzony przez DP!!! - dziwne.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Wuja - 2012-05-17

chyba ten amerykański adres daje Ci takie bonusy do sprzedaży na SS.... Gratki i tak trzymać. Chyba sie przeprowadzę. Ile tam życie kosztuje? Smile