Stock Board - forum fotografii stockowej
Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock (/watek-statystyki-sprzedazy-wykresy-i-trendy-na-shutterstock.html)



Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - edi - 2010-08-27

Postanowilem zalozyc ten watek i zapraszam innych do udzielania sie w nim. Postaram sie tutaj publikowac co jakis czas [minimum raz na miesiac] statystyki moich DL'i na shutterstocku.

Cel: nie chodzi mi absolutnie o chwalenie sie a o nowe dane dla potencjalnych nowych uzytkownikow, przyszlych fotografow itd. dlatego tez wykresy sa pozbawione danych liczbowych [takich jak liczba DL'i, wartosc zarobkow], maja pokazywac jedynie dany trend, wzrosty, spadki itd.

Wykres zaczyna sie od kwietnia 2010, ktory to jest miesiacem referencyjnym dla moich wyliczen. Byl to miesiac kiedy zarobki byly generowane przez kilkaset fotek wyslanych na Shutterstock ponad 2 lata temu i od tamtego czasu zapomnianych. Od maja zabralem sie za masowe focenie i wysylanie zdjec na stocki, czego rezultaty sa odczuwalne w ilosci DL'i jak i wplywajacych $


[Obrazek: 20100827wykres2181165.jpg]


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Nightman - 2010-08-27

Fajny pomysł wykres można byłoby rozszerzyć o inne stocki tylko musiałbyś wrzucić jakiś skrypcik aby wpisywać tylko same dane, bo tak potencjalni chętni wykruszą się ze względu na czas jaki trzeba poświęcić na stworzenie tabelki. Druga sprawa ujednolicenie tabelki będzie klarowniejsze w odczycie.
Ja w każdym razie chętnie podzielę się swoimi mizernymi osiągnięciami Icon_wink


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - majszter - 2010-08-27

Jeśli ten wykres ma pokazać trendy, to musisz do niego koniecznie dodać kolumny "liczba zatwierdzonych zdjęć w miesiącu" oraz "liczba całkowita zdjęć".
Bez tego, to wygląda tak, jakby Ci sprzedaż bardzo wzrosła bez żadnego wysiłku i nakładu pracy. A przecież tak nie jest.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - kaczor58 - 2010-08-27

No i przydałby się jeszcze wypełniony PIT do US, a
każdy w tym wątku przypilnuje by się dane zgadzały z rozliczeniem...
Icon_cheesygrin


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - Nightman - 2010-08-27

Czyżbyś popierał szarą strefę, a Donek kombinuje jak załatać dziurę budżetową Icon_wink


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - edi - 2010-08-27

(2010-08-27, 10:34:48)kaczor58 napisał(a): No i przydałby się jeszcze wypełniony PIT do US, a
każdy w tym wątku przypilnuje by się dane zgadzały z rozliczeniem...
Icon_cheesygrin

US mnie generalnie nie interesuje [nie osiagam dochodow w polsce i nie posiadam tam zadnych ruchomosci i nieruchomosci], tak jak i zusy i inne srusy, malutka comiesieczna danina dla HM Revenue & Customs i wszystko gra. Zamiast ZUS'u placi sie 2,5 funta tygodniowo na National Insurance, plus rozlicza z podatkow pod koniec roku i to by bylo na tyle, wiec naprawde nie ma czego ukrywac jak wiekszosc stockerow z polski.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - edi - 2010-08-28

(2010-08-27, 10:29:09)majszter napisał(a): Jeśli ten wykres ma pokazać trendy, to musisz do niego koniecznie dodać kolumny "liczba zatwierdzonych zdjęć w miesiącu" oraz "liczba całkowita zdjęć".
Bez tego, to wygląda tak, jakby Ci sprzedaż bardzo wzrosła bez żadnego wysiłku i nakładu pracy. A przecież tak nie jest.

Liczby calkowitej zdjec podawac nie bede, jako nie operujemy danymi bezwzglednymi, ale jesli chcesz liczbe fotek zatwierdzonych w danych miesiacach to bardzo prosze:

[Obrazek: 20100827wykres2181165.jpg]

Liczba fotografii zatwierdzonych kazdego miesiaca:

Kwiecien - 0
Maj - 93
Czerwiec - 170
Lipiec - 122 [urlop]
Sierpien [do 26.08] - 177


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - stryjek - 2010-08-31

Liczba ściągnięć ogólnie , nie chciało mi się rozdzielać na szczegóły
liczba zdjęć w styczniu - 1200 obecnie 1900 , dziura w kwietniu - konto zamknięte .


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - majszter - 2010-09-03

(2010-08-28, 00:50:15)edi napisał(a): Liczby calkowitej zdjec podawac nie bede, jako nie operujemy danymi bezwzglednymi, ale jesli chcesz liczbe fotek zatwierdzonych w danych miesiacach to bardzo prosze:

Nie wiem, czy to jest jakaś tajemnica, czy po prostu nie chciało Ci się policzyć. Mi wyszło, że miałeś 415 starych zdjęć sprzed około 2 lat.

Więc te 415 starych zdjęć generowało około 7% tego, co około 550 zdjęć nowych. I to jest dla mnie pokazanie jakiegoś trendu - jeśli chcesz zarabiać na SS, to trzeba wysyłać nowe zdjęcia. Dobre zdjęcia.


RE: Statystyki sprzedaży - wykresy i trendy na Shutterstock - photostouch - 2011-01-17

Czy komuś tak samo leży sprzedaż na Shutterstock w styczniu? Jakiś koszmar. O dziwo pierwsze 5 dni stycznia były u mnie super a później normalnie jakby wszystko zdechło