Stock Board - forum fotografii stockowej
Koniec z dmuchaniem dla Alamy - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Image Bank - Stock (https://stock-board.info/forum-image-bank-stock.html)
+--- Dział: Alamy (https://stock-board.info/forum-alamy.html)
+--- Wątek: Koniec z dmuchaniem dla Alamy (/watek-koniec-z-dmuchaniem-dla-alamy.html)

Strony: 1 2 3 4


Koniec z dmuchaniem dla Alamy - rachwal - 2010-05-24

Alamy poszło po rozum do głowy.

Cytat:We will shortly be changing our minimum submission guidelines and introducing 24MB* (uncompressed) as the new minimum image size that we require for standard submissions.

Cytat:As a result of the change our online upload tool will shortly be accepting images as long as they are at least 24MB.

Cytat:We believe that by setting the minimum level at 24MB we can offer an even more user friendly route to market for photographers without compromising on quality

Całość newsa:
http://www.alamy.com/Blog/contributor/archive/2010/05/24/4819.aspx


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - ajt - 2010-05-24

Z jednej strony lepiej, bo mniej pracy (chyba że ktoś ma wystarczająco dużą matrycę i dmuchać nie musiał). Zmniejszenie limitu może jednak przyciągnąć sporą rzeszę microstockerów, którzy do tej pory wstrzymywali się z rejestracją, nie kumając za bardzo o co chodzi z tymi wyśrubowanymi wymaganiami i dmuchaniem do 48MB Smile
Tak przy okazji, to zaszła również inna zmiana: teraz po kliknięciu na zdjęcie widać opis i listę essential keywords (do niedawna widoczną tylko dla fotografa).


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - remik44992 - 2010-05-24

Dla mnie super wiadomość, bo oznacza to mniej pracy. Odkąd wrzucam zdjęcia na Alamy zastanawiałem się po co sztuczne powiększanie zdjęcia do wymaganych rozmiarów, skoro grafik czy projektant zrobi to przy użyciu profesjonalnych programów, swoją ulubioną metodą i przede wszystkim - jeśli wogóle będzie tego potrzebował. A do tej pory otrzymywał zdjęcie wpisane w ramy 48MB, lecz często gęsto o bardzo złej jakości (minimalnym progu zaliczenia QC) z powodu niewłaściwego sposobu powiększania. Gdybym kupował zdjęcia na Alamy do swoich projektów, to zdecydowanie wolałbym kupić oryginał 24MB i sam sobie go dmuchnąć o dowolny rozmiar, minimalizując stratę na interpolacji.

Dla mnie ta wiadomość ma jeden dźwięk: NARESZCIE! :)

pozdro
remik44992


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - tomas24 - 2010-05-24

Taka decyzja jak wspomniał ajt, ma dobre i złe strony, bez sensu pompować zdjęcia, skoro może to zrobić klient/grafik, bo i jakość się pogarsza i czasu zajmuje to więcej, z drugiej strony może to być chwyt marketingowy do przyciągnięcia jeszcze większej ilości fotografów, co już nie jest dobrą nowiną. Sam nie wiem jak się ustosunkować do tej wiadomości. Idealnym ruchem byłoby wrzucenie wymagania min. 12mpix i więcej i chociaż ja bym się w tej chwili nie załapał, to myślę że to przecedziło by ewentualnych nowych zapaleńców.


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - stryjek - 2010-05-24

nareszcie


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - tarczas - 2010-05-25

Tiff 24MB to matryca ok 6MP....to chyba jest taki ruch, który właśnie ma przyciągnąć wielką masę nowych pstrykaczy


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - ambrozinio - 2010-05-25

Dla mnie Alamy to i tak na razie odległa przyszłość.Kiedy będę gotów na pewno spróbuje tam sił.
Dmuchanie mi by nie przeszkadzało choć tak jak piszecie na pewno było jakimś utrudnieniem (barierą)...


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - Wuja - 2010-05-25

Nie jest źle. Reformują się. Oby tak dalej.


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - mathom - 2010-05-25

(2010-05-25, 08:23:48)ambrozinio napisał(a): Dla mnie Alamy to i tak na razie odległa przyszłość.

A dlaczego odległa ? ja się przemogłem, zarejestrowałem i jak na razie przyjmują mi wszystko - w odróżnieniu od IS Smile

spróbuj, na pewno nie gryzą Smile

a nowina bardzo dobra, przeczytałem tego posta akurat pomiędzy rescale a save w gimpie Icon_cheesygrin


RE: Koniec z dmuchaniem dla Alamy - arturm - 2010-05-25

A ja dzisiaj chce zrobic upload i co? Nie przyjeli go nawet poniewaz nie ma 48MBSmile