Stock Board - forum fotografii stockowej
Wpłaty z Partner Program - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wpłaty z Partner Program (/watek-wplaty-z-partner-program.html)



RE: Wpłaty z Partner Program - juras10-77 - 2014-02-25

Fest masakra


RE: Wpłaty z Partner Program - fotoaloja - 2014-02-25

nareszcie chyba mogę mieć powód do radości z powodu znikomych zarobków na IS: po prostu nie mają mi z czego zabraćIcon_cheesygrin
te ichnie ostatnio poczynione kroki wyglądają na desperacką próbę utrzymania się na powierzchni
tak kończą się źle zarządzane interesy, szkoda, że ratowanie własnych tyłków odbywa się najczęściej kosztem niewinnych i wyzyskiwanych i tak już wciąż "pracowników"
tfu


RE: Wpłaty z Partner Program - GregorK - 2014-02-25

(2014-02-25, 11:47:26)craft08 napisał(a): Czy za Getty też wołają kasę? Ja jeszcze nie dostałem informacji o zwrotach a głównie mam z Getty. Uważam, że iStockphoto powinien przeprosić ludzi za te błędy i udaremnić te kwoty. Kiedyś parę lat temu iStockphoto chronił swoich współpracowników. Pamiętam jak była akcja usuwania samochodów marki VW. Gdyby iStockphoto nie wyłożył odszkodowania firmom poszkodowanym ludzie by zostali pozwani przez potężne firmy za naruszenie własności intelektualnej i by mieli zrujnowane życie długami. A teraz? aż strach pomyśleć czy iStockphoto nie zostawi na lodzie swoich współpracowników w razie podobnej sytuacji. W sumie autor odpowiada za zdjęcia. Ja nawet ostatnio usunąłem dla świętego spokoju zdjęcia Iphone czy Ipada(usunięte przyciski tylko same obudowy) bo na forum piszą, że nie można wysyłać takich zdjęć bo kształty i krawędzie przypominają z firmy Apple a Inspektorzy i tak przyjmują co popadnie, wprowadzają w błąd.

demonizujesz.
Czy w krótkiej karierze stoków był choć jeden przypadek, że jakiekolwiek konsekwencje finansowe poniósł fotograf bo stok sprzedał coś, czego nie powinien ?


RE: Wpłaty z Partner Program - craft08 - 2014-02-25

GregorK nie tylko na Istocku ale też były sprawy i na Getty tj. meble znanej marki. Stoki nie chcą też za bardzo o tych sprawach nagłaśniać. Co do naruszania własności intelektualnej wystarczy poczytać przepisy. Zawsze jest jakieś ryzyko i nie świadomie można sobie narobić problemów przez nie doszkolonych Inspektorów.


RE: Wpłaty z Partner Program - canion1 - 2014-02-25

Jakich inspektorow? Mowisz o tych kilku czlowieczkach pracujacych w indiach za 1.75$ /h. ? iStockphoto od ladnych kilku lat nue ogarnia juz.tematu i upload tam to proszenie sie o klopoty. Moze jeszcze nie teraz ale po upadku IS baza zdjec zostanie rozszabrowana przez tych wszystkich szemranych partnerow.ale niech trwa. Wiekszym zlem byloby jakby wszyscy Ex zaczeli nagle wlewac swoje pf na pozostale stocki. To bylby pierwszy gwozdz do trumny calej branzy


RE: Wpłaty z Partner Program - GregorK - 2014-02-25

masz racje, zawsze jest ryzyko, że zatrujsze się surówką w KFC, że wpadniesz pod samochód, że spadnie Ci cegłówka na głowę, że ktoś rzuci kamieniem i trafi akurat w Ciebie, że się urzędnik skarbowy pomyli i każe zapłacić nienależny podatek ... to ryzyko nazywa się życie


RE: Wpłaty z Partner Program - Bridzia - 2014-02-25

do canion1: I to byłby chyba naturalny odruch.


RE: Wpłaty z Partner Program - canion1 - 2014-02-25

Naturalny odruch to walka.o przetrwanie. Nie jest latwo zrezugnowac ze stalych dochodow ns Is wobec niepewnych na pozostalych. I IS brutalnie to wykorzystuje


RE: Wpłaty z Partner Program - Bridzia - 2014-02-25

Jakich stałych? Już chyba niekoniecznie, po takim numerze.


RE: Wpłaty z Partner Program - hmc - 2014-02-25

Ciekawe ile musi oddać Yuri Arcurs?