Stock Board - forum fotografii stockowej
Wpłaty z Partner Program - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wpłaty z Partner Program (/watek-wplaty-z-partner-program.html)



RE: Wpłaty z Partner Program - GregorK - 2014-02-25

Żeby cokolwiek z tym zrobić to ludzie musieliby masowo opuszczać IS lub chociaż na 2/3 m-ce wstrzymać upload - osobiście wątpię, że cokolwiek ktokolwiek coś z tym zrobi, poza nielicznymi przypadkami, które w ogóle niewiele znaczą.


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:40:43)Ariene napisał(a):
(2014-02-25, 10:12:46)kreatorex napisał(a): Stoki wystarczająco nas dym..oszukują na prowizjach i ja np. nie wiem czy np. nie sprzedają moich zdjęć na lewo lub na innych licencjach?

A czytał kolega tu i ówdzie o stronach partnerskich? Hasło - DepositPhotos (i kilka innych).

Posiałaś ferment z tymi agencjami, mam gotowych kilka zdjęcia i w związku z obecną sytuacją zastanawiam się czy i gdzie to wysłać, chyba tylko na drukarkę i na ścianę. Co za czasy Icon_sad


RE: Wpłaty z Partner Program - kreatorex - 2014-02-25

Ariene aż tak nie wnikam w to co dzieje się z moimi zdjeciami gdyż i tak nie mam na to żadnego wpływu (troche nie mam też czasu i słabo znam angielski). Ogólnie moje gnioty sa niskonakładowe i mało artystyczne i pewien procent pewnie i tak wyleci w kosmos albo sie nie sprzeda, ogólnie to jestem na plus bo ogolnie zarabiają na siebie. Moze tu wyjdzie ze się nie szanuje ale gdybym unosił sie honorem musiałbym usunąć zdjęcia ze wszystkich stoków. Tak jak pisałem wcześniej stoki dla mnie to robota lekka łatwa i przyjemna i bezstresowa (nie licząc ISSmile. Każde zlecenie fotograficzne poza stockami przynosi relatywnie większy zysk, tylko ja nie mam ani sprzętu ani kontaktów ani siły na szarpanie się ze szczurami.

Ps. Pracownik budowlany przy budowie autostrady może wyciągnąć 4000 na rękę stocker również ....co lepsze??

Moim zdaniem sporo osób wstrzyma upload przynajmniej takich co wychodzą na zero ...lub masowo zaczną ładować aby odrobić "straty"...hm


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-02-25

(2014-02-25, 11:07:55)kreatorex napisał(a): Ps. Pracownik budowlany przy budowie autostrady może wyciągnąć 4000 na rękę stocker również ....co lepsze??

Być na etacie budowlańca autostrady w jednej ręce mieć łopatę a w drugiej aparat. Pracownik budowlany & Stock'mistrz i masz 8 koła.


RE: Wpłaty z Partner Program - kreatorex - 2014-02-25

A wiesz Naght" że ma sporo fotek z budów i nawet z czasów przygody budowlanej Smile wrzucę to chociaż z tysiak wskoczy Smile.


RE: Wpłaty z Partner Program - canion1 - 2014-02-25

Budowlańcy będą zawsze potrzebni. Stockerzy niekoniecznie.


RE: Wpłaty z Partner Program - SHaiith - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:57:33)ambrozinio napisał(a):
(2014-02-25, 10:49:11)GregorK napisał(a): Słowo "przepraszam" jest dla wielu za trudne do wyartykułowania.

To raz, a dwa to oni na pewno mają swoich ludzi co dbają o odpowiednią formę i ton maila tak aby większość za bardzo nie wnikała a przyjęła do wiadomości to co ma przyjąć..

Chyba za wiele zakładasz, mail napisany do nas na szybko przez jakiegoś szeregowego pracownika, który obsługuje masowe wysyłanie maili + jakiś automat do wysyłania. Nas mają gdzieś i nikt nie będzie marnował czasu na formatowanie mali do nas. Widać, ze mail pisany na kolanie.


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-02-25

(2014-02-25, 11:21:23)canion1 napisał(a): Budowlańcy będą zawsze potrzebni. Stockerzy niekoniecznie.

Czyli co? Etat na posadzie i stockowanie jedyna recepta na przetrwanie. A co z wiatrem we włosach Icon_cool


RE: Wpłaty z Partner Program - Wuja - 2014-02-25

jakich włosach? Właśnie kończę wyrywanie...


RE: Wpłaty z Partner Program - craft08 - 2014-02-25

Czy za Getty też wołają kasę? Ja jeszcze nie dostałem informacji o zwrotach a głównie mam z Getty. Uważam, że iStockphoto powinien przeprosić ludzi za te błędy i udaremnić te kwoty. Kiedyś parę lat temu iStockphoto chronił swoich współpracowników. Pamiętam jak była akcja usuwania samochodów marki VW. Gdyby iStockphoto nie wyłożył odszkodowania firmom poszkodowanym ludzie by zostali pozwani przez potężne firmy za naruszenie własności intelektualnej i by mieli zrujnowane życie długami. A teraz? aż strach pomyśleć czy iStockphoto nie zostawi na lodzie swoich współpracowników w razie podobnej sytuacji. W sumie autor odpowiada za zdjęcia. Ja nawet ostatnio usunąłem dla świętego spokoju zdjęcia Iphone czy Ipada(usunięte przyciski tylko same obudowy) bo na forum piszą, że nie można wysyłać takich zdjęć bo kształty i krawędzie przypominają z firmy Apple a Inspektorzy i tak przyjmują co popadnie, wprowadzają w błąd.