Stock Board - forum fotografii stockowej
Wpłaty z Partner Program - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wpłaty z Partner Program (/watek-wplaty-z-partner-program.html)



RE: Wpłaty z Partner Program - fotek - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:10:48)SHaiith napisał(a): Chyba nie zrozumieliśmy się. Mnie nie denerwuje, że muszę oddać te pieniądze, jest to sprawa jasna. Mnie denerwuje fakt, że zapłaciłem za nie podatek, a tych pieniędzy US mi nie odda. I nie jest to moja wina czy US, tylko iStocka. I to jest moja realna strata.

O tę kwote bedziesz miał w tym roku mniejszy przychód, wiec... zakładając, ze zarobisz równie sporo, aby wpaść w 32%, to sie wyrówna


RE: Wpłaty z Partner Program - GregorK - 2014-02-25

Shaiith, napisz do IS w tej sprawie, podejrzewam, że nie jesteś jedyny. Póki co dostaliśmy e-maile z informacją. Udowodnij im swoje racje i podejmuj decyzje. Poza tym, jeśli jeszcze nie złożyłes PIT-u za 2013 rok, to wciąż możesz to wyprostować.


RE: Wpłaty z Partner Program - SHaiith - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:18:10)GregorK napisał(a): Shaiith, napisz do IS w tej sprawie, podejrzewam, że nie jesteś jedyny. Póki co dostaliśmy e-maile z informacją. Udowodnij im swoje racje i podejmuj decyzje. Poza tym, jeśli jeszcze nie złożyłes PIT-u za 2013 rok, to wciąż możesz to wyprostować.

Nie koniecznie.
Przy kontroli z US liczą się przelewy na PayPala, więc tutaj bym wykazywał mniejsze dochody niż faktycznie miałem, co jest przestępstwem.
Z drugiej strony pisanie do iStocka, że teraz mam inny sposób opodatkowania i jestem stratny na tym całym zwrocie nic ich nie obchodzi.
Tak, że wkurzony jestem, ale nic na to nie poradzę. Gdybym przez PayPala oddał im teraz ta kasę i miałbym dowód w postaci przelewu to jeszcze może by przeszło. Mail nie jest dowodem w sprawie.
Dlatego odpuszczam, trudno. Lepiej poświęcić ten czas na robienie zdjęć niż walkę z biurokracją.

(2014-02-25, 10:16:08)fotek napisał(a):
(2014-02-25, 10:10:48)SHaiith napisał(a): Chyba nie zrozumieliśmy się. Mnie nie denerwuje, że muszę oddać te pieniądze, jest to sprawa jasna. Mnie denerwuje fakt, że zapłaciłem za nie podatek, a tych pieniędzy US mi nie odda. I nie jest to moja wina czy US, tylko iStocka. I to jest moja realna strata.

O tę kwote bedziesz miał w tym roku mniejszy przychód, wiec... zakładając, ze zarobisz równie sporo, aby wpaść w 32%, to sie wyrówna

Niestety nie. mam 19% liniowy.


RE: Wpłaty z Partner Program - Ariene - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:12:46)kreatorex napisał(a): Stoki wystarczająco nas dym..oszukują na prowizjach i ja np. nie wiem czy np. nie sprzedają moich zdjęć na lewo lub na innych licencjach?

A czytał kolega tu i ówdzie o stronach partnerskich? Hasło - DepositPhotos (i kilka innych).


RE: Wpłaty z Partner Program - canion1 - 2014-02-25

zauważyliście że w mailu od IS ne ma nicna temat że przepraszają i wogóle ? w zasadzie to jest sformuowany tak jakby to fotografowie ukradli a dobroduszny IS nie wyciągnie konsekwencji i jeszcze dług mozna zwrócić w ratach. Swoją drogą coś tak czuję że za parę miesięcy dostaniemy kolejny mail że jednak żle te refundy podliczyli i zwrócić IS bedzie trzeba wiecej. najlepiej z odsetkami. swoją drogą sprawnie zdejmują z rachunku kasę jak im sie należy. Bo jakoś z wypłatami zawsze liczą i liczą na tych liczydłach tygodniami.


RE: Wpłaty z Partner Program - GregorK - 2014-02-25

Shaiith, a kto mówi o kontroli, idziesz i składasz wyjaśnienia.


RE: Wpłaty z Partner Program - ambrozinio - 2014-02-25

Liczą się pieniądze a nie człowiek...


RE: Wpłaty z Partner Program - GregorK - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:43:29)canion1 napisał(a): zauważyliście że w mailu od IS ne ma nicna temat że przepraszają i wogóle ? w zasadzie to jest sformuowany tak jakby to fotografowie ukradli a dobroduszny IS nie wyciągnie konsekwencji i jeszcze dług mozna zwrócić w ratach. Swoją drogą coś tak czuję że za parę miesięcy dostaniemy kolejny mail że jednak żle te refundy podliczyli i zwrócić IS bedzie trzeba wiecej. najlepiej z odsetkami. swoją drogą sprawnie zdejmują z rachunku kasę jak im sie należy. Bo jakoś z wypłatami zawsze liczą i liczą na tych liczydłach tygodniami.

Słowo "przepraszam" jest dla wielu za trudne do wyartykułowania.


RE: Wpłaty z Partner Program - ambrozinio - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:49:11)GregorK napisał(a): Słowo "przepraszam" jest dla wielu za trudne do wyartykułowania.

To raz, a dwa to oni na pewno mają swoich ludzi co dbają o odpowiednią formę i ton maila tak aby większość za bardzo nie wnikała a przyjęła do wiadomości to co ma przyjąć..


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-02-25

(2014-02-25, 10:49:11)GregorK napisał(a): Słowo "przepraszam" jest dla wielu za trudne do wyartykułowania.

Znaczy się przyznajesz się do błędu Icon_cheesygrin