Stock Board - forum fotografii stockowej
Wpłaty z Partner Program - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Wpłaty z Partner Program (/watek-wplaty-z-partner-program.html)



RE: Wpłaty z Partner Program - SHaiith - 2013-12-30

Zobaczymy jakie zmiany przyniesie nowy rok na iStocku, bo jak znam życie to wiem, że my na tym stracimy.


RE: Wpłaty z Partner Program - blas - 2013-12-30

Z tego co widziałem praktycznie cały dodatkowy zastrzyk $$$ w październiku wynikał z ELek w PP i sprzedaży w GI przez PP. To by potwierdzało że było wtedy tyle samo/mniej dli a dużo więcej $$.
Też mieliście grube DLe w PP? Nie mam na myśli $3.96.


RE: Wpłaty z Partner Program - rpd - 2013-12-30

u mnie w PP zabrakło własnie tych po 3,96. W porównaniu do października miałem ich wielokrotnie mniej.


RE: Wpłaty z Partner Program - aniaz - 2014-01-03

Lobo napisał na forum, że przyglądają się PP w październiku (za wrzesień) i listopadzie (za październik), w związku ze wrzawą i żądaniami wyjaśnienia wyższej sprzedaży w październiku, a mniejszej we wrześniu i listopadzie. Nie chcę krakać, ale nie zdziwię się jeśli zabiorą, to co było extra w październiku...


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-01-04

No to mają problem w który sami się wpędzili, cokolwiek zrobią i tak wina leży po ich stronie. Od dłuższego czasu nie panują nad własnym stockiem i co ruch to blamaż.


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-01-04

Chyba czas już zacząć zbierać kasę dla IS za "nadpłacone" PP w październiku. Ciekawe czy zlecone wypłaty pójdą zgodnie z planem czy może czasowo je wstrzymają.


RE: Wpłaty z Partner Program - Damian - 2014-01-05

Lepiej niech zbierają kasę na brakujące wypłaty dla nas z tego bezsensownego PP. Bo jak będą jeszcze chcieli obcinać w październiku to może się w końcu twórcy zjednoczą aby zadbać o swoje interesy. Wystarczyło by aby każdy z nas podarował po kilka dolarów na taką inicjatywę i było by na opłacenie prawników niezbędnych do sprawdzenia faktycznych działań w tej źle zarządzanej firmie i w razie czego pozew zbiorowy do sądu. Przecież gdyby policzyć kasę to rozmowa o grubych milionach dolarów.
Puki co z roku na rok spada znaczenie samego IS. Kto ma w tym interes skoro na oko wydaje się że każdy traci? Gdyby to IS tracił z naszej winy od razy były by kierowane do nas pozwy o odszkodowania za straty.

W czasach bez PP zarabiałem trzy razy więcej a miałem znacznie mniej prac. Programy partnerskie są złą drogą bo to tylko kolejni pośrednicy zmniejszający nasz dochód i powodujący to że coraz więcej prac sprzedaje się za stawki minimalne. PP nie działa jak powinien a wszelkie problemy zauważają dopiero po alarmach twórców. Już samo to że kasa z PP rozliczana jest dla nas z ponad miesięcznym opóźnieniem wydaje się być absurdalne. To żenujące że biorą od nas TAKIE prowizje a traktują nas jakby nasze prace wypadały krowie z pod ogona. Prowizja dla takich firm powinna być max 20-25% z pocałowaniem w rączkę twórcy, przecież i tak zarobią kosmiczne pieniądze. Ale to trzeba by wymusić jednością środowiska twórców i konkretnymi działaniami. Tak długo jak nie będziemy bronić się jednocząc w grupy pilnujące swoich interesów tak długo będą robić co chcą. AMEN


RE: Wpłaty z Partner Program - kreatorex - 2014-01-05

Na szczęście już wypłaciłem Smile, Damian ma rację tylko takie zjednoczenie właściwie jest trudne i wątpie czy możliwe są osoby które nieźle zarabiają na Is i czy będą się wychylać?, no i kwestia techniczna musiałaby być to jakaś globalna akcja co nie jest tanie i proste.


RE: Wpłaty z Partner Program - Nightman - 2014-01-09

Zanotujcie sobie ile kasy macie na IS...

LOBO oznajmił:
UPDATE: January 9, 2014.

We’ve had the Finance team go back over the royalty payments for September and October and have discovered some issues with a portion of the Partner Program participants payments. This issue impacts approximately 25,000 contributor accounts. We will be sending the affected contributors email notifications of the total amount over paid as well as a recoupment schedule in the very near future.

Has the issue that caused this over payment been addressed?
- Yes, we discovered it in December 2013 prior to the delivery of the November Partner Program royalties.

Why wasn’t the contributor base notified earlier?
- We weren’t able to identify the extent of the issue until early January 2014.

How will the affected contributors be contacted?
- We will be sending email notifications to the impacted contributors in the next week. We will notify this thread as soon as the emails start going out. Please note, if you don’t receive an email then your account isn’t affected.

(Edited on 2014-01-09 08:00:10 by Lobo)


RE: Wpłaty z Partner Program - aniaz - 2014-01-09

To jest po prostu skandal, nie dość, że biorą sporą część naszego wynagrodzenia za zakupione zdjęcie, to jeszcze mamy płacić za ich problemy techniczne. Ciekawe czy w poniedziałek wypłacą pieniądze czy będą zwlekać i pomniejszą wypłatę.