Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak dostać się do iStockphoto? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Jak dostać się do iStockphoto? (/watek-jak-dostac-sie-do-istockphoto.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - MaxyM - 2011-04-22

Sprawdz czy nacisnales send... Bo mozliwe, ze tylko dodales pliki ale nie zatwierdziles ostatecznie.


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - danielkrol - 2011-04-22

(2011-04-22, 21:20:31)MaxyM napisał(a): Sprawdz czy nacisnales send...

raczej tak, poniewaz mam status na zdjęciach " Oczekuje na zatwierdzenie" a to chyba dobrze Smile


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - danielkrol - 2011-04-22

napisalem do nich zapytanie w tym temacie, taka otrzymalem odpowiedz (tłumaczona translatorem):

Hello Daniel, Twoja aplikacja jest obecnie w toku. Niestety, ze względu na wyższe niż normalnie ilości kandydatów, proces weryfikacji trwa dłużej niż normalnie. Przepraszamy za to opóźnienie, wszystkie wnioski zostaną poddane przeglądowi w kolejności ich otrzymania. Obecnie czas oczekiwania wynosi od 1 do 3 tygodni. Twoje zgłoszenie zostanie wkrótce sprawdzone. Z góry dziękuję za cierpliwość. Proszę dać nam znać, jeśli masz jakiekolwiek pytania.


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - danielkrol - 2011-05-01

tak wiec, dostalem się za 2 razem Smile


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - wawritto - 2011-05-02

Gratulacje. Może daj zdjęcia to będzie dla następnych jakaś wskazówka Icon_cheesygrin


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - alzajac - 2011-06-07

Mam do was pytanko (tutaj dlatego że chyba nie chętnie zaglądacie do działu "krytyka" Icon_wink ). Czy to zdjęcie mieści się w standardach iStockphoto Smile Czas wybrać kolejne 3 zdjęcia do oceny - 2 myślę że już wybrałem ale nad tym jednym właśnie się zastanawiam. Sprzedaje się dobrze na Shutterstock co prawda na licencji editorial ale nie wiem czy przypadkiem nie jest może za ciemne lub nie jest nudne kompozycyjnie (ostatnie moje chyba 3 próby dostania się zakończyły się zastrzeżeniami co do kompozycji a mianowicie chyba centralnych kadrów). Pozostałe 2 zdjęcia które myślę mają jakąkolwiek szansę to 72256147 i 74565154. Kilka pozostałych samolotów z galerii już było ocenianych w pierwszym rzucie i niestety wtedy odpadły za podobieństwo (i tylko za to).

[Obrazek: stock-photo-radom-poland-august-raf-red-...737485.jpg]


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - yanuz - 2011-06-07

Jeśli wysyłasz zdjęcia do oceny po raz kolejny, to staraj się wysłać zupełnie inne zdjęcia od tych wcześniejszych - czyli jak już były samoloty to daj sobie z nimi spokój. Dobrze jest jak przynajmniej na jednym zdjęciu jest człowiek, ważna jest także technika - brak szumów i abberacji, dobre światło.


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - majszter - 2011-06-07

Taka duża ilość ciemnego nieba to potencjalne siedlisko artefaktów. Jeśli chcesz to wysłać, to dobrze przejrzyj na poziomach, czy nie ma tam jakiś odbarwień.


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - alzajac - 2011-06-07

Czyli mam rozumieć że inspektor porównuje w jakiś sposób wysłane obecnie prace z poprzednimi próbami? Ciężko będzie tak wysłać zdjęcia zupełnie inne. Co do szumów i abberacji to na to akurat moje oko jest już mocno wyczulone ze względu na sprzęt jakim się posługuję. Mimo wszystko zastanawiam się nad w/w zdjęciem ponieważ wydaje mi się dość unikalne. Mam jeszcze pytanie co do rozdzielczości. Zdjęcia mają być w rozmiarze minimum 1200 x 1600 i teraz pytanie: czy warto zmniejszyć zdjęcia do tego rozmiaru żeby zminimalizować możliwość wykrycia niedoskonałości w większej rozdzielczości czy też zabieg taki powie inspektorowi że pomagając sobie zmniejszaniem próbuję zatrzeć niedoskonałości?


RE: Jak dostać się do iStockphoto? - MaxyM - 2011-06-07

1200 x 1600 - zrobilem tak specjalnie, bo mnie juz wkurzali i odwalili za brak jakosci... Smile
Ostatnie 2 proby... Similar... Choc miasto, natura i grafika.
Pomysly mi sie skonczyly...