Stock Board - forum fotografii stockowej
[fotoaloja] poproszę o krytykę - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [fotoaloja] poproszę o krytykę (/watek-fotoaloja-poprosze-o-krytyke.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - GregorK - 2013-11-25

ja się nie znam, umiem tylko narzekać Icon_wink


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-25

Cytat:grunt, że się sprzedają

ano właśnieSmile


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - monoimposm - 2013-11-25

Może nie powinienem zabierać głosu, gdyż jestem totalnie początkującym, ale jak dla mnie to światła wykorzystujesz perfekcyjnie. Twoje zdjęcia są piękne. Jak patrzę na tę nalewkę z pigwy, to aż czuję w ustach jej smak, chociaż nigdy nie piłem nalewki z pigwy i za chiny nie wiem jak ona smakuje. Pewnie smakuje inaczej niż czuję, ale chodzi o to, że pobudza wyobraźnię, więc na pewno światła nie są zbyt płaskie.

Powtórzę tylko to, co już napisali inni:
1) Trzeba ładować pliki systematycznie i dużo. Dziwne, ale od tego bardzo zależy czy starsze pliki się sprzedają czy nie.
2) Przejrzyj słowa kluczowe. Pomyśl co Ty byś wpisała, gdybyś chciała znaleźć podobne zdjęcie. Pamiętaj, że w niektórych stockach kolejność jest ważna. Tytuły też są ważne, dlatego dobrze jest, jak w tytule znajdują się najważniejsze słowa kluczowe.
3) Rób zdjęcia o różnej tematyce, różnym charakterze, rożnym nastroju, ale w każdym z nich staraj się mieć dużo zdjęć, tak żeby się nie zagubiły wśród konkurencji.

Przy wielkości Twojego PF powinnaś zarabiać co najmniej tyle, ile wynosi minimalne wynagrodzenie. Żeby zawczasu uprzedzić uwagi, że dżentelmeni o pieniądzach nie dyskutują, to napiszę, że się za dżentelmena nie uważam. Raczej za gbura, więc mi to rybka Smile.


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-25

o jak miło jak ktoś pochwali
mniamSmile
nalewka czeka na dojrzenie, będę ją pić za jakiś rok
jeszcze planuję zrobić podobną ale z aroniiSmile

minimalne wynagrodzenie?
dzizas, to by było coś
póki co mam na wacikiIcon_sad


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - hmc - 2013-11-25

Może warto te starsze i gorzej opisane foty usunąć, dopieścić słowa kluczowe, może coś jeszcze poprawić i wrzucić jeszcze raz. Sam się na tym zastanawiam. Jak coś mi się nie sprzedało od roku, to nie będzie mi szkoda usunąć. U Ciebie jest dużo fajnych fot z potencjałem, prędzej czy później sprzedaż ruszy. Powodzenia Smile


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - GregorK - 2013-11-25

(2013-11-25, 22:32:06)fotoaloja napisał(a): o jak miło jak ktoś pochwali
mniamSmile
nalewka czeka na dojrzenie, będę ją pić za jakiś rok
jeszcze planuję zrobić podobną ale z aroniiSmile

minimalne wynagrodzenie?
dzizas, to by było coś
póki co mam na wacikiIcon_sad

czyli całe $300 miesięcznie, no to chyba nie aż tak źle ? Icon_wink
http://www.youtube.com/watch?v=6u_XTrKFJmU


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - aniaz - 2013-11-26

Jeśli mogę coś od siebie, to powiem tak: te ostatnie zdjęcia świąteczne są ok, ale po cóż ta biała winieta w okół? Icon_wink Światło ogólnie jest dość ostre, brakuje mi miękkości w tych zdjęciach. Jeśli gdzieś błyskasz (np. zdjęcia na dechach z żywnością) to tylko jednostronnie, np lewa strona zdjęcia jest mocno oświetlona, prawa prawie wcale.
Ponadto większość jest ostra w całym kadrze, spróbuj czasem mniejszej głębi. I chyba przydałaby się inwestycja w lepszy sprzęt, nie wiem czym focisz, ale to chyba za mało.


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-26

aniaz
to świecenie z jednej tylko strony w zdjęciach na dechach jest celowe
z ostrością światła to okej, czasem mi się po prostu takie naturalne podoba
ale może to co się mi podoba to nie stockom
zatem dzięki za rady, postaram się coś pozmieniać
popróbuję więcej zdjęć z małą GO i pozmiękczam światło w miarę możliwości
na sprzęt nie mam na razie, musi mi wystaczyć to co mamSmile


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - canion1 - 2013-11-26

do błyskania dokup chociaż blendy. one mają także warstwę dyfuzyjną. ładnie zmiękcza światło. nie kosztują dużo.


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - Wuja - 2013-11-26

zawsze mozna od prześcieradła odbić przy ekonomicznym wariancie Icon_wink