Stock Board - forum fotografii stockowej
[fotoaloja] poproszę o krytykę - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [fotoaloja] poproszę o krytykę (/watek-fotoaloja-poprosze-o-krytyke.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-24

ojej, aż się wzruszyłamSmile
tyle naklikał kolega, na monitorze mi się post nie zmieściłSmile
no SHaiith jesteś moim wzorem pracy i sukcesu, no i kadrów
pewnie nie dam rady aż tak dużo i dobrze pracować ale powinnam na pewno więcej i lepiej niż teraz
pokażę również ten post rodzinie, może w końcu przestaną mi "przeszkadzać" w pracy i od niej odciągać a może i pomogą, np. w keywordsach ... ?

SHaiith a co powiesz na moje keywordsy? (luknij tylko na te najnowsze sety, bo stare to ja wiem, że są do kitu)

a czy te problemy ze światłem to czasem nie objawiają się różnymi zafarbami na moich fotkach?
mam stary nie kalibrowany monitor i może nie widzę tego????

dzięki za wszystkie wpisy, to na prawdę pomaga poprawić swoje plany foto-stockowe, a jak wiecie, zbliża się podsumowanie roku 2013 i trzeba pisać listę noworocznych postanowieńSmile

ach, a co do warsztatów, to ja nie mam nic przeciwko nim

wiem, że przyspieszają naukę znacznie, dlatego jak się uda to skorzystam z czegoś a może uda się zrobić jakiś zlot forumowy, któż to wieSmile

najgorzej to ze zmianą sprzętu będzie, muszę na niego naciułać tym co mam teraz
niezbędne minimum jakie chcę kupić to lepszy komputer


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-24

no a książek też mam całą półkę i poczytuję raz jedną raz drugąSmile
mam obydwie maglowane na forum o fotografii żywności: Ujęcia ze smakiem i Fotografia kulinarna

jedną całą połknęłam, drugą do połowy, jakoś jak mi się temat powtarza to usypiam, ale dokończę jej czytanie na pewno
jednak wielu rzeczy pewnie jeszcze po prostu nie widzę i to przyjdzie z czasem


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - SHaiith - 2013-11-24

(2013-11-24, 10:54:55)fotoaloja napisał(a): SHaiith a co powiesz na moje keywordsy? (luknij tylko na te najnowsze sety, bo stare to ja wiem, że są do kitu)

Co do keywordsów to nie pomogę za bardzo sam mam z tym problemy (niestety mój englisz nie jest taki dobry, w sumie jest bardzo kiepski), ostatnio sesja z której wyciągnąłem 600 fotek trwała 12h, obróbka 10h, a opisywanie 3 dni. Opisywanie dla mnie to zawsze udręką. Więc co robię.
Szukam podobnych fotek na iStocku i kopiuję słowa kluczowe. Potem odrzucam namiar, te które nie pasują, albo są zbyt ogólne. I tyle. Czemu iStock, z powodu zaszłości. Kiedyś najbardziej wymagającym stokiem pod kątem opisywania zdjęć był iStock.

W ogóle kilka osób kiedyś tutaj wspomniało o zlocie Stock-Boarda.
Ja powiem szczerze, ze bym się chętnie wybrał na taki zjazd. Rekreacja w miłym miejscu + fotografowanie. jak najbardziej za. Kiedyś z Thomasem umawialiśmy się na warsztaty foto-kulinarne, ale nie wypaliło miałem w tym czasie remont. Może w tym roku uda się zorganizować latem coś fajnego.


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - GregorK - 2013-11-24

(2013-11-24, 14:51:09)SHaiith napisał(a): Może w tym roku uda się zorganizować latem coś fajnego.

W tym roku latem to już raczej nie popróbujemy Icon_wink


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotek - 2013-11-24

(2013-11-24, 14:56:35)GregorK napisał(a):
(2013-11-24, 14:51:09)SHaiith napisał(a): Może w tym roku uda się zorganizować latem coś fajnego.

W tym roku latem to już raczej nie popróbujemy Icon_wink

Shaiith juz robi plany na 2014, wiec to jest dla niego bieżący rok Icon_cheesygrin

PS. Sugeruje w odpowiednim miejscu otworzyć wątek na temat wspólnego focenia, bo tu temat zaginie i trudno go bedzie znaleźć


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - canion1 - 2013-11-24

i tak zginie


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - Wuja - 2013-11-24

Już zginął


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-24

to ja odnawiam

napiszcie choć dwa słowa co mogę na szybko poprawić w oświetleniu, na czym mam się skupić?
że jest płasko?
że są zafarby?
czy o co z grubsza biega

moje najnowsze fotki są robione głównie przy świetle zastanym, ja je lubię, więc co w nim jest nie tak?

nie bardzo umiem mieszać światło sztuczne z naturalnym
jeśli już używałam lamp, to mieszałam światło stałe z błyskowym lub tylko jeden rodzaj
najbardziej lubię stałe, błyskanie mnie irytuje bo nie widzę na bieżąco co się dzieje "na planie"


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-25

tiaaa, znaczy się nie dowiem nic


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - alga38 - 2013-11-25

ja ci nie pomogę, sama przeważnie robię przy zastanym i nie mam pojęcia, czy moje foty są płaskie itp, grunt, że się sprzedają