Stock Board - forum fotografii stockowej
[fotoaloja] poproszę o krytykę - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [fotoaloja] poproszę o krytykę (/watek-fotoaloja-poprosze-o-krytyke.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - alga38 - 2013-11-23

Przejrzałam dokładnie Twoje PF i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie "co jest nie tak"....
Lubię Twoje foty, są kreatywne, przemyślane i dobrze dobrane kolorystycznie.
Jedno co mi przychodzi na myśl, to to, że jest ubogie tematycznie. Ja na Twoim miejscu wzbogaciłabym PF o macro, krajobrazy, tekstury. Tak popularny temat spa u Ciebie nie istnieje, a dlaczego? Założę się że byś to zrobiła rewelacyjnie. Ogólnie cieńko w popularnych tematach i tu chyba pies pogrzebany... PF musi być uniwersalne, na każdą okoliczność i każdą porę roku. Taka jest moja opinia, u mnie to się sprawdza, mam nadzieję, że sprawdzi się też u Ciebie Smile
aaaaa..... a teraz się przyczepię do bałwanków..są śliczne, ale jak ja bym je robiła, zrobiłabym nosy z kawałka czerwonego filcu. Trochę im się twarz zniekształciła przez to coś czerwonego Icon_wink


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-23

dzięki za poświęcony czasSmile
staram się wyrobić wszystkie sezonowe tematy raz z lepszym, raz z gorszym skutkiem
w tym roku porobiłam zapasy na przyszłe sezonowe okazje typu hallowen itp. więc mam nadzieję, że trafię z odpowiednimi tematami w odpowiedni czas
to prawda, że brakuje u mnie wielu tematów, do spa się wciąż przymierzam i zbieram rekwizyty typu świeczuszki itp. (oczywiście wciąż się muszę nasłuchać w domu że po co znowu kupiłam to czy tamto, bleeeee), ale czasu brak na wszystko co mam w głowie
w ogóle mam tyle planów na sesje, nawet czasem spisywałam je na kartce, ale czas nie pozwala na realizacjęIcon_sad

jeśli chodzi o kulfonowate nosy bałwanków to autorska praca mojej mamy i nic do gadania tu nie miałamSmile
ja lubię Twoje krasnale, są ekstra (sama robiłaś?)

piszcie piszcie wszystkie uwagi przyjmuję na klatęSmile


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotek - 2013-11-23

Ja tylko zerknałem... rzeczywiście - interesujące i dobre foty. Nie wiem dlaczego słabo Ci schodzą


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-23

No dobra.
Moje foty są interesujące i dobre, itp.
Ale może nie na tyle żeby się dobrze sprzedawały?
Sami widzicie jaka jest konkurencja, mnóstwo pięknych kadrów jest na stockach.

Jak dotąd wygląda że po prostu muszę przyłożyć się do keywordsów i uploadować nadal regularnie.

A tak poza tym to nic więcej?


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotek - 2013-11-23

(2013-11-23, 21:45:43)fotoaloja napisał(a): A tak poza tym to nic więcej?

Poszerzyć tematykę Smile


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - canion1 - 2013-11-23

fotoaloja, główna przyczyna to brak osławionego efektu 3D czyli krótko mówiąc nieco bajkowego bokeh. Zobacz jak to wygląda u Shaiith'a. u Ciebie jak kawa na ławę . wszystko ostro i nudno. Być może to efekt słabego sprzętu jakim dysponujesz /obiektyw ,światło, może matryca aps-c/ albo poprostu fotografia stockowa to nie do końca Twoja bajka. osobiście bardziej stawiam na to drugie bo jeśi od 2007 roku męczysz temat z tak marnym skutkiem to raczej bym odpuścił. Możesz jeszcze spróbować jakiś dobrych warsztatów które przełamią ścianę niemocy . gwarancji nie ma ale przynajmiej bedziesz wiedziała że zrobiłaś wszystko co w Twojej mocy.


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - fotoaloja - 2013-11-23

....
na prawdę wszędzie tak ostro?

na lepszy sprzęt na razie nie mam kasy
stocki lubię i będę na nich nadalSmile

stocki męcze od 2007 roku ale z przerwami

miałam kilka dłuuugich przerw i czasem myślę czy to nie jest tak, że owe przerwy spowodowały to, że moje folio się głęboko zakopało?

to poleć jakieś warsztaty canionie, może jednak główna przyczyna w moich fotach a nie w zakopaniu portfolio


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - Wuja - 2013-11-23

canion chce cię wpuścić w canion Icon_wink
Rób i wysyłaj 10x więcej zdjęć i 10x pomnóż tematykę a wszystko ruszy...

stocki nie są dla pojedyńczych arcydzieł


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - canion1 - 2013-11-23

z pewnością można znależć jakieś warsztaty dotyczące fotografowania np żywności. itp. nie wgryzałem sie w temat bo to nie bardzo moja działka ale pewnie koledzy coś podpowiedzą. co do inwestycji. no niestety tu nie ma zmiłuj. to zwykły biznes. żeby wyjąć trzeba najpierw włożyć. Ty długo zwlekałaś z inwestycjami czego efekty zbierasz obecnie w postaci malej ilości DL.

Czyli krótka ścieżka dla Ciebie:

1. dobre warsztaty foto /tanio nie bedzie/ . można spróbować wykupić jakiś abonament na platformach fotowarsztatowych jeśli nic ciekawego w Polsce nie znajdziesz.
2. wymiana sprzętu na FF i choć jeden jasny obiektyw
3. wydzielenie dużo wiekszej ilości czasu na stocki
4. Kilkukrotne zwiekszenie ilość uploadów.

efekty nie każą na siebie zbyt długo czekać. za kilka miesięcy ogarniesz krótką scieżke i wypłyniesz na szerokie wody stockowego sukcesu. albo i nie. za to wtedy bedziesz na 100% wiedziała że to nie dla Ciebie i wtedy warto energię skierować na inną działalność.


RE: [fotoaloja] poproszę o krytykę - yanuz - 2013-11-23

Fotoaloja ja wiem z pewnością co jest nie tak. Mniej niż dwieście zdjęć na rok z SS. Przepraszam z czym chcesz powalczyć?
I tyle.