Stock Board - forum fotografii stockowej
Depositphotos - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: DepositPhotos (https://stock-board.info/forum-depositphotos.html)
+--- Wątek: Depositphotos (/watek-depositphotos.html)



RE: Depositphotos - mysterious - 2010-02-18

(2010-02-18, 09:25:24)canion napisał(a): Problemem jest tu niestety trochę jakość bazy zdjęć, bo fotografowie raczej poki co hitami sie nie dzielą z DepositPhotos i wrzucają raczej zdjęcia z kategorii "zapchaj bazę"
To niestety raczej nie wróży dużego zainteresowania kupujących Icon_sad Pewnie jak nazbierają kilka milionów zdjęć to wówczas sprawdzający będą znacznie bardziej rygorystycznie sprawdzali zdjęcia... o ile ten bank dotrwa to kilku milionów zdjęć Icon_cheesygrin


RE: Depositphotos - majszter - 2010-02-18

Nasi rządzą na DepositPhotos , to jest ranking "best sales" i jest w tym 6 naszych:
[Obrazek: mostpopular1.jpg]


RE: Depositphotos - oxygen64 - 2010-02-18

stryjek brzmi też po polsku i sprawdziłem że mamy na forum nawet takiego użytkownika Smile


RE: Depositphotos - canion - 2010-02-18

Super działacie. Aby tak dalej to zdominujemy Icon_wink))


RE: Depositphotos - blueminiu - 2010-02-18

Niestety odnoszę wrażenie że te wszystkie rankingi TOP 10 fotografów i najlepiej sprzedających się zdjęć to jak na razie pic na wodę. Nie chodzi mi o to że sami kupujemy na wzajem swoje zdjęcia i nabijamy DLe ale o to że to się zmienia jak w kalejdoskopie. Best Sales co chwile pokazuje inne zdjęcia i są one "przemieszane" bez względu na ilość pobrań. Nie dopatrzyłem się też zależności w pozycji ze względu na stosunek obejrzeń do pobrań. Pewnie z czasem będzie to jakoś uregulowane.


RE: Depositphotos - KAPA - 2010-02-18

(2010-02-18, 09:25:24)canion napisał(a): Słuchajcie. kolejka plików do sprawdzenia jest coraz dłuższa wiec trochę cierpliwości. Wszystkie pliki które zostaną uloadowane na serwer DepositPhotos załapią sie na promocję. Polityka DepositPhotos jest poki co przejrzysta i konsekwentna wiec bedzie dobrze. Mam nadzieje ze przejmą choć część osieroconych kupujących po SX. Problemem jest tu niestety trochę jakość bazy zdjęć, bo fotografowie raczej poki co hitami sie nie dzielą z DepositPhotos i wrzucają raczej zdjęcia z kategorii "zapchaj bazę"
Niektórzy wstawiają zdjęcia z kategorii "wypłać stówę" deposit w zasadzie biorą wszystko jak leci, niestety nie będzie dobrze z tym bankiem, kupujący się zniechęcą (także przez moje gnioty) a szkoda. m/z nie do końca przemyślana była ta promocja z polityką przyjmowania zdjęć. To będzie taki YaY tylko, że JaJ był bez promocji.


RE: Depositphotos - canion - 2010-02-18

Promocje są fajne pomyślane bo tworzą ruch w serwisie zarówno po stronie kupujących jak i sprzedających. Sztuczny bo sztuczny ten ruch ale daje nadzieję. TROCHĘ dziwne jest przyjmowanie wszystkiego jak leci . ale postawmy sie w roli managerów DP. jakie mają wyjście? robić rzeź na wejściu i zniechęcić fotografów czy poki co przyjmować jak leci a już potem po cichutku segregację smieci zrobić. ale to kwestia czasu. jak zdobędą 2-3 mln zdjęć to napewno przykręcą kurek dla gniotów.
Nie da sie dziś wystartowac z nowym projektem bez zachęty finansowej. to własnie robi DepositPhotos bo nie bardzo ma inne wyjście. z tego co sie chwalili mają na ten cel odłożone 30 mln$ więć pewnie bedą kolejne programy promocyjne. coś tam przewija sie między zdaniami jakiś premium plus do 2500 uploadów i tu śmieciowego materiału nie starczy. trzeba bedzie wysyłać średnia półkę. poki co baza zdjeć puchnie i nie widać końca.
Moim zdaniem powinny jak był ku temu czas kupić SX z całym dobrodziejstwem inwentarza i wszyscy byliby happy. Oni bo mieliby gotowy. działający już biznes a my kontynuację działania SX nawet jeśłi już pod innym szyldem. no tylko że to pewnie inne progi finansowe, mam tylko nadzieję że może przejmą część klientów byłego SX.


RE: Depositphotos - KAPA - 2010-02-18

owszem canion masz rację, ale spójrzmy na to jak jest: mają zaśmieconą bazę i zachęcili przez promocję by fotografujący kupili sami od siebie za darmo, czyli na koszt deposit zdjęcia. Nie wiem jak Ty, ale ja tu potencjalnych kupujących nie widzę. Sądzicie, że tylko my tacy "mądrzy" (cwani) jesteśmy? Rzecz w tym, że jak przyjdzie prwadziwy klient to nie przebrnie przez śmieci i się zniechęci. Jak deposit ma oczyścić bazę?, sądzę, że z 80% będą musieli sprzątnąć i znajdą się w punkcie wyjścia/wejścia. Ja im życzę dobrze, bo egoista ze mnie, oni będą mieli dobrze to i ja przy nich. Niemniej kiepsko to widzę.


RE: Depositphotos - canion - 2010-02-18

A co to za problem. posprzątają bałagan szybciutk0. wszystki stocki czyszczą /choć z inny powodów/. Nawet Shutterstock który ma bałagan największy, czyści baze ze zdjeć. Obecnie ze zdjeć z czerwonym krzyżem. Nawet seksowne pielegniareczki wylatują, bo trademark na krzyż jest i już.

Oczywiście że to co robi DepositPhotos nie jest idealne .ale poki co nie bardzo mają inne możlwośći. w kązdym razie dobrze że kombinują chociaż tak.


RE: Depositphotos - KAPA - 2010-02-18

oby było dobrze Smile