Stock Board - forum fotografii stockowej
Depositphotos - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: DepositPhotos (https://stock-board.info/forum-depositphotos.html)
+--- Wątek: Depositphotos (/watek-depositphotos.html)



RE: Depositphotos - klawod - 2010-02-11

Wracając jeszcze do czasu akceptacji zdjęć to polecam od razu po akceptacji ostatniej paczki wrzucić choć jedno. Oni rozpatrują wszystko naraz i jak macie kilka zdjęć wiszących od 5 dni i dorzucicie nagle 100 to od razu rozpatrzą 100 kilka. Mi wisiało 15 sztuk od 3-4 dni, wczoraj późnym wieczorem dorzuciłem jakieś 150 sztuk i dziś rano wszystko już było rozpatrzone

ps. ale oni trzepią za similie :/


RE: Depositphotos - alga38 - 2010-02-11

To fakt, ale chyba tylko za similar.... Tak się przyglądam tym świeżo przyjętym fotkom i mam mieszane odczucia.... Niestety przerażająco duża ilość zasluguje na miano "gniotu"....

Nie wróży to nic dobrego temu stockowi. Chyba trzeba wziąźć swoje i podziękować.


RE: Depositphotos - klawod - 2010-02-11

Masz rację, u mnie tylko 2 zdjęcia odrzucili za nieostrość i 2 za kłopoty z kompozycją, a zdjęcia które zdecydowanie bardziej powinny być odrzucone przyjęli.


RE: Depositphotos - Ariene - 2010-02-11

mnie też to zastanawia, do czego oni dążą przyjmując taki poziom. Jak ślepi biorą masę, która w większości będzie tylko zalegać. A kasa im leci...


RE: Depositphotos - papkin - 2010-02-11

Tam nikt nie kupuje tylko od czasu do czasu ktoś z naszego forum,lub ktoś z rodziny fotografa by go wypromowaćSmile
Z natury jestem pesymistą,ale w przypadku DepositPhotos jestem pewien że ten stock nie ma przyszłości.
Zaczynam mieć pewność że nie warto miotać się dla kilku DL z 5 czy 10 różnymi stockami,tracić czas na wysyłanie,opisywanie itp.lepiej poświęcić czas na doskonalenie się w fotografii.
Gdybym miał już wystarczającą ilość DL natychmiast przeszedłbym na na EX na IS.
Tak przy okazji czy EX na IS ma większy niż 15 plików limit wysyłanych fotogafii?


RE: Depositphotos - papkin - 2010-02-11

Co do limitu na EX na IS już doczytałem Smile


RE: Depositphotos - Ariene - 2010-02-11

papkin, nie żebym była taką samą pesymistką, ale mogę się podpisać pod całym Twoim postem Smile Byle do EX na iS. Nie mniej, nie miałam jeszcze okazji dostać $ za sam upload Icon_wink


RE: Depositphotos - papkin - 2010-02-11

Tak za upload 100 $ się przyda Smile
A może ten stock to będzie hit,zobaczymy Smile


RE: Depositphotos - canion - 2010-02-11

Zwracam tylko uwagę ze EX na IS to nie świety Gral. Jeśłi do tej pory komuś na IS szło tak sobie to sam fakt przejścia na Exclusive nagle nie sprawi że nagle ilość DL poleci w kosmos. Tak jak napisał papkin. Zdjecia muszą sie wybronić same a cały ten strategiczny taniec wokoło nich to już tylko dodatek który czasem pomaga.

papkin. widzę że jestes na Dreamstime wiec i tak conajmniej na poł roku EX na IS masz z głowy. Bo chyba w temacie kasowania konta na Dreamstime nic sie nie zmieniło.

i lepiej że DepositPhotos sie jednak udało. Bo jak wielka trójca sie zorientuje że nawet tak dobrze przygotowany projekt nie ma szans to biada nam fotografom.


RE: Depositphotos - klawod - 2010-02-11

Tak się głupio zapytam kto jest wielką trójcą? Tzn kto jest tym trzecim, rozumiem 1 i 2 to Shutterstock i IS a 3 to Fotolia czy Dreamstime ?