Stock Board - forum fotografii stockowej
Cennik na 2010 w Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Cennik na 2010 w Fotolia (/watek-cennik-na-2010-w-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Cennik na 2010 w Fotolia - rachwal - 2010-01-01

http://www.fotolia.com/Info/Contributors/Nonexclusivity


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - tomas24 - 2010-01-05

Wszystko to do dupy jest, sprzedałem nowe pliki wg nowych cen i nic sie nie zgadza, jestem brązowy na fotoli, więc za plik M dawniej dostawałem $1,6 teraz powinienem dostać $1,4 (M czyli 5 credits x 28%) ale dziwnie otrzymałem $1,01 ??!!
Napisałe do supportu napisali mi regułkę którą można wyczytać m.in. na powyższym liknu, co się kurde dzieje..... dla mnie powoli chyba kończy się przygoda z micro... niestety, coraz mniej opłacalne i warte świeczki się to staje.


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - gbh007 - 2010-01-05

pewnie zdjęcie kupił US klient i wtedy Fotolia od razu odlicza należny podatek w wysokości 30% Smile
Trochę z tym jest zamieszania ale ogólnie to zmiany w cenniku trzeba zaliczyć na +


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - canion - 2010-01-05

Zmiany na Fotolia na + ???????????????????? gbh007 - nie pij dziś więcej.
obecne stawki uwzględniając naliczany niesłusznie podatek na Fotolia oraz sprzedaż XL w abonamencie ,są najniższe od 3 czy 4 lat. wróciliśmy do stanu sprzed kilku lat a Ty piszesz że na +. ?

Tak jak zawsze byłem fanem Fotolia to niestety ale ....wszystkie działania managementu za ostatni rok sprowadzały sie do jednego. Jak zabrać fotografom żeby w kasie zostało więcej. Dopoki zależało Fotolia na fotografach nie pozwalali sobie na takie zagrania. teraz mają to w dupie. na miejsce jednego w kolejce czeka 10 innych fotografów wiec Fotolia może robić co sie im tylko podoba. myśle że nawet jak zejdą na 5centów za DL to też chętni będą wiec po co przepłacać. tak to jest jak jest monopol. praktycznie na europę Fotolia jest zdecydowanym liderem wiec gra z pozycji rozdającego karty a to nigdy nie kończy sie niczym dobrym dla uczestników takiego biznesu


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - Ariene - 2010-01-05

Ja z zakupu pliku w abonamencie za rozmiar XL dostawałam 0,35, teraz to jest 0,25! Przykre... Icon_sad


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - blueminiu - 2010-01-05

Coraz mniejsza sprzedaż i coraz mniejsze prowizje +podatek... Ech. Czas założyć konto w jakimś innym stocku.


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - gbh007 - 2010-01-05

(2010-01-05, 16:57:51)canion napisał(a): Zmiany na Fotolia na + ???????????????????? gbh007 - nie pij dziś więcej.
obecne stawki uwzględniając naliczany niesłusznie podatek na Fotolia oraz sprzedaż XL w abonamencie ,są najniższe od 3 czy 4 lat. wróciliśmy do stanu sprzed kilku lat a Ty piszesz że na +. ?

Tak jak zawsze byłem fanem Fotolia to niestety ale ....wszystkie działania managementu za ostatni rok sprowadzały sie do jednego. Jak zabrać fotografom żeby w kasie zostało więcej. Dopoki zależało Fotolia na fotografach nie pozwalali sobie na takie zagrania. teraz mają to w dupie. na miejsce jednego w kolejce czeka 10 innych fotografów wiec Fotolia może robić co sie im tylko podoba. myśle że nawet jak zejdą na 5centów za DL to też chętni będą wiec po co przepłacać. tak to jest jak jest monopol. praktycznie na europę Fotolia jest zdecydowanym liderem wiec gra z pozycji rozdającego karty a to nigdy nie kończy sie niczym dobrym dla uczestników takiego biznesu

Chyba czegoś nie rozumiem, Fotolia podnosi stawkę (ilość kredytów) na wszystko oprócz rozm XS a Ty narzekasz ?? wolne żarty, no chyba że twoja sprzedaż to głównie rozmiary XS + subskrypcje to wtedy całkiem zrozumiała jest twoja postawa.
Natomiast jeśli chodzi o opodatkowanie ze sprzedaży dla US klientów to z tego co jest u mnie i u wielu innych to główna sprzedaż pochodzi z europy. Te kilka dl dziennie z US to żadna tragedia.
Z tych paru dni nowego roku widzę jednoznacznie ze przy podobnej ilościowej sprzedaży dziennej zarobki są zauważalnie wyższe.


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - canion - 2010-01-05

tak. ostatnie dni to sprzedaż głównie małych rozdziałek u mnie. tak czy inaczej cena 0,25 za XL w subskrypcji to powrót do stawek jakie np Shutterstock miał dla wiekszości tu obecnych kilka lat temu. do tego zauważ że Fotolia obniżyła % wypłat dla fotografów wiec owe rzekome podwyżki to tak naprawde obnizki wypłat fotografom. na to całą sytucje nałozyła sie jeszcze cała podatkowa zawierucha która też korzystna dla NAs nie jest.

zresztą tak na serio to nie do końca o kasę tu chodzi. o ile jeszcze rok temu mozna było zadać pytanie mailem do Olega czy którego z adminów i uzyskiwało sie w miarę sensowną odpowiedz to obecnie gada sie z automatami a cały dialog Fotolia z fotografami sprowadza sie do prostego "nie podoba sie to ..........." . Odchudzanie portfeli fotografów to tylko następstwo powyższego. Support tel PL niby jest ale dotyczy tylko kont strefy PL a wiec nie dotyczy wiekszości z tu obecnych. Naprawde szkoda że sympatyczna skądinąd Fotolia tak diametralnie zmieniła swoje oblicze w ciągu ostatnich miesięcy.


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - gbh007 - 2010-01-05

(2010-01-05, 18:52:12)canion napisał(a): tak czy inaczej cena 0,25 za XL w subskrypcji to powrót do stawek jakie np Shutterstock miał dla wiekszości tu obecnych kilka lat temu.

Aż musiałem sprawdzić bo może mam zwidy ale u mnie subskrypcje XL nadal są po 0,38$. Może my nie o tej samej fotolii rozmawiamy ?


RE: Cennik na 2010 w Fotolia - canion - 2010-01-05

ariene przed chwilką przytoczyła stawkę dla fotografa za plik XL w subskrypcji. 0,25