Stock Board - forum fotografii stockowej
TaxCenter na Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: TaxCenter na Fotolia (/watek-taxcenter-na-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: TaxCenter na Fotolia - spyman - 2017-01-02

Wiesz co... może moje pytanie wynika z kompletnego braku doświadczenia na stockach. Dopiero zaczynam i jeszcze nawet raz nie wypłacałem kasy. Mam małe portfolio i wrzucam tylko od czasu do czasu jakieś ilustracje. Składałem na Shutterstock i na Adobe formularz W8ben ale zaznaczając firmę nie chciało mi przejść... Dopiero jak zaznaczyłem individual to przeszło. Może mylę gdzieś pojęcia Icon_sad  Teraz zerknąłem w mój grudniowy BEN i widzę że w miejscu nr NIP mam wstawione same xxxx.... a numeru nie widać mimo że wpisywałem :/  Znaczy może źle wypełniłem ten formularz. Będę wdzięczny jak ktoś zaciśnie zęby i mi pomoże.


RE: TaxCenter na Fotolia - rpd - 2017-01-03

(2017-01-02, 19:16:38)spyman napisał(a): Nie jestem pewny czy pytam w dobrym miejscu (dziale) ale czy mając DG zawsze wystawiacie fakturki? To konieczne? Czy jeżeli jest osoba fizyczna prowadząca działalność to wystarczy wykazać w formularzu rocznym dochód i tyle? A może są tacy co wystawiają i tacy co nie wystawiają? Smile

Przeczytaj wątek o podatkach, w nim naprawdę wszystko jest opisane. Tylko trzeba poświęcić godzinkę na przewertowanie.


RE: TaxCenter na Fotolia - spyman - 2017-01-04

No powiem Ci że sam z siebie się za to wziąłem wcześniej. Nie doszedłem jeszcze do końca (jestem na ok 80 stronie) i jak do tej pory widziałem że jedni mając DG wysyłają faktury, inni tylko drukują i nie wysyłają. Ale czyta się to jak powieść  Icon_cheesygrin  Aż jestem ciekawy co będzie dalej Smile Wieczorkiem dalsza część lektury. Jak będę miał wątpliwości po zakończeniu czytania to zapewne tam dopiszę moje pytania. Dzięki!


RE: TaxCenter na Fotolia - guteksk7 - 2017-04-19

Wie ktoś gdzie uzyskać dokument 1042-S z fotolii (zwrot podatkowy za dochody ze stanów 10%)?

Edit.
Temat nieaktualny, zadzwoniłem do Fotolii i mi wyjaśnili.


RE: TaxCenter na Fotolia - bluefilter - 2017-04-19

(2017-04-19, 15:04:11)guteksk7 napisał(a): Wie ktoś gdzie uzyskać dokument 1042-S z fotolii (zwrot podatkowy za dochody ze stanów 10%)?

Edit.
Temat nieaktualny, zadzwoniłem do Fotolii i mi wyjaśnili.

Dobrze, Ty wiesz.
Możesz napisać co i jak by tego typu pytania odnośnie fotolii się nie pojawiały.


RE: TaxCenter na Fotolia - alga38 - 2017-04-19

podziel się, bo napisałam do nich maila w tej sprawie, ale jeszcze nie mam odpowiedzi


RE: TaxCenter na Fotolia - guteksk7 - 2017-04-19

Wchodzimy na statystyki, i ustawiamy tak:

[Obrazek: df6c521bbdd1.png]

"Do" ustawiamy datę ostatniej konwersji kredytów. Wyświetli nam się ilość kredytów które mnożymy x 4 i mamy sumę którą można odliczyć.


RE: TaxCenter na Fotolia - alga38 - 2017-04-19

i myślisz, że to jest dokument, który będzie honorowany w US?


RE: TaxCenter na Fotolia - guteksk7 - 2017-04-19

(2017-04-19, 21:27:32)alga38 napisał(a): i myślisz, że to jest dokument, który będzie honorowany w US?

Raczej tak, jak coś to moja rozmowa była nagrywana. Tak mi koleś kazał zrobić to tak zrobiłem. zapisałem sobie tylko ten plik excela i jak coś to będę się na to powoływał i to co mi powiedzieli z fotoli. Oni tych dokumentów nie wystawiają wiec innej opcji nie ma. Dzisiaj księgowej powiedziałem żeby mi jeszczę tą kwotę odliczyła która wyszła i tyle.


RE: TaxCenter na Fotolia - alga38 - 2017-04-19

ok, dzięki