Stock Board - forum fotografii stockowej
TaxCenter na Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: TaxCenter na Fotolia (/watek-taxcenter-na-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: TaxCenter na Fotolia - reniusik - 2014-04-10

Czytalam na wczesniejszych stronach ze zamiast numeru ITIN, zaznaczaliscie EIN i wpisywaliście swoj NIP (pole "Zagraniczny nr identyfikacji podatkowej"). Probowalam ostatnio w ten sposob wyslac formularz ale wyskakuje wiadomosc "prosimy wpisac numer TIN". W zwiazku z tym mam do was pytanie: czy wszyscy ubiegaliscie sie o ten nr ITIN, ze akceptuja wam formularze? Czy jest jakas metoda żeby zaakceptowali formularz bez tego numeru?


RE: TaxCenter na Fotolia - kagee - 2014-04-22

Mam to samo. Nie się przejść formularza bez wpisywania numeru bo wywala 'Prosimy wprowadzić numer TIN". Jak to wysłaliście bez ITIN/EIN ?


RE: TaxCenter na Fotolia - adalbert74 - 2014-11-15

Witam wszystkich serdecznie :)
To mój pierwszy wpis na forum... i początek przygody ze stockami
I pierwszy kłopot, z którym się borykam przy wypełnianiu formularza (zgodnie z sugestiami zawartymi w poście #28 (http://stock-board.info/watek-taxcenter-na-fotolia.html?pid=22403#pid22403)) ... przeczytałem cały wątek... i nie udaje mi się wysłać formularza W-8BEN - BEZ PODANIA nr ITIN  :confused:
Będę wdzięczny za pomoc  :)  


RE: TaxCenter na Fotolia - mskorpion - 2014-11-15

Sprawdziłem swój formularz W-8BEN. Punkty odnoszące się do numerów identyfikacji podatkowej zawarte są w punktach 6 i 7 pierwszej części formularza. Punkty te pozostawiłem niewypełnione. Przeszło bez problemu. Może powodem odrzucenia formularza nie jest brak numeru, a niewłaściwy wpis lub jego brak w innym punkcie. Formularz składałem w grudniu 2013. Myślę, że od tej pory nic się nie zmieniło.


RE: TaxCenter na Fotolia - adalbert74 - 2014-11-15

Dzięki... Smile
Wszystko teraz poszło... niepotrzebnie wpisywałem swój NIP
Jego podanie zaowocowało monitem o nr TIN
UFFF Icon_wink


RE: TaxCenter na Fotolia - adalbert74 - 2014-11-17

Uzupełnienie... które chyba raz na zawsze rozwiąże wątpliwości w tym wątku.
Zanim jeszcze mskorpion odpowiedział na mój post - opisałem kłopot w mailu do fotoli, na który dziś otrzymałem oficjalną odpowiedź.
Nie ma w nim żadnych prywatnych aspektów, zatem przytaczam go w całości... aby każdy sięgający po formularz W-8BEN miał jasną wykładnię, jak go wypełnić:
"
Witamy,
Pomimo tego, że nie posiadamy uprawnień w zakresie konsultacji podatkowych, poniżej znajdą Państwo trochę informacji, które mogą być pomocne w Państwa sytuacji:

Jeżeli jesteś osobą fizyczną i rezydentem kraju posiadającego umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania z USA (Polska posiada taką umowę) i nie masz relacji handlowych z USA, możesz łatwo rozwiązać kwestie podatkowe wypełniając formularz online W8-BEN, co jest bardzo szybką operacją.

Możesz tego dokonać przechodząc do zakładki "Informacje o Podatkach" na twoim koncie i wybranie W8-BEN.
Podaj swoje imię i nazwisko w punkcie 1 Części 1.
Wpisz N/A w punkcie 2 Części 1.
Zaznacz "Osoba fizyczna" w Części 1.
Wpisz swój adres w punkcie 4 Części 1.

Pozostałe pola pozostaw nie wypełnione i przejdź na dół strony.

Kliknij na "Podgląd" aby sprawdzić czy nie wystąpiły błędy i jeżeli nie pojawiły się żadne podaj swoje imię i nazwisko na dole strony (takie jak podane w punkcie 1 Części 1).

Kliknij przycisk "wyślij" i GOTOWE.

Dzięki tym krokom będziesz mógł korzystać z obniżonej lub zerowej stawki podatku od sprzedaży w USA.

Na razie Fotolia wstrzymała stosowanie podatku u źródła w maksymalnej stawce od przychodów z USA dla osób nie posiadających numeru ITIN. Jest to jednak tymczasowa decyzja, do czasu otrzymania ostatecznej odpowiedzi z IRS (Internal Revenue Service w USA).

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania prosimy o kontakt.

Pozdrawiamy
Zespół Fotolia"


RE: TaxCenter na Fotolia - polly_ - 2014-11-22

Dzień dobry,
zaczynam swoją przygodę ze stockami, Fotolia przyjęła mi kilka zdjęć i wzywa do wysłąnia formularza podatkowego. Czy ktos może mi wskazać który formularz powinnam wysłać? mam działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT.
Z góry dziękuję Smile


RE: TaxCenter na Fotolia - adalbert74 - 2014-11-22

(2014-11-22, 19:48:20)polly_ napisał(a): Dzień dobry,
zaczynam swoją przygodę ze stockami, Fotolia przyjęła mi kilka zdjęć i wzywa do wysłąnia formularza podatkowego. Czy ktos może mi wskazać który formularz powinnam wysłać? mam działalność gospodarczą i jestem płatnikiem VAT.
Z góry dziękuję Smile

W8-BEN
...wszystko jest opisane w poście powyżej Twojego...


RE: TaxCenter na Fotolia - polly_ - 2014-11-23

Dziekuje za oowiedz.moja watpliwosc dotyczy tego iz jestem osoba fizyczna prowadzaca dzialalnosc gospodarcza czyli jestem przedsiebiorca. Natomiast formularz jest inny dla osoby fizycznej a inny dla przedsiebiorcy.


RE: TaxCenter na Fotolia - fotek - 2014-11-23

Jesteś osobą fizyczną. W deklaracji VAT tez zaznaczasz, ze jestes osobą fizyczną Smile