Stock Board - forum fotografii stockowej
Pierwsza sprzedaż na Fotolia - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Pierwsza sprzedaż na Fotolia (/watek-pierwsza-sprzedaz-na-fotolia.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - serav - 2012-12-20

A jak Wy określacie sprzedaż swoich plików z modelkami ? Sprzedajecie jest w systemie abonenckim czy zablokowaliście tą opcję?


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - MaxyM - 2012-12-20

Mnie już nic nie zaskoczy po tym jak moje zdjęcie było na Billboardach w Krakowie prawdowpodobnie za 0,27 centów.


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - MIF - 2012-12-21

(2012-12-19, 11:30:09)harley_ napisał(a): MIF bo kupił ja klient który posiadał abonament. Pliki na wyłączność można wyłączyć z abonamentu.

Tego nie wiedziałem, dzięki
.Tak w ogóle to dopiero teraz zauważyłem w panelu klienta ,że miałem automatycznie zaznaczona opcję "Dodaj moje obrazy na wyłączność do Programu Abonenckiego Fotolia", już to odhaczyłem...


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - serav - 2012-12-21

Dużo nad tym myślałem i doszedłem do wniosku że sprzedaż zdjęć w systemie abonenckim zdjęć z wizerunkiem osób to rozdawanie zdjęć za darmo. Lepiej sprzedaż mniej zdjęć niż rozdawanie je za pół darmo. Jestem ciekawy Waszej opinii w tej kwestii.


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - fotek - 2012-12-21

(2012-12-21, 11:08:05)serav napisał(a): Lepiej sprzedaż mniej zdjęć niż rozdawanie je za pół darmo. Jestem ciekawy Waszej opinii w tej kwestii.

Podobnie kiedyś podchodziłem, jednak z czasem, gdy sporo zdjęć - także z modelkami - od dawna nie sprzedało sie ani razu, właczyłem je do PP na iStockphoto (jestem tam EX-em). Tym samy oferuje je po 40 centów. Niech juz zarobią te 40 centów, niż nic Smile


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - blas - 2012-12-21

Czym się różni sprzedaż na fotolii za $0.25 w kredytach(klient zapłacił $1) od $0.29 w abonamencie?
Tym że za abonament dostajemy więcej.
W ten sposób rozumując musiałbyś wyłączyć sprzedaż za kredyty, bo przynosi mniejszy dochód.
Więc może lepiej przenieść się z micro do większych agencji.
Z drugiej strony trochę marnują Ci się te zdjęcia, bo chyba jesteś tylko na fotolii.


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - serav - 2012-12-21

No właśnie dla mnie jest różnica duża bo np. wczoraj sprzedałem zdjęcie w rozmiarze XS za 0,80 prowizji. Kilka dni temu sprzedałem trzy zdjęcia w systemie abonenckim w rozmiarze XL za 0,27 prowizji. Więc różnica jest duża. Wcześniej klient kupił zdjęcie w rozmiarze M za 10 kredytów z czego 4 było dla mnie.

To niemalże można porównać do rynku zdjęć ślubnych. Czy lepiej zrobić jeden ślub za 4 tyś. zł czy trzy śluby za 1500zł ??

O ile wystawiając zdjęcia przedmiotów, żywności itp to można sprzedawać za ile się chce i jak się chce ale robiąc zdjęcia osób zdjęcia powinny być dużo więcej warte.


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - SHaiith - 2012-12-21

Niekoniecznie. Czasami sfotografujesz tobie znaną osobę w bardzo fajny sposób i praktycznie bez kosztów. A czasami robisz jakaś potrawę do sfotografowania, której przygotowanie trwa dużo czasu i składniki są drogie. W innym przypadku robisz widoczek, ale żeby go wykonać musiałeś jechać w dziwne miejsce i wydać dużo kasy. Tutaj nie ma zasady, które zdjęcia powinny być droższe.


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - Nightman - 2012-12-21

Ja też jestem zdania, że to właśnie moje fotki powinny być najdroższe ale rzeczywistość rządzi się własnymi prawami. Jedno jest pewne nikt nas nie zmusza do tego co robimy a jednak to robimy...


RE: Pierwsza sprzedaż na Fotolia - majszter - 2012-12-21

serav, jeśli chcesz zarabiać w tym byznesie, to przede wszystkim nie możesz bazować na sprzedaży tylko w jednej agencji. Dla większości to Shutterstock jest numerem jeden.

A wyłączenie plików ze sprzedaży abonamentowej powoduje:
- klienci którzy mają wykupiony tylko abonament kupią po prostu inne zdjęcie
- ranking zdjęć bazuje na ilości pobrań, więc Twoje zdjęcia będą się wolniej pięły w górę (bo nie będą pobierane w abonamencie), a przez to będziesz miał także mniej pobrań za kredyty.