Stock Board - forum fotografii stockowej
Sprzedaż filmów video - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Footage (https://stock-board.info/forum-footage.html)
+--- Wątek: Sprzedaż filmów video (/watek-sprzedaz-filmow-video.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Sprzedaż filmów video - milosz - 2015-07-24

w części zdjęciowej shuttera niestety konkurencja też baaardzo silna - a coś tam dla nas też skapnie Icon_wink mogłoby tak być również z filmami...
na forum Shutterstocka w dziale footage ludzie czasem się chwalą sprzedażami - niektórzy z większym folio nawet w miarę regularnie się chwalą - tematy filmowe schodzą różne i po tym co ludzie piszą trudno zgadnąć czy np. ewidentnie warto pchać się w przyrodę...? ja pewnie chciałbym wziąć się kiedyś na poważniej za timelapsy - zbliżone to do fotografii i nie trzeba na nowo uczyć się obróbki Icon_wink


RE: Sprzedaż filmów video - richart - 2015-07-24

Mówiąc o dużej konkurencji miałem przed wszystkim na myśli sprawy związane ze sprzętem. Świat filmowy poszedł do przodu o wiele szybciej niż fotograficzny. Podliczyłem ostatnio ile musiałbym wydać na skromny zestaw do filmowania moim Nikonem D800. Wyszło mi, że prawie tyle samo ile kosztuje sam nowy aparat.  Nie liczyłem obiektywów ( a są takie specjalnie produkowane dla filmu) zakładając, że wykorzystam, te które już mam. 

Oczywiście można robić filmy ustawiając aparat na statywie i filmując statyczne kadry, mając nadzieję, że w tym statycznym kadrze coś fantastycznego się zadzieje. ( np. timelapsy, o których wspominał milosz ).  Ale wymagania i apetyty tych, którzy wykorzystują nasze klipy wzrosły strasznie i trudno im sprostać prostym sprzętem.

Zostaje więc tylko wybór jakiegoś niszowego tematu lub na tyle trudnego do wykonania np. z racji dużych odległości do jakiegoś tematu ( koło podbiegunowe, Arktyka ), trudności dotarcia do pewnych miejsc( kopalnia, fabryka itp.),
w których filmując nawet prostym sprzętem można coś ciekawego zrobić. Ale próbować warto choćby dla tego, że aparat potrafi filmować. 


RE: Sprzedaż filmów video - yonee - 2015-11-17

Przymierzam się do eksperymentu w filmami na stockach i widziałem, że niektórzy z Was wspominali Pond5.

Czy ktoś zastanaiwał się nad problemem braku formularzy podatkowych W8BEN na tym serwisie? Wszystkie inne znane mi banki wymagają tych formularzy dzięki czemu nie ściągają 30% podatku tylko uwzględniają międzynarodowe umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Pond5 najwyraźniej ma gdzieś kwestie podatkowe dostawców z poza US.... Icon_sad


RE: Sprzedaż filmów video - GregorK - 2015-11-17

(2015-11-17, 12:36:28)yonee napisał(a): Przymierzam się do eksperymentu w filmami na stockach i widziałem, że niektórzy z Was wspominali Pond5.

Czy ktoś zastanaiwał się nad problemem braku formularzy podatkowych W8BEN na tym serwisie? Wszystkie inne znane mi banki wymagają tych formularzy dzięki czemu nie ściągają 30% podatku tylko uwzględniają międzynarodowe umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Pond5 najwyraźniej ma gdzieś kwestie podatkowe dostawców z poza US.... Icon_sad

dzień dobry Icon_cheesygrin


RE: Sprzedaż filmów video - fotorince - 2015-11-17

(2015-11-17, 13:43:13)GregorK napisał(a): dzień dobry Icon_cheesygrin

Otóż to;]

A tak na marginesie Pond5 daje Ci 50% zysku więc nie rozumiem po co ten płacz.


RE: Sprzedaż filmów video - yonee - 2015-11-17

Smile
Dzięki za szybką odpowiedź.

OK kasa to jedna sprawa ale jak dobrze rozumiem, banki zgłaszają te nasze W8BEN do odpowiednich instytucji i dopełniają potrzebnych formalności (odprowadząją podatek, wystawiają jakiś papier na to, dzięki czamu możemy to poprawnie rozliczyć na naszym PITcie, itd).

Pond5 tego nie robi więc pytanie czy w takim razie nie muszę sam zgłosić przychodów gdzie trzeba - więc pojawia się kwiestia jak takie przychody potem poprawnie rozliczyć.


RE: Sprzedaż filmów video - fotorince - 2015-11-17

A tego zagadnienia na forum masz skolko godno, żaden problem dla księgowej to rozliczyć.
I oczywiście każdy przychód trzeba zgłosić, w końcu jesteśmy uczciwi, że nas rąbią nie znaczy że i my mamy tak samo postępować Icon_wink


RE: Sprzedaż filmów video - yonee - 2015-11-17

Dzięki, znalazłem wątek-tasiemiec na ten temat i kwestia rozliczenia w Polsce jest jasna.

Ale nie mogę doszukać się nic na temat sytuacji jak rozliczyć się w USA gdy podatek tam nie został potrącony jak w typowych stockach.


RE: Sprzedaż filmów video - michal6 - 2016-03-12

Na Pond5 jakos nie specjalnie czuję się dobrze, zresztą moje portfolio też. Filmu jeszcze tam żadnego nie sprzedałem, jak już to ilustracje. Ceny można tam ustalać samemu i przyprawia mnie to o ból głowy bop nie wiem jaką dać. Czy najniższą (bo tanie więc może się sprzeda częściej), czy droższe (bo może rzadziej, ale za to za dobrą cenę), czy kupujący filmy biorą pod uwagę cenę, bo maja ograniczony budżet, czy też jak zobaczą film w najniższej kwocie to stwierdzą, że cos musi być z nim nie tak skoro tyle kosztuje. A teraz jeszcze czas oczekiwania na akceptacje ma kilka tygodni...


RE: Sprzedaż filmów video - arturm - 2016-03-14

Czy ktos wie jak przy wysylce testowych filmow na IS zmniejszyc wielkosc pliku? Zastosowalem sie do porad (kodeki), ale pliki MOV powinny miec do 40MB, a moje maja nawet 300MB (filmy kilkanascie sekund)??