Stock Board - forum fotografii stockowej
Sprzedaż filmów video - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Footage (https://stock-board.info/forum-footage.html)
+--- Wątek: Sprzedaż filmów video (/watek-sprzedaz-filmow-video.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Sprzedaż filmów video - hmc - 2013-04-28

Czy jest jakiś ruch w sprzedaży filmów? Czy to się sprzedaje?


RE: Sprzedaż filmów video - hmc - 2013-04-28

(2013-04-28, 21:38:55)hlynur napisał(a): Dziwne pytanie zadajesz....
Skoro pół roku jest ciszy w tym wątku, to znaczy filmy się doskonale sprzedają.

A może by się sprzedawały, gdyby ktoś je wrzucał Icon_razz Pytam bo może ktoś, jednak ładuje nowe filmy i coś może powiedzieć.


RE: Sprzedaż filmów video - juras10-77 - 2013-05-25

Czy ktoś się orientuje jak teraz z kolejkami na is Shutterstock pond5 ? Długo się czeka ?


RE: Sprzedaż filmów video - MB-Furia - 2013-07-03

Jeśli ktoś chce wrzucać jedynie video, to i tak trzeba przechodzić 'rekrutację zdjęciową' (np. Shutterstock i Ich 7/10)?
Jakie jest wg Was 'minimum techniczne' jeśli chodzi o sprzęt?
N D3200 + stałka 50mm vs. SONY HDR-CX115

Można coś zawojować bez pro-sprzętu?


RE: Sprzedaż filmów video - MattZ90 - 2013-08-20

Chciałbym ponowić pytanie Kolegi wyżej (raczej z poprzedniej strony). I w zasadzie też się poradzić osób, które mają obszerniejszą wiedzę w tym temacie. W tym dziale padały pytania sprzed 3 lat o kamerki do 600 zł etc, a jak wiadomo sprzęt ten szybko traci na wartości. Dziś na allegro znalazłem kamerę za niecałe 200 zł, chodzi o Toshibę Camileo P10 (lub inne, jak P20 etc.) i chciałbym się dowiedzieć czy tego typu sprzętem można kręcić filmy, by na Shutterstock można je było sprzedawać po tej najwyższej stawce ($79 jak się nie mylę)?
Nie mam jakiegoś ogromnego parcia na kręcenie nie wiadomo jakich produkcji, po prostu coś dla odmiany przy mocno ograniczonym budżecie.

Druga sprawa to ewentualna obróbka. Czy starym rzęchem ( Pentium 4 2.8 GHz, 2GB DDR, Radeon 9550) da radę coś podziałać? Jeśli nie to czy jest sens wrzucać film prosto z kamery na stock?

Pozdrawiam.


RE: Sprzedaż filmów video - claraveritas - 2013-08-21

bez urazy ten "sprzęt" pod klipy to już retro, kiedys próbowałem robić to na amd 2,6 2gb i radeon1650 ,256ram do tego sony vegas pro 11, ale to była męka, min. 2 rdeznie i 4gb to tego szybka grafika, jesli Twoim celem jest częsty upload i długie klipy ok 250mb/1080HD/ mov - inaczej stracisz cierpliwosc..

ps co do Kamerki to raczej idź w kierunku Hero 2/ ok 1000zł-lepszy efekt i praktyczniejsze zastosowanieIcon_wink


RE: Sprzedaż filmów video - MattZ90 - 2013-08-21

Super, dzięki za odpowiedź Icon_wink Ale budżet mam mocno ograniczony, jak bym miał do dyspozycji 1000 zł to od kamerki wolałbym bardziej nowe szkiełko Icon_razz

A co rozumiesz przez długie klipy? Myślałem o maks 30 sekundach.


RE: Sprzedaż filmów video - claraveritas - 2013-08-21

optymalnie wystarczy 12-15 sec. a ja długosci mierze w megabajtachIcon_wink


RE: Sprzedaż filmów video - MB-Furia - 2013-08-22

Jeśli o mnie chodzi, to "obróbka" sprowadza się jedynie do przycięcia początku i końca (poruszenia przy rozpoczynaniu i kończeniu nagrania).
Jak do tej pory 4/4 Smile


RE: Sprzedaż filmów video - MattZ90 - 2013-08-23

A czym filmujesz, i na czym obrabiasz (komp/soft) ?

No i przy okazji linka do pf możesz podać Icon_wink