Stock Board - forum fotografii stockowej
Odpalili nowy Best Match - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Odpalili nowy Best Match (/watek-odpalili-nowy-best-match.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Odpalili nowy Best Match - fotek - 2009-04-17

Pies drapał estetyczne odczucia Smile, ale humor z rana mi poprawiłes Icon_cheesygrin


RE: Odpalili nowy Best Match - monster666 - 2009-04-17

U mnie wczoraj było ponad przeciętną, jak tak się utrzyma to będę zadowolony.


RE: Odpalili nowy Best Match - gbh007 - 2009-04-17

Ciekawe jak system klasyfikuje, które słowo dla konkretnego zdjęcia jest bardziej adekwatne a które może sobie olać. Chyba że zerżnęli z fotolii i teraz kolejność pierwszych kilku słów jest priorytetowa.


RE: Odpalili nowy Best Match - TaWhy - 2009-04-17

slowa sa klasyfikowane dla danego zdjecia wtedy gdy ktos kupi Twoja fote wpisujac dane slowo w wyszukiwarce

IS to nie Fotolia tutaj algorytmy sa o wiele bardziej skomplikowane Icon_razz


RE: Odpalili nowy Best Match - gbh007 - 2009-04-17

To co piszesz troche jest bez sensu. Z tego wynika, że żadne nowe zdjecie nie byłoby klasyfikowane pod względem słów kluczowych bo jeszcze nikt go nie kupił Icon_wink


RE: Odpalili nowy Best Match - majszter - 2009-04-17

System działa mniej więcej tak, że jeśli ktoś wyszukiwał zdjęcia wpisując słowo kluczowe "x" i potem obejrzał zdjęcie "a", to takie zdjęcie "a" dostaje dodatni ranking przy słowie "x". A jeśli ten ktoś jeszcze kupi to zdjęcie, to ranking przy słowie "x" jest jeszcze większy.
Chyba z tego powodu wprowadzenie systemu BM 2.0 trwało tak długo - najpierw trzeba było napełnić system danymi rankingowymi z kilku miesięcy.

Ciekawy jest jeszcze ten suwak w "advanced search", który reguluje jak duże znaczenie ma w wyszukiwaniu ranking po słowach kluczowych. Teraz klienci IS mogą mieć inne wyniki wyszukiwania zależnie od ustawienia tego suwaka.


RE: Odpalili nowy Best Match - gbh007 - 2009-04-17

Po wprowadzeniu dynamicznych powiększeń miniatur nie jest konieczne wchodzenie na stronę żeby je obejrzeć w większym formacie wiec otrzymywanie wyższego rankingu za oglądalność w tym momencie jest dość dyskusyjne.
Przeglądałem pozycje moich zdjęć i sporo z "mniej" popularnych wskoczyło dość wysoko w rankingu, a oglądalność ich była znacznie niższa od dobrze sprzedających się. Teraz są jakby na jednym poziomie wagowym.
Suwak wagowy w wyszukiwarce działa, widoczne sa spore roszady w zdjęciach po przesunięciu w skrajne wartości suwaka.


RE: Odpalili nowy Best Match - monster666 - 2009-04-17

Tak, ten suwak to naprawdę ciekawa sprawa, mogli by tylko go umieścić w bardziej dostępnym miejscu.


RE: Odpalili nowy Best Match - gbh007 - 2009-04-17

Z tego co zauważyłem suwak w położeniu środkowym w moim przypadku ładuje najwięcej zdjęć z danej tematyki ale umieszcza je dalej w rankingu , natomiast w położeniu max jest mniej zdjęć ale za to wyżej, w położeniu min jest praktycznie tak samo jak było dotychczas - pojedyncze zdjęcia (tematycznie) bardzo wysoko w rankingu.


RE: Odpalili nowy Best Match - Salmon - 2009-04-17

Cóż mogę powiedzieć... Wreszcie moje grafiki się w ogóle wyświetlają gdzieś bliżej Icon_wink Mam nadzieję że to wpłynie pozytywnie na sprzedaż.