Stock Board - forum fotografii stockowej
Odpalili nowy Best Match - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Odpalili nowy Best Match (/watek-odpalili-nowy-best-match.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Odpalili nowy Best Match - fotek - 2011-04-14

Prawda Smile Sa jeszcze inne niebiezpieczeństwa przy bardziej skomplikowanych treściach. Mam bizneswoman pracującą przy laptopie w biurze. Mogę wywalić takie mało istotne słowa jak "ładna", "blondynka" lub "długie włosy", ale... co bedzie jeżeli istotnym kryterium szukającego będzie właśnie "długowłosa blondynka w biurze", a nie "bizneswoman pracująca przy komputerze"? Klient zdjecia nie znajdzie
Fajnie byłoby wiedziec po jakich słowach kluczowych nasze zdjęcia są wyszukiwane przez kupujacego Smile


RE: Odpalili nowy Best Match - TaWhy - 2011-04-14

Fotek widać Smile Jeżeli na IS wejdziesz w swoją fotkę to słowa kluczowe są wypisywane w kolejności najbardziej efektywnych. Jeżeli masz fotka businesswoman,laptop,long legs,blond,pc,work i dwie osoby kupiły ją przez słowo kluczowe work to work pojawi się na przodzie. Smile Pozdro
P.S.
usunąć spam z BM to nie optymalizacja słów kluczowych tylko wyrzucenie zbędnych i strasznie naciaganych. Odnosząc się do fotki fotka , której zresztą nie widziałem mógłby on dodać słowo kluczowe "mother" bo pewnie ta business woman jest czyjąś matką, no ale bez przesady Icon_razz Trzeba umieć użyć optymalnych słów , ale i nie za mało tak aby można było zdjęcie znaleść bez problemu


RE: Odpalili nowy Best Match - fotek - 2011-04-14

(2011-04-14, 14:44:30)TaWhy napisał(a): Fotek widać Smile Jeżeli na IS wejdziesz w swoją fotkę to słowa kluczowe są wypisywane w kolejności najbardziej efektywnych. Jeżeli masz fotka businesswoman,laptop,long legs,blond,pc,work i dwie osoby kupiły ją przez słowo kluczowe work to work pojawi się na przodzie. Smile Pozdro

Też mi sie wydawało, e ta kolejnośc to właśnie to, ale od jakiegoś czasu nie jestem wcale o tym przekonany Smile


RE: Odpalili nowy Best Match - mathom - 2011-04-14

fajnie widać na Dreamstime i Alamy po czym szukają nabywcy i raczej to są max 2 słowa.


RE: Odpalili nowy Best Match - wawritto - 2011-04-14

Na Dreamstime mnie ostatnio zadziwili, sprzedałem zdjęcie po kombinacji słów background, baubles, christmas, gift, golden Icon_cheesygrin


RE: Odpalili nowy Best Match - Wuja - 2011-04-14

złoty środek w tym wszystkim najtrudniej znaleźć.


RE: Odpalili nowy Best Match - rachwal - 2011-09-02

Znów mieszają?

Czy za dobrze sierpień poszedł i trzeba było zepsuć Icon_wink


RE: Odpalili nowy Best Match - fotek - 2011-09-02

(2011-09-02, 08:48:21)rachwal napisał(a): Znów mieszają?
Czy za dobrze sierpień poszedł i trzeba było zepsuć Icon_wink

No właśnie, od wczoraj po poludniui sortowanie BM wywróciło mi sie do góry nogami ... nowe pliki mają zielone światło




RE: Odpalili nowy Best Match - aniaz - 2011-09-02

Mam podobnie, najnowsze pliki są jako pierwsze


RE: Odpalili nowy Best Match - max - 2011-09-02

Mieli wczoraj awarie (brak pradu). U mnie o 23.40 na 5 min strona kompletnie znikla.
Teraz wszystko wywrocone. No piekne cacko... Icon_rolleyes