Stock Board - forum fotografii stockowej
Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę (/watek-prawa-autorskie-przedmiotow-inspektorzy-patrza-przez-lupe.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - Gregi - 2008-11-13

Dokładnie, tak jak pisze monster, chodzi o te oznaczenia przy otworze.


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - luka - 2008-11-16

mi kiedyś odwalili:
[Obrazek: FotoliaComp_603209_R4ffqdwkgqdwNByvjNp8v5OgdINfyu]

bo pan inspektor wie ze to 'up' jest od 'davis cup' i że to jest piłka PENN'a...
fan tenisa widocznie Icon_wink (z 'cup' tam gdzie 'up' oczywista oczywistość też)

nie ma co się z koniem kopać, szkoda czasu


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - ambrozinio - 2009-12-01

No właśnie...W najbliższym czasie planuje cyknąć zdjęcie regału z książkami.I zastanawiam się na ile wyraźne mają być tytuły i autorzy?!Pewnie nie mogę sobie pozwolić na to ,żeby były widoczne - prawda?


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - jagódka - 2009-12-01

A czy ktoś może mi powiedzieć jak jest z prawami autorskimi zdjęć Ziemi i Księżyca zrobionymi przez NASA? Widzę, że takie zdjęcia są wykorzystywane do różnych "kompozycji". Mam jakiś pomysł na wykorzystanie zdjęcia Ziemi, ale waham się, czy jego użycie jest na pewno zgodne z prawem.


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - bogdanwanko - 2009-12-01

Na pewno zapytają o źródło pochodzenia zdjęcia Ziemi
A jeśli chodzi o regał z książkami to każdy tytuł, który będzie możliwy do odczytania zakwestionują


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - klawod - 2009-12-01

Właśnie, skąd można zorganizować sobie zdjęcie ziemi tak żeby legalnie można było je wkomponować do zdjęcia stockowego? Widzę sporo takich kompozycji na stockach i uważam tę kategorię za wartą uwagi.


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - gbh007 - 2009-12-01

Na temat wykorzystywania zdjęć NASA był spory wątek na forum is. W skrócie stanowisko is w tej kwestii było takie że akceptują te zdjęcia gdy występują jako część większego projektu( ziemia wkomponowana w inne foto0, odrzucają zdjęcia samej ziemi jako jedyny i główny temat.


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - klawod - 2009-12-01

A jak coś koncepcyjnego, gdzie ziemia zajmuje sporą część zdjęcia ale głównie chodzi o koncept?


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - kobalt - 2010-01-07

mi odrzucili zdjęcie pilarki za właśnie trademarks - a widoczna nazwa polegała na tym, że widać było 2 ostatnie litery z nazwy firmy i Co. LTD. bo reszta była schowana za osłoną ostrza. paranoja no cóż trzeba dokładniej lookać i dmuchać na zimne


RE: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - Mistic92 - 2010-02-07

Czy ludziki lego sa trademarkiem i mi odrzuca zdjecia z nimi? Bo o ludzikach nic nie znalazlem na stronie lego.com :p ale moze chodzilo im o ogol klockow...