Stock Board - forum fotografii stockowej
Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę (/watek-prawa-autorskie-przedmiotow-inspektorzy-patrza-przez-lupe.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Prawa autorskie przedmiotów - inspektorzy patrzą przez lupę - pershing - 2007-11-10

Właśnie przed chwilą odrzucili mi zdjęcie z adnotacją:
"+please remove windows logo from keyboard. thank you"
To skłoniło mnie do założenia tego wątku, w którym proponuję przedstawianie poczynań naszych kochanych inspektorów z IS.
Oglądałem to zdjęcie w powiększeniu 1:1 i więcej i dopiero musiałem obejrzeć laptopa którego fociłem, żeby znaleźć to logo. Oto zdjęcie
i miłej zabawy z odnajdowaniem logaIcon_cheesygrin

[attachment=17]


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - oszin - 2007-11-10

no 3 klawisz LD faktycznie da się rozpoznać ale dopiero na 200% (u mnie jest w tym samym miejscu - wiedziałem gdzie szukać)


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - pershing - 2007-11-10

nie no jasne że trzeci LD, bo zawsze jest w tym samym miejscu, tylko czy to "coś" rzeczywiście da się rozpoznać jako logo windowsa, czy raczej u Pana Inspektora zadziałała wyobraźnia.


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - qbexus - 2007-11-10

Niestety zasady to zasady i my możemy narzekać a oni się zabezpieczają. Logo ewidentnie jest i tyle. Jak by ktoś chciał o coś wytoczyć proces to da radę. Pomijam fakt że nie przychodzi mi nic do głowy jaka to mogła by być sprawa. No i nie muszą oglądać tego przez lupę bo już takich laptopów tonę obrobili i wiedzą czego szukać.


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - fotek - 2007-11-10

qbexus napisał(a):No i nie muszą oglądać tego przez lupę bo już takich laptopów tonę obrobili i wiedzą czego szukać.
Dokładnie tak. Musimy sie po prostu dostosować.
Mnie tez odrzucali ze dwa razy, to potem czyszcze, niezaleznie czy widac wyraźnie czy nie.
Podobnie jest z napisami DVD na napedzie - tez trzeba czyscić.

Mnie kiedys wywalili scenke rodzajowa, bo na materiałowej zakładce kalendarza leżącej na stoliku dało sie oczami wyobraźni dostrzec logo wydawcy kalendarza (takiego notatnika)
To jest to zdjecie:
[Obrazek: istockphoto_2147839_young_secretary_4.jpg]


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - hadrian - 2007-11-10

sokolo\e oko i lata doswiadczenia podpowiada im gdzie i czego szukac... Smile


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - craft08 - 2007-12-19

z butelki logo mozesz usunac i ksztalt chyba nie ma zadnego znaczenia, ze lamiesz prawo...Na stockach jest tyle zdjec samochodow, ze wiadomo co to za samochod choc usuwaja znaki i loga firmy...i chyba nie jest to lamanie prawa nawet gdy zmieniasz kolory samochodow i przedmiotów w photoshopie by powiekszyc kolekcje i sprzedaz zdjec na stockach...


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - west73 - 2007-12-19

a co powiecie na to:
[Obrazek: istockphoto_598_wedding_photo.jpg]


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - rachwal - 2007-12-19

hmmm... trzeba by to zglosic Icon_razz


RE: Inspektorzy patrzą przez lupę - zegarmistrz - 2007-12-19

szkoda, że inspektorzy popadają w skrajnośći, czytałem, że na jakims stocku potrzebne będzie model relase, nawet jesli postac będzie sfotografowana od tyłu ...