Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fret - 2019-03-08

(2019-03-07, 20:06:48)oxygenka napisał(a): ... i możesz również odliczyć 50% kosztów ( faktycznie poniesionych )

Do tej pory było trochę inaczej. Do pewnej kwoty płaciło się 50% podatku. Z faktycznymi kosztami nie miało to nic wspólnego. Coś się zmieniło w tym roku?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotek - 2019-03-08

(2019-03-07, 20:06:48)oxygenka napisał(a): ... i możesz również odliczyć 50% kosztów ( faktycznie poniesionych )

Wprowadzasz w błąd.. te 50% to koszty ryczałtowe, a nie faktycznie poniesione


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2019-03-12

(2019-03-08, 12:39:34)fotek napisał(a): Wprowadzasz w błąd.. te 50% to koszty ryczałtowe, a nie faktycznie poniesione

Oj no bardzo przepraszam ale jeśli dobrze pamiętam to tak mi ktoś tu na forum podpowiedział jak pytałam jak rozliczyć jeśli rozliczam się w PIT 37 razem z mężem i nie mam działalności ..musiałabym poszukać ten wątek ..jeśli wprowadziłam w błąd to bardzo przepraszam Icon_sadno chyba że kompletnie pokręciłam coś Icon_sad
miałam na myśli ze tylko nie prowadzący DG może odliczyć 50% kosztów uzyskania przychodu.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - maagda - 2019-03-15

Gdzies juz pisałąm, ale znikło...pytanie moze głupie, ale się zamotałam. Dostałam pierwszego w życiu "Pita" z shutterstock. A tam widnieje kwota tylko tak, którą zarobiłam z US source. Z potrąconym podatkiem. A na konto paypal wpłynęło duzo więcej, z non Us source. I nie wiem, jak jak do tego podejść. Nie wykazano mi tego na dokumencie. Rozumiem, ze mam to umiescić sama gdzieś?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - simpson33 - 2019-03-19

(2019-03-15, 23:43:00)maagda napisał(a): Gdzies juz pisałąm, ale znikło...pytanie moze głupie, ale się zamotałam. Dostałam pierwszego w życiu  "Pita" z shutterstock. A tam widnieje kwota tylko tak, którą zarobiłam z US source. Z potrąconym podatkiem. A na konto paypal wpłynęło duzo więcej, z non Us source. I nie wiem, jak jak do tego podejść. Nie wykazano mi tego na dokumencie. Rozumiem, ze mam to umiescić sama gdzieś?

Na "Picie" z Shutterstock dostajesz tylko wykaz przychodów uzyskanych w USA wraz z kwotą potrąconego podatku u źródła. W rocznym rozliczeniu PIT-a w Polsce możesz pomniejszyć podatek do zapłaty właśnie o kwotę potrąconego podatku w USA (formularz PIT-ZG). Trzeba przy tym zachować odpowiednie przeliczenie kursów walut.

Ja mam za to pytanie czy też macie do pobrania 2 formularze za 2018 rok (1042S) z Shutterstocka? Jeden jest nazwany jako Form 1, drugi Form 2. Chodzi o to że jeden jest z Shutterstocka a drugi z Bigstocka czy źle komibnuję? Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - gubernat - 2019-03-20

Z Bugstock jest osobno jeszcze do pobrania na ich stronie.
Tak też mam dwa drugi do pobrania w zeszłym roku też tak było. Z obu trzeba się rozliczyć.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - microship - 2019-03-21

(2019-03-19, 21:25:49)simpson33 napisał(a): Ja mam za to pytanie czy też macie do pobrania 2 formularze za 2018 rok (1042S) z Shutterstocka? Jeden jest nazwany jako Form 1, drugi Form 2. Chodzi o to że jeden jest z Shutterstocka a drugi z Bigstocka czy źle komibnuję? Smile

Ja natomiast mam 3 formularze 1042S , w zeszłym roku miałem jeden. I nie wiem dlaczego aż tyle


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - maccio - 2019-03-21

Ciekawe, u mnie różnią się kwotami i Recipient's account number,


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - microship - 2019-03-21

(2019-03-21, 09:14:18)maccio napisał(a): Ciekawe, u mnie różnią się kwotami i Recipient's account number,

U mnie to samo. No i jeszcze różnica jest w numerze Unique Form Identifier


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - gubernat - 2019-03-21

Trzeba rozliczyć się z obu... Po zsumowaniu mamy dopiero cała kwotę podatku... W tym roku nie sprawdzałem jeszcze ale w poprzednim tak było... Sumujac 'na piechotę' to co mamy w profilu przy wyplatach rowna się to co jest we wszystkich formularzach