Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - TaWhy - 2018-07-16

Na forum shuttera Admin, przeprosił za zamieszanie. Maila nie dostają wszyscy, tylko Ci którym formularz stracił ważność. Więc jak ktoś nie dostał maila to niech się nie przejmuje


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - yuma2 - 2018-07-16

Moj formularz byl w miare nowy i tez dostalem, wiec ewidentnie Shutterstock namieszal


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2018-07-16

(2018-07-16, 08:33:51)yuma2 napisał(a): Moj formularz byl w miare nowy i tez dostalem, wiec ewidentnie Shutterstock namieszal

nowy nie oznacza ważny Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - yuma2 - 2018-07-16

(2018-07-16, 11:01:56)GregorK napisał(a): nowy nie oznacza ważny Icon_cheesygrin

wiem,ale moj byl wazny i gdy pomimo to wyslalem jeszcze raz to zostal zaakceptowany w chwili wyslania niemal automatycznie, tak czy inaczej chcieli to maja


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - wesoly87 - 2018-08-31

hej, jaki dokument taxowy dla Shutterstock powinienem wypelnic jezeli prowadze jednosobowa dzialalnosc?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - adalbert74 - 2018-08-31

W-8BEN - i nie ma znaczenia forma rozliczeń z polskim fiskusem.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ola7886 - 2019-03-07

Cześć, czy ktoś mógłby mi ostatecznie wyjaśnić czy jak pracuję na pół etatu i wrzucam zdjęcia na shutrerstock to czy muszę zakładać działalność i płacić zus czy nie muszę bo czytam różne interpretacje i już mam mętlik w głowie a nie chcę mieć z tego tytułu nieprzyjemności.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2019-03-07

(2019-03-07, 19:45:28)ola7886 napisał(a): Cześć, czy ktoś mógłby mi ostatecznie wyjaśnić czy jak pracuję na pół etatu i wrzucam zdjęcia na shutrerstock to czy muszę zakładać działalność i płacić zus czy nie muszę bo czytam różne interpretacje i już mam mętlik w głowie a nie chcę mieć z tego tytułu nieprzyjemności.

Nie musisz rozliczasz się normalnie jesli PIT37 lub PIT36 nie masz działalności wpisujesz dochód z Shutterstock w rubryczkę Prawa Autorskie i inne prawa. i możesz również odliczyć 50% kosztów ( faktycznie poniesionych )


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Tomek De - 2019-03-07

Gdzieś kiedyś czytałem (wiem, nie najlepsze to referencje) że istnieje przymus założenia działalności gospodarczej gdy wykonujemy coś cyklicznie zarobkowo ale z wyłączeniem kilku zawodów m.in twórców związanych z wytwarzaniem dóbr związanych z prawami autorskimi. Można wygooglować te definicje - było to na jakimś portalu prawniczym


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ola7886 - 2019-03-08

Dziękuję za odpowiedzi Smile