Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotorince - 2017-03-15

Schab ja tego w ogóle nie odliczam bo moim zdaniem zbyt dużo pieprzenia a zbyt mały zysk.....ale jeśli chcesz to przecież na logikę: podatek płacisz od sprzedaży w USA więc i tu możesz odliczyć tylko od sprzedaży w USA.
Skoro z innych krajów Ci nie potrącali to dlaczego miałbyś sobie odliczać?;>
Ja to tak widzę, wg mnie proste ale może się nie znam.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2017-03-15

(2017-03-15, 21:48:10)schab napisał(a): nie łatwiej napisać tak albo nie?

nie łatwiej pomyśleć przed zadaniem, delikatnie mówiąc. "dziwnego" pytania ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - schab - 2017-03-16

(2017-03-15, 22:43:59)GregorK napisał(a): nie łatwiej pomyśleć przed zadaniem, delikatnie mówiąc.  "dziwnego" pytania ?

Jestem analfabetą podatkowym i nie planuje tego zmieniać. Zawsze rozliczała mnie księgowa, teraz musiałem znaleźć inną i zaczęła mi zadawać jakieś pytania. Myślałem, że sie dowiem czegoś w łatwy sposób ale widze, że nie ma lekko. Dzięki fotorince.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2017-03-16

(2017-03-16, 11:22:48)schab napisał(a): Jestem analfabetą podatkowym i nie planuje tego zmieniać. Zawsze rozliczała mnie księgowa, teraz musiałem znaleźć inną i zaczęła mi zadawać jakieś pytania. Myślałem, że sie dowiem czegoś w łatwy sposób ale widze, że nie ma lekko. Dzięki fotorince.

czyli najprościej się wysługiwać innymi i jeszcze mieć pretensje Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotorince - 2017-03-16

(2017-03-16, 11:44:55)GregorK napisał(a): czyli najprościej się wysługiwać innymi i jeszcze mieć pretensje Icon_cheesygrin

Ja pierdziele Grzesiu weź przestań, do tego służy to forum o ile się nie mylę Icon_razz
Jak chcesz filozofować to polecam pewną grupę na fejsie, tam mnóstwo filozofów Icon_razz
A jak mnie podpytywałeś o filtry to Ci powiedziałem że wysługujesz się moją wiedzą? Icon_razz
Fakt że może kolega najpierw napisał a później pomyślał bo to proste pytanie ale zdarzyć może sie każdemu a wprowadzanie tu pewnych zachowań znanych nam z innych miejsc nie doprowadzi na pewno do niczego dobrego jak sam wiesz;]
Poza tym nie bądź taki kozak w necie bo napiszę i ludzie się dowiedzą że nad morzem to nie chciałeś stopy nawet zamoczyć bo się bałeś a to rekinów a to meduz a to rybitw Icon_cheesygrin
Ale się wyżyłem skoro świt, od razu mi lepiej Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotek - 2017-03-16

(2017-03-16, 12:56:48)fotorince napisał(a): Ale się wyżyłem skoro świt, od razu mi lepiej Icon_cheesygrin

"skoro świt" ? Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotorince - 2017-03-16

(2017-03-16, 13:05:59)fotek napisał(a): "skoro świt" ? Icon_cheesygrin Icon_cheesygrin

No no, w Warszawie tak się wstaje Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2017-03-16

Tomku, mnie tylko lenistwo i pretensje irytują. Dla mnie to wygląda tak:
- schab: daj 5 zł
- grzesio: pozbieraj puszki i sobie sprzedaj - tam leżą
- schab: ty chamie nie chcesz mi pomóc
- tomek: masz schab, każdemu może się zdarzyć że mu się nie chce
- tomek: grzesiu ty chamie, dlaczego nie pomogłeś koledze, ja ci przeciez 4 lata temu pokazałem jakie filtry kupiłem ...

Icon_cheesygrin
Ale sobie pofilozofowałem, od razu mi lepiej Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotorince - 2017-03-16

Czy ja wiem Grzesiu....założyłeś z góry złą wolę kolegi a ja wręcz przeciwnie.
Ja wiem Grzesiu że ludzie są beee a zwierzęta super Icon_wink ale ja widzę co kto tu pisze i po schab-ie nie widać żeby był jakiś roszczeniowy czy chciał pomocy z każdą pierdołą.
Jak sam napisał nie ogarnia podatków i zadał pytanie, ot z lekka ignoranckie ale myślę że jakby dobrze przeszukać forum każdy z nas zadał kiedyś głupie/proste pytanie.
A przecież Ty raczej masz luźną gumkę w majtkach więc nie wiem coś się tak akurat uparł na schab-a Icon_cheesygrin
Może wstałeś akurat lewą nogą co się zdarza więc myślę że nikt tu nie ma do nikogo pretensji Icon_wink tylko próbuję uświadomić wam że po to mamy to forum, żebyśmy sobie pomagali i tyle.
Grunt że tu się da (prawie zawsze) kulturalnie pogadać a nawet podyskutować, to mnie cieszy Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2017-03-16

Tomku, nie mam nic do schaba, ale nie mylmy ignorancji z nie wiedzą. Nie chcę mi się już drążyć i udowadniać swoich racji, a tym bardziej przepychać akurat z Tobą Icon_wink