Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - spyman - 2017-01-05

Ja też dostałem w grudniu informację do Shutterstock o nowym formularzu, który trzeba było wypełnić przed końcem roku.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Esdras - 2017-01-05

mi zabrali a info nie dostałem


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - spyman - 2017-01-05

To może lepiej wypełnijcie ten formularz jeszcze raz (zapewne będzie już nowy) żeby znowu nie skubnęli.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - bluefilter - 2017-01-05

(2017-01-05, 19:21:09)spyman napisał(a): To może lepiej wypełnijcie ten formularz jeszcze raz (zapewne będzie już nowy) żeby znowu nie skubnęli.

Chyba szybciej jest zajrzeć na Shutterstock do "Welcome to the Tax Center" i tam
Form W-8BEN approved on............ szybko i bez strasa


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Esdras - 2017-01-05

zrobiłem już ale nie bez stresu!!! NIE chciało pujść prosto przez strone ale po kontakcie z suportem poszło jakoś.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektor66 - 2017-01-06

ja nie wypełniłem ale mi kasy nie zabrali..
Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - bluefilter - 2017-01-06

Deklaracja podatkowa W-8BEN jest ważna trzy lata.
Mi się skończyła 31.12.2016, podobnie jak Grzegorzowi.
Widać Twoja deklaracja ma jeszcze termin ważności....Smile
Przyjdzie i na Ciebie czas.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektor66 - 2017-01-06

W takim razie nieco dziwne bo dostałem wiadomość żeby ją uaktualnić, chociaż działam tam niespełna od dwóch lat.
Pomylili adresatów najwidoczniejIcon_razz


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2017-01-06

Szuter zabiera kasę z podatku u źródła na koniec miesiąca (albo przed wypłatą jeśli na koniec się jeszcze nie uzbierało) . Jeśli napisali, że trzeba uaktualnić to ja bym to zrobił, bo przy wypłacie może się nagle okazać, że z części dochodów zabrali 30% zamiast 10% a to lubi zaboleć Icon_cheesygrin

Chociaż z drugiej strony ... kto bogatemu zabroni płacić 30% podatku zamiast 10% ?

Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - spyman - 2017-01-06

No ja jestem na Shutterstock dosłownie od kilku miesięcy (wypełniałem BENa i dostałem potwierdzenie) a mimo to przysłali mi w grudniu informację że w związku ze zmianą formularza mam wypełnić nowy do końca grudnia bo jak nie to mi zabiorą 30%. Może sami nie wiedzą co się dzieje  Icon_wink