Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2015-03-14

(2015-03-14, 14:20:45)GregorK napisał(a): tylko nie prowadzący DG może odliczyć 50% kosztów uzyskania przychodu.

Wielkie dzięki Grzesiu no to lecę z PITem Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wuja - 2015-03-14

Watowiec to ten co na waciki zarabia Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2015-03-14

(2015-03-14, 16:25:09)Wuja napisał(a): Watowiec to ten co na waciki zarabia Icon_wink
No jasne.. tylko że  Icon_rolleyes
jeden zarobi na paczkę wacików..drugi na całą dostawę wacików w Tirze Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - kamikadze1300 - 2015-04-10

Czy mamy wypełniać PIT 36 czy który? Nie mogę znaleźć aktualnych informacji na ten temat w niniejszym wątku... Bardzo proszę o odpowiedź.
Wysyłam zdj na istockphoto, nie przesłali mi żadnych dokumentów, nie wiem kiedy zarobiłam te 100$...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - arfo - 2015-04-11

kamikadze1300...w każdym wątku to samo pytanie...wysil się trochę i skorzystaj z wyszukiwarki


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - yuma2 - 2015-04-11

Powoli robi sie forum podatkowe Smile nie rozumiem jak mozna rozpoczac jakakolwiek dzialanosc bez przygotowania, i w okolicach Stycznia/Kwietnia wpadac w podatkowy szal i wypatrywac fiskusa przez uchylona zaslone w oknie.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hmc - 2016-12-20

(2009-07-20, 23:48:12)ajt napisał(a): Co do firmy: jeśli ktoś rozlicza się w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, dalej występuje jako "individual"...

Czy to nadal aktualne? Bo wypełniając formularz na Shutterstock trzeba to zaznaczyć.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - spyman - 2016-12-21

Ja zaznaczyłem "individual".


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Edge - 2017-01-05

Czy Shutterstock wysyła informację o zakończeniu się ważności formularza W-8BEN?

Właśnie zabrali mi kasę bo mój formularz się przedawnił i zastanawiam się czy próbowali mnie o tym powiadomić.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2017-01-05

(2017-01-05, 16:00:24)Edge napisał(a): Czy Shutterstock wysyła informację o zakończeniu się ważności formularza W-8BEN?

Właśnie zabrali mi kasę bo mój formularz się przedawnił i zastanawiam się czy próbowali mnie o tym powiadomić.

ja dostałem taką informację. Natomiast nic nie przypomniała się fotolia, gdzie równiez pobrali mi 30% ... no bo kto kupuje w noc sylwestrową ?