Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - KAPA - 2014-10-26

przeczytanie tego co już tu napisano, oznacza szacunek dla tych, którzy się tu namęczyli. Pytania o coś co jest na forum opisane, to zwyczajne szczanie na cudzą pracę.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2015-02-25

Czy ktoś się w tym roku juz rozliczał za 2014 na Shutterstock Icon_rolleyes ??

(2015-02-25, 10:12:03)oxygenka napisał(a): Czy ktoś się w tym roku juz rozliczał za 2014 na Shutterstock Icon_rolleyes ??

I jeszzcze jedno pytanko; czy wypłatę z Shutterstock z 31. 12. ..pomimo że kasa na PayPala wpływa ok .7.o1 zaliczacie do roku podatkowego 2014 czy 2015?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2015-03-11

(2015-02-25, 10:12:03)oxygenka napisał(a): Czy ktoś się w tym roku juz rozliczał za 2014 na Shutterstock Icon_rolleyes ??




I jeszzcze jedno pytanko; czy wypłatę z Shutterstock z 31. 12. ..pomimo że kasa na PayPala wpływa ok .7.o1 zaliczacie do roku podatkowego 2014 czy 2015?

O rety i nadal mam dylemat,,,  ale może jakas dobra dusza mi  podpowie????  Icon_neutral


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ajt - 2015-03-11

W przypadku dochodów osobistych (nie z działalności gospodarczej) zasadą jest, że zalicza się pieniądze otrzymane w roku podatkowym. Czyli ja bym to zaliczył do roku 2015 Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2015-03-12

ja zaliczam do roku za jaki są naliczone. po to jest też czas na rozliczenie do końca kwietnia.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ajt - 2015-03-12

(2015-03-12, 08:29:05)GregorK napisał(a): ja zaliczam do roku za jaki są naliczone.  po to jest też czas na rozliczenie do końca kwietnia.

To nieprawidłowo Smile
Tzn. jeśli ktoś rozlicza to przez działalność, to ok, bo wtedy liczą się wszystkie "przychody należne, choćby nie zostały otrzymane". Bez działalności za to mają być wyłącznie kwoty otrzymane, a termin do końca kwietnia jest po to, żeby płatnicy mogli ogarnąć zeszłoroczne finanse i powystawiać wszelkie PITy 11 itp, a potem podatnicy na ich podstawie się rozliczyć.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2015-03-12

(2015-03-11, 23:28:51)ajt napisał(a): W przypadku dochodów osobistych (nie z działalności gospodarczej) zasadą jest, że zalicza się pieniądze otrzymane w roku podatkowym. Czyli ja bym to zaliczył do roku 2015 Smile

Nie prowadzę działalnośći.. fotki to moje hobby..i troszkę czasem wpadnie zielonych ale rozliczam się jako normalny "robol" Icon_biggrin więc chyba tylko to policzę co wpadło na PayPala do 31 grudnia? Icon_rolleyes
I miło że ktoś w końcu odpowiedział... Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2015-03-12

ja przez DG jadę, ale nawet z szutra jak przychodzi formularz to jest on za rok ubiegły i wszystkie wypłaty w systemie pokazuje że dotyczą roku poprzedniego.

a co do nieprawidłowości ... hmm, nie sądzę jednak, aby US mial cokolwiek na przeciw, jeśli podatnik wpłaci podatek wcześniej Icon_cheesygrin

dopytałbym w lokalnym US, chociaż wiedza ajt-a wydaje się być imponująca w tym zakresie Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygenka - 2015-03-14

Jak to z tymi kosztami w PIT ... Czy każdy może odliczyć Koszty uzyskania przychodów  w wys 50 % z Art. 22.?? [Obrazek: icon_rolleyes.gif]czy tylko prowadzący DG.. Watowiec,[Obrazek: icon_cool.gif]


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2015-03-14

tylko nie prowadzący DG może odliczyć 50% kosztów uzyskania przychodu.