Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Borys01 - 2013-12-24

A pro-po tego TAX - formularzu, wypełniłem z 4 miesiące temu, tak jak należy i do tej pory nie ma żadnego potwierdzenia czy akceptacji..
Jak to można sprawdzić? Na innych stockach, bez problemu po jakimś czasie jest wszystko jasne, status, powiadomienie, a tu nic...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Borys01 - 2014-01-16

Po jakim czasie Wam zaakceptowali wysłany formularz?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Borys01 - 2014-03-08

Puk! Puk! Jest tu kto?

Jak napisałem wcześniej dawno temu wypełniłem i wysłałem ten formularz podatkowy na Shutterstock i do tej pory nie było żadnego potwierdzenia.
Teraz na pierwszej stronie Shutterstock jak się zaloguję to mam z boku wiadomość "Download your Tax Forms for the year 2013 here."
Jak w to kliknę to muszę tam wpisać kod weryfikacyjny i potwierdzić hasłem...
O co w tym wszystkim chodzi i czy to jest te moje potwierdzenie tego formularza co wypełniałem wcześniej?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - MattZ90 - 2014-03-08

To jest chyba ichni wykaz tego co u nich zarobiłeś. Coś jak u nas PIT 11 który otrzymujesz od pracodawcy.
Ale jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Borys01 - 2014-03-08

Dzięki za odpowiedź, a to rozumiem, że mam tam to zatwierdzić i sobie pobrać tą wersję pdf żeby nic do mnie nie przysyłali pocztą?

Aha, no i jak to w końcu jest z tym potwierdzeniem wysłania tego formularza do SS?
Wysłałem dawno i żadnego potwierdzenia nie było a nie można tego nigdzie sprawdzić i tak w sumie nie wiem czy do do nich dotarło i co to tak naprawdę zmieniło, stawki za zdjęcia te same co zawsze, bez żadnych ulg...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - nimnull - 2014-03-08

Po mojemu sprawa jest dość prosta i czytelna, klikasz na Tax Center.
Potem Submit Form W-8 BEN
Potem You have previously supplied us with W-8BEN data. Click here to view.
Tam u samej góry masz napisane Your submitted W-8 BEN has been approved. Click here to re-submit.
Jeżeli coś pomyliłem proszę mnie poprawić Smile

Pozdrawiam Mirek


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - chrupka - 2014-03-08

W tym formularzu, który pojawił się na stronie do ściągnięcia jest zestawienie zarobionych pieniędzy za zdjęcia pobrane na terenie USA i podatku jaki został od tego pobrany: 10%.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - GregorK - 2014-03-08

(2014-03-08, 18:46:21)nimnull napisał(a): Po mojemu sprawa jest dość prosta i czytelna, klikasz na Tax Center.
Potem Submit Form W-8 BEN
Potem You have previously supplied us with W-8BEN data. Click here to view.
Tam u samej góry masz napisane Your submitted W-8 BEN has been approved. Click here to re-submit.
Jeżeli coś pomyliłem proszę mnie poprawić Smile

Pozdrawiam Mirek

po co ma wysyłać ponownie, skoro jest zatwierdzony ?
chyba, że zmiany wprowadził ... wtedy ma to sens.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - nimnull - 2014-03-09

GregorK - czytaj ze zrozumieniem Smile

Pytanie było - Aha, no i jak to w końcu jest z tym potwierdzeniem wysłania tego formularza do SS?
Wysłałem dawno i żadnego potwierdzenia nie było a nie można tego nigdzie sprawdzić i tak w sumie nie wiem czy do do nich dotarło i co to tak naprawdę zmieniło, stawki za zdjęcia te same co zawsze, bez żadnych ulg...


W odpowiedzi napisałem ścieżkę kliknięć aby zobaczyć status formularza.
Mój błąd, powinno być
klikasz na Tax Center.
Potem Submit Form W-8 BEN
Potem You have previously supplied us with W-8BEN data. Click here to view.
Tam u samej góry masz napisane Your submitted W-8 BEN has been approved.

Pozdrawiam Mirek


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - alzajac - 2014-10-10

Ponieważ Shutterstock opublikował notkę o tym, że będzie prosił niektóre osoby o ponowne wypełnienie W-8 (ma ona 3-letni okres ważności) to naszło mnie na przemyślenia Icon_wink Orientuje się ktoś dlaczego do cholery że się tak wyrażę Polska ma 10% podatek u źródła a wszystkie kraje dookoła 0%? Nawet kraje takie jak Białoruś, Gruzja, Uzbekistan, Azerbejdżan, Armenia, Słowacja i inne kwiatki... Czy w przypadku krajów UE ma to jakiś związek ze strefą euro?

Dla przypomnienia link do tabelki z krajami Icon_wink link