Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Crazy_Cat - 2011-02-11

Słuchajcie, czy oni wysyłają jakieś potwierdzenie, że dostali i zaakceptowali ten formularz? U mnie za pierwszym razem nie przeszedł, bo jakieś krzaki się z polskich liter zrobiły, ale później wysłałem prawidłowo już 2-krotnie z oczekiwaniem na jakiś odzew z ich strony i od miesiąca nic...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - mateusz - 2011-02-13

Crazy_Cat ja potwierdzenia nie dostałem. A na akceptację formularza czekałem jakieś 1,5 miesiąca. Może troszkę krócej bo nie sprawdzałem codziennie czy zaakceptowali. Maila w każdym razie nie dostałem w tej sprawie.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Crazy_Cat - 2011-02-13

No ok. A gdzie sprawdziłeś, że jest zaakceptowany? Nie mogę się doszukać tego info u nich.Icon_sad


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - mateusz - 2011-02-13

Wchodzisz tam gdzie się wypełnia formularz online. Na górze mam napisane: "You have previously supplied us with W-8BEN data. Click here to view." Po kliknięciu pokazuje się się poprzednio wypełniony formularz z adnotacją "approved" Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Crazy_Cat - 2011-02-14

Smile No tak. Dzięki mateusz! Tego właśnie nie mogłem się doszukać.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - sneer - 2011-02-17

Gosc, ktory prowadzi mi ksiegowosc stwierdzil, ze powinenem dac mu jakas 'podkladke' pod moje wyplaty z SS. Dlatego mam wystawic fakture, ktora on wrzuci w moja ksiegowosc.

No i mam:

Shutterstock Images LLC
60 Broad Street, 30th Floor
New York, NY 10004
USA

ale chyba czegos mi jeszcze brakuje? Jakis ich NIP, czy cos?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - 122 - 2011-02-17

(2011-02-17, 16:12:00)sneer napisał(a): Gosc, ktory prowadzi mi ksiegowosc stwierdzil, ze powinenem dac mu jakas 'podkladke'
ale chyba czegos mi jeszcze brakuje?
Brakuje Ci lepszego gościa od księgowości.
Przecież Ty zdjęć nie sprzedałeś, otrzymujesz wynagrodzenie, tantiemy lub jak to zwał.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - sneer - 2011-02-17

Smile A moglbys mi napisac w jaki sposob mam 'udokumentowac' zarobek z Shutterstock (prowadze DG), jesli nie wystawiajac fakture "na stock'? To wydaje sie w sumie najprostsze wyjscie.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - CamiArt - 2011-02-24

ależ tutaj jest stron... jest tutaj parę osób, które w 100% rozumieją system podatkowy i rozliczenia na ss, więc może jakiś FAQ na ten temat moznaby napisać... nie wiem, w sumie kosztowałoby to trochę wysiłku, ale nikt by ciągle nie pytał o to samo. a może już coś takiego jest? Icon_cool


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Crazy_Cat - 2011-02-24

Obiema rękoma jestem za! Myślałem też o ankiecie - kto jak się rozlicza, ponieważ brnąc przez temat podatków okazuje się, że jest kilka zupełnie różnych "sposobów". Pamiętam 3 podstawowe:

- zaliczka wpłacana co miesiąc (w nazwie przelewu któryś pit... który...?);
- podatek płacony jednorazowo po wypełnieniu zeznania;
- konieczna działalność gospodarcza.

Prośba do Admina, czy możnaby taką ankietę powiesić? Ułatwiłaby ona podejmowanie decyzji.