Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektorrr - 2010-11-21

dzieki za info !

w ogole wystarczy pobrac ten 1 formularz wypelnic go i wyslac?
Aha i jeszcze jedno, jak oni te pieniadze wysylaja? tj to co zarobilem u nich na jakiej zasadzie maja przelac do mnie ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wuja - 2010-11-21

Nie wydaje się żeby to oni Tobie płacili podatek.To co zarobiłeś wypłacą Ci na Paypala lub Moneybookers zależy gdzie zechcesz.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektorrr - 2010-11-21

1. tzn ja ten podatek mam wyslac gdzies?
2. Mam zaznaczony Paypal ale nie ma pojecia co dalej ja mam jakies konto na PP zalozone ale nawet nigdy z niego nie korzystalem a nie moge znalezc na Shutterstock gdzie dokaldnie na ten PP maja wyslac...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - bwl - 2010-11-21

Resources>Your Account>Email Address


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektorrr - 2010-11-21

(2010-11-21, 19:23:32)bwl napisał(a): Resources>Your Account>Email Address

aha i oni jakby sie loguja sami na PP i wysylaja mi na konto PP, ktore jest powiazane z moim mailem tak ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wuja - 2010-11-21

Dokładnie: wysyłają Ci na konto PP, które jest powiązane z Twoim mailem a potem idziesz na zakupy Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektorrr - 2010-11-21

ok wielkie dzieki.
Kurcze tak nieskomplikowana ta sprawa z tymi podatkami ze szkoda gadac a ile ja sie naglowiem nad tym..


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - MaxyM - 2011-01-20

Mam Pytanie, dostalem dzis maila i informacje na SS:

"We are waiting for your tax forms before we process any payments to you. Please visit our Tax Center for detailed instructions."

Rozumiem, ze jezeli tego nie zrobie (swoja droga wysylanie faxu z danymi osobowymi +ss number to lekkie przegiecie) to nie dostane pierwszej wyplaty na paypal lub konto... Ale czy do tego czasu moje konto normalnie funkcjonuje - ludzie moga kupowac moje zdjecia?

Bo jakis maly ruch obserwuje u siebie na koncie, + zdjecia czekaja juz 4 dzien na przyjecie...
Dlatego nie wiem czy "any payments" dotyczy przelewu comiesiecznego czy nawet 25 groszy po zakupie w czasie rzeczywistym.

Dziekuje


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - KAPA - 2011-01-20

minimum wypłata to 75$ pod warunkiem, że sam taką ustalisz, standard to 100$ możesz ustawić na więcej, dopóki nie rozwiążesz sprawy tax, będą Ci potrącać 30% od każdej sumy zarobionej w Stanach. Jak to załatwisz to tylko 10%, a poza tym warto udać się gdzie Ci wskazali i poczytać, jak nie chcesz po ichniemu to przeszukaj to forum, jest tu o tax na Shutterstock prawie wszystko.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - MaxyM - 2011-01-20

Dziekuje za informacje... Rozumiem, ze mam troche czasu by to wyslac (np. jutro) i w tej chwili nie ma to wplywu na zakup moich zdjec przez klientow oraz updatu mojego konta (zdjecia/0.25), a 0 sprzedazy dzisiaj wynika z braku zainteresowania kupujacych?