Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Nightman - 2010-03-20

Jeszcze jeden problem jak wyjaśnić naszemu US że suma podana przez Shutterstock to dajmy na to dolar amerykański a nie rupia indyjska Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ajt - 2010-03-20

(2010-03-20, 18:59:32)Nightman napisał(a): Niby jest w tym sens tylko mój dochód z Shutterstock za rok 2009 był większy od 13,17 no chyba, że te 13,17 to jakiś przelicznik jednostek.

Te 13,17 to pewnie sprzedaż na teren US, bo tylko od tego odciągają 10% podatku.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - orix - 2010-03-20

To jak to przyjdzie, to co z tym zrobić ? Zdazylem miec jedna wyplate zanim zrezygnowalaem z SS
Pozdrawiam


Zeznanie podatkowe - biever - 2010-03-22

Proszę o pomoc mądrzejszych! Jestem w sprawie zeznań podatkowych bardzo słaby. Przepraszam jeśli podobny wątek był już poruszany wcześniej, ale jakoś nie mogłem się doszukać.
Dostałem pocztą dokument (rozliczenie podatku z Shutterstock) Form 1042-s "Foreign Person's U.S. Source Income Subject to withholding" Proszę o informację co dalej, czy muszę się z tego rozliczyć w Polsce? Przecież podatek ten jest automatycznie pobierany przez Shutttera w Stanach. Inaczej będzie to już przecież podwójne opodatkowanie? (Nie prowadzę działalności, zdjęcia są moim niewielkim dodatkowym dochodem)
Z góry dziękuję za pomoc


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - wisnia - 2010-03-23

A ja mam pytanie gdzie ten papierek wysłał Shutterstock (tylko do nas czy też do US w Polsce i/lub US w stanach)? . I czy w ogóle nasz US może się jakoś dowiedzieć że mamy dodatkowy dochód zza granicą w postaci sprzedaży zdjęć.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotoaloja - 2010-03-23

tez to dostałam, trzeba dokładnie przetłumaczyć to, poszukam chyba jakiegoś fachowca od języka i tyle


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygen64 - 2010-03-23

Czy wy naprawdę chcecie odliczać podatki zapłacone w Stanach ?
Nie wiem jak wy, ale ja nie mam zamiaru sobie komplikować życia walcząc o te drobne Icon_razz


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - KAPA - 2010-03-23

to jest podatek zapłacony w Stanach, te słynne 10%, o którym było tu tyle gadania. Jeżeli ktoś chce może te 10% zapłaconego podatku w Stanach odzyskać, a ten blankiet to potwierdzenie zarobienia i zapłacenia od tego podatku.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - biever - 2010-03-23

Jeśli to prawda co pisze Kapa to super! Nie będę sobie zawracał głowy drobnymi. Dzięki!


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - hektorrr - 2010-03-24

Panowie prosze o pomoc
bo mi przyszlo cos takiego:

''U.S. law requires all foreign royalty recipients who are not residents or citizens of the United States to complete and submit appropriate tax forms to Shutterstock. Shutterstock has provided these forms and detailed instructions for you in our Tax Center.

Note that the U.S. has reduced tax treaties with many countries. If you are a resident of a treaty country and you do not submit a properly completed Form W-8, then 30% of your U.S. source earnings will be withheld.''

czyli pisza cos o 30% i co robic w tej sytuacji ?